בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

"בכל צומת אפשרי בנט ושקד לא בחרו באידאולוגיה, אלא ברווח פוליטי"

בראיון באולפן חדשות כיפה, תוקף יו"ר מפלגת זהות את הימין החדש ("הטרמינולוגיה שונה, אבל גם הם יחלקו את הארץ"), תומך בנתניהו ("עושים לו פוטש") ולא מקנא בבית היהודי לטענתו נמצאים בכיס של נתניהו

גלעד כהן, חדשות כיפה
כו באדר א'
,
03 במרץ, 2019 15:52
לא מקנא בבית היהודי

לא מקנא בבית היהודיצילום: כיפה

מי שהתמודד מספר פעמים על ראשות הליכוד מול בנימין נתניהו והפסיד, עזב והקים לפני מספר שנים את זהות. בראיון באולפן חדשות כיפה, טוען יו"ר המפלגה, משה פייגלין, כי זו  אינה מפלגת אווירה, אלא כזו עם דרך וחזון שיכולה לעסוק בנושאים שונים כמו ארץ ישראל השלמה, לצד מאבק לשימוש חוקי בקנאביס.

בסקרים האחרונים, נלחמת זהות ברף באחוז החסימה, אך ראש המפלגה טוען כי הנתונים שבידיו מציגים תמונה שונה לגמרי, תמונה שבה הוא יעקוף את שקד ובנט. פייגלין גם לא מקנא בעוצמה יהודית ובבית היהודי שקיבלו תמיכה רחבה מראש הממשלה בנימין נתניהו ואומר: "ראש הממשלה יודע שאני לא בכיס שלו".

מארץ ישראל השלמה אל ארץ ישראל ולגליזציה   

אחד מהנושאים הראשונים שעולים לראשו של כל צעיר ששומע את שמו של משה פייגלין, הוא ההיתר לשימוש בסמים קלים, בקנאביס. בשנים האחרונות, שונו חוקים במספר מדינות שונות בארה"ב ובקנדה לטובת שימוש בסמים קלים - לגליזציה של סמים קלים. פייגלין, שמציג עצמו כאיש חירות שדוגל במדינה חופשית מניף היום גם את דגל הלגליזציה.

אולי הבנת בעצם ש'לגליזציה' זה נושא אטרקטיבי יותר מארץ ישראל השלמה?
"עוצרים אותי אנשים צעירים ברחוב ואומרים לי אנחנו איתך. אני שואל אותם מדוע? בגלל הלגליזציה? הם אומרים לי שלא, אלא בגלל המצע הכלכלי". 

ואתה באמת מאמין להם?
"במפלגה נוצר בסיס מאוד מיוחד. אנחנו גם רואים את זה במחקר עומק מאוד משמועתי שעשינו, וגם בסקרים של חברות רציניות שלא בהזמנתנו. המצביע הפוטנציאלי של זהות, זה צעיר שמרגיש שהמדינה לקחה אותו בשבי ונכנסה לו לוורידים. זו שפה של הדור הצעיר, שפה שגם צעירים שמעל גיל 30 צריכים לרכוש, זו שפה שהדור הצעיר מוכן להקשיב לה".
 
המצב בסקרים לא מעודד, ברוב הסקרים אתה לא עובר את אחוז החסימה, אתה לא מתחרט?
"אני עושה הפרדה גמורה בין מחקרים מדעיים לבין מה שמכונה סקרים פופוליסטיים".מה הכוונה סקרים פופוליסטיים?
"אם אתה לוקח את הסוקר של התאגיד לדוגמה, מדובר בעד מדינה בשם שלמה (מומו) פילבר. פילבר, בנוסף ובמקביל לעבודת הסקרים, הוא גם היועץ האסטרטגי של נפתלי בנט. אנחנו נמצאים בתקופה מאוד עוצמתית ורגישה ואף אחד לא לוקח שבויים. נושא הסקרים מעצב דעת קהל בצורה בלתי רגילה, אנשים לא רוצים לזרוק את הקול שלהם לפח. אם תחבר את כל התמונה, תבין מה שווים הסקרים של שלמה פילבר".

"אולם, יש גם חברות רציניות, כמו חברת 'מסקר' שעושה סקר עם 4,500 נסקרים ומגיעה למסקנה שלזהות יש כרגע 7 מנדטים. בנוסף, בתיבה הנודדת של חדשות 13 קיבלנו 15%, פי 2 מהימין החדש. אם אתה מוסיף לזה את מחקר העומק שעשינו, שהראה לנו תוצאות דומות, אנחנו יודעים שאנחנו במצב טוב. מעבר לכל זה, כשספר המצע של זהות אוזל שוב ושוב מכל החנויות בשלושת השבועות האחרונים, חייבים להודות שמשהו פה קורה".


בסופו של דבר "אדם קרוב אצל עצמו". לעומת זאת, הציבור לא רואה אותך בתמונה בכלל, מדוע?
"מי שלא רואה אותי בתמונה, זו שכבת גיל מעל 50 שלא נכנסים לאינטרנט. אבל הילדים שלהם מספרים להם".

בנט ושקד

"לא הקמתי מפלגה בגלל שיש בחירות" | בנט ושקדצילום: Yonatan Sindel/Flash90

אנחנו לא מפלגת אווירה

מאז פרישתו מהליכוד בשנת 2015, החליט משה פייגלין לצאת לדרך חדשה וסוליסטית והקים את מפלגת זהות. על אף קיום הפריימריז הפתוחים והדיגיטליים, פייגלין, מלבד היותו יו"ר המפלגה, הוא ללא כל ספק הפרזנטור הבלעדי של המפלגה כאשר פניו נמצאות על כריכת ספר המצע של המפלגה. תמונה שמזכירה באופן מדויק את מייסד אפל - סטיב ג'ובס.

מי ממן את מפלגת זהות, מי מממן את משה פייגלין?
"הקמנו את מפלגת זהות לפני ארבע שנים, לא כמפלגת בלון בגלל שיש בחירות. יצרנו מפלגה עם פריימריז פתוחים. כל זה קורה מתרומות של אנשים פרטיים של אנשים שמזדהים עם המצע". פייגלין טוען כי אנשים היום מצביעים למועמדים ולא לאידאולוגיה ורומז כי בעקבות זהות, עוד מפלגות החליטו לכתוב מצע פוליטי. "הפוליטיקה בישראל הפכה להיות פוליטיקה של אנשים. הסטנדרט שאנחנו יצרנו גרם לעוד מפלגות ללכת ולכתוב מצע".

אבל גם מפלגת זהות מזוהה איתך בלבד. אנשים מכירים את הרשימה המלא של זהות בכלל?
"רעיון צריך גם מנהיג. זה כמו גוף ונשמה, צריך את שניהם כדי ליצור חיים. בפוליטיקה הישראלית היום יש רק גוף, אין נשמה. נכון, אצלנו יש גם גוף שנקרא פייגלין, אבל יש גם נשמה ולכן יש אצלנו חיים".


הראיון המלא

"לא מקנא בעוצמה יהודית. אני לא בכיס של ראש הממשלה" 

לפני כחודש, ראש הממשלה בנימין נתניהו התערב באיחוד שבין מפלגת עוצמה יהודית לבית היהודי וכך נוצר איחוד מפלגות הימין. בבית היהודי זכו לשיריון של המקום ה-28 ולהבטחות נוספות מטעם ראש הממשלה. פייגלין, שלא פעם הרגיש על בשרו את ניסיונות ה"גירוש" מהליכוד לא מתרגש מהמקום החם ששמר נתניהו לאנשי הבית היהודי ורומז כי כן נעשו ניסיונות לקידום איחוד מטעם גורמים שונים בימין.


אתה מקנא בכך שנתניהו עסק רבות על מנת להכניס את עוצמה יהודית לכנסת?
"אני מאוד שמח שללא נכנסתי תחת כנפיו של בנימין נתניהו. הוא גם לא ניסה. כמובן שהיו לחצים מסוימים מכל מיני כיוונים".

איזה כיוונים?
"כל מיני גורמי ימין".

בנט?
"לא משנה. ראש הממשלה לא ניסה, וגם לא הייתי מסכים. הסיבה לכך היא לא אישית. הוא מעריך אותי ואני יודע את זה. אני רואה את הימין החדש מדרדרים בסקרים האחרונים. אני יודע שזהות נמצאת במקום גבוה מהם היום. מה שמוכיח זאת בצורה הכי ברורה זה הלחץ הגדול שהוביל קמפיין אסאמסים נגדי ונגד זהות, זה מעיד על דבריי".

תוקף את האיחוד. נתניהו

"עושים לו פוטש" | ראש הממשלה בנימין נתניהוצילום: Yonatan Sindel/Flash90


"אין הבדל בכל הספקטרום שבין בנט לזנדברג"

 

אתה חושב שתקבל יותר מנדטים מהימין החדש?

המצב כרגע הוא שאנחנו מאוד קרובים אחד לשני, כאשר הם במגמת ירידה ואנחנו במגמת עלייה. הם לא האויב שלי, חשוב להגיד. אני מברך על זה שהם הוציאו מצע. זה לא היה קורה אם לא הייתה נוצרת תחרות פתאום, אחרי שמישהו (הוא עצמו) מכבד את האינטלגנציה של הבוחר וכותב מצע, זה יצר סטנדארט. המצע שלהם רחוק מהמצע של זהות. חלק מהדברים ככל הנראה נשענו או העתיקו מהמצע של זהות". 

"ראש הממשלה לא ניסה להכניס אותי תחת כנפיו, אבל כן ניסה להכניס את עוצמה והבית היהודי וכל השאר, כי ראש הממשלה יודע שאני לא בכיס שלו. מפלגת זהות לא נמצאת בשום כיס, היא עומדת בזכות עצמה ומבקשת להשיג מטרות מאוד ברורות של זהות וחירות". 

פייגלין טוען כי גם השרים בנט ושקד מאמינים בשתי מדינות בדיוק כמו השמאל, רק שהטרמינולוגיה שונה. "האמת היא שאין הבדל בכל הספקטרום שבין בנט לזנדברג. כולם מדברים על חלוקת הארץ, יש כאלה שקוראים לזה חלוקת הארץ ובנט קורא לזה סיפוח. זה אותו דבר בדיוק. כולם מדברים על שני אלמנטים; הרבה מעורבות של המדינה בחיי האזרח, מה שמכונה "מדינה עמוקה" וחלוקת הארץ לשתי מדינות. זהות מדברת על ארץ חופשית ומדינה אחת.

הליכוד
29
הליכוד
כחול לבן
38
כחול לבן
ישראל ביתנו
2
ישראל ביתנו
הרשימה המשותפת
1
הרשימה המשותפת
העבודה-גשר-מרצ
7
העבודה-גשר-מרצ
שס
6
שס
יהדות התורה
7
יהדות התורה
ימינה
0
ימינה
עוצמה יהודית
0
עוצמה יהודית
הסקר נערך על ידי ישראל היום בתאריך 1/03
בחירות 2020 - כל הסיפורים

"כתבי האישום הללו לא היו באים לעולם עם ראש ממשלה אחר, עם פרקליטות אחרת"

יו"ר זהות טוען, כי המצע הכלכלי של הימין החדש הוא אינו מצע ימני, זאת מכיוון שבממשלה האחרונה, בה ישב בנט, הועבר הפרוייקט של שר האוצר, משה כחלון בו הוא "מחלק דירות על חשבון המדינה" - פרויקט מחיר למשתכן. בנוסף, פייגלין טוען כי היו כמה רגעים בהם ראש הימין החדש היו צריכים להגיד "עד כאן", כמו במקרה של חקירת הנערים במרתפי השב"כ ובפינוי עמונה.

בקואליציה צריך להתפשר. יכול להיות שגם אתה תצטרך להתפשר אם תשב בקואליציה.
"ברור שנצטרך להתפשר על דברים, אולם יש הבדל גדול בין להגיע למרחב הקואליציוני ממקום שאתה לא יודע מה אתה רוצה, ואז לדוגמה כשמלקטים נערים ומענים אותם בשב"כ, או כשמחריבים שכונות שלמות אתה מחליט שלא מתאים לך לעזור להם. זה פוליטיקאי שאין לו עמוד שדרה. יש הבדל גדול בין זה, לבין מי שיש לו חזון וגבולות גזרה.

זה משהו שאין לאיילת שקד ונפתלי בנט?
לחלוטין לא. ישבתי איתם בקואליציה ולא ראיתי אפילו פעם אחת צומת שבו צריך להכריע בין אמונה ואידיאולוגיה לבין רווח פוליטי, שההכרעה הייתה לטובת האמונה והאידאולוגיה, אלא רק לטובת הרווח הפוליטי. לא בשחרור מחבלים, לא בסיפור הנערים בשב"כ, וגם לא בכלכלה. בעצם, הימין החדש אינו שונה במאומה מהימין הישן, מהליכוד, שגם הוא הפך לסלט חסר משמעות".


תשב בממשלת גנץ, או בממשלה שבה לראש הממשלה יש כתב אישום?
זהות תשב עם מי שיאפשר לה לקדם את המצע שלנו. זהות נאמנה לארץ ישראל, לעם ישראל ולתורת ישראל. זהות לא נאמנה לשום גוש. אני לא רואה בכלל שני גושים. בגוש אחד יש את הוועדים של יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן ובגוש השני יש את הוועדים של התעשייה האווירית, של השר חיים כץ. בשני הגושים הללו יש את אותה קבוצה של מקושרים ומקורבים. יש כאן קבוצה מקורבת של פרוטקציונרים שימשיכו לבצר ולשמר את זכויות היתר שלהם על חשבון הדור הצעיר. אותו צעיר ימשיך לעבוד עד ה-10 לחודש כדי לשלם את הפנסיות התקציביות שלהם, את מיליון עובדי המדינה, את 30 משרדי הממשלה, ואת כל זכויות היתר שלהם. הם מראים תמונה שהם שונאים אחד את השני, אבל בפועל לא משנה מי ינצח, זה יפעל נגד הדור הצעיר שלא יוכל לגמור את החודש ולא יכול החליט איך לחנך את ילדיו".

"ברור שאזור הנוחות של הוא ימין. המצע שלנו מתחיל עם בית המקדש, ככה שנשארתי מי שאני. בתורה לא כתוב ימין או שמאל, כתוב ארץ ישראל. אני נאמן לארץ ישראל. אני אשמור על ארץ ישראל, גם עם הקולות שאני אקבל עם הליברלים, גם עם הקולות שאני אקבל מתומכי הקנאביס".
 
אם וכאשר יוגש כתב אישום נגד בנימין נתניהו, מה תעשה?
"הליכודניקים צודקים. יש כאן פוטש. כתבי האישום הללו לא היו באים לעולם עם ראש ממשלה אחר, עם פרקליטות אחרת. יותר משמדאיגים אותי הסיגרים והשמפניות, וזה לא שסגנון חייו של ראש הממשלה נחמד בעיניי, אבל יותר מטרידה אותי היכולת של קבוצה שאינה נבחרת להחליף ראש ממשלה מכהן בניגוד לבחירת הציבור".

03.03.2019

1. אוויל מחלל השם שעבר לשמאל ומהתל במצביעי ימין תמימים שהולכים תחת חלילו עם מצביעי מר"ץ . תומך בחילול שבת, נסמים ,נישואי להטב"ים וגויים ועוד. א (הוא שקרן )

שקרן שלא עובר בשום סקר ומוליך שולל ימנים. על איזה סקרים "רציניים" הוא מדבר?? הוא מצטט "בחירות" בבי"ס שמאלני ו"סקר" אינטרנט שאליו הוא שולח את נעריו להצביע 100 פעם. העלוב הזה רוצה בממשלת שמאל ואף הצהיר מפורשות ש"הימין מעניין לו הסבתא". עוד לא קלטתם?? הקולות שתזרקו עליו לפח יעלו את השמאל לשלטון, כל קול חשוב עכשיו!!!

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

2. ל-1 (דן)

נסיון נחמד, ביבי. ניסיון נחמד.

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

3. האיש חסר אישיות (יהודי פשוט)

אדון פייגלין, אם הימין אינו מעניין אותך, או אז אתה כלל לא מעניין אותנו. התכבד ושב בביתך ואל תזיק.

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

4. אין הבדל בין פייגלין לאורן חזן, את שניהם ביבי העלה והוריד (יעקב)

מרצון או שלא מרצון.
יש לנו מפלגות של רק לא ביבי.
ויש מפלגות ביבי אני אראה לך.
חבל לבזבז עליו את הקול. היה בכנסת ולא ראינו ממנו גדולות ונצורות.

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

5. רק זהות! (רגב הוד)

לפעילים ולזהות יש מצע ברור שיקדם פה דברים במדינת ישראל, כדאי מאוד להצביע זהות!

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

6. מפלגה הכי רצינית בבחירות. (רוני)

שוק חופשי, מצע באורך 340 עמודים, פתרונות קונקרטיים לכל עניין. לא באו לצבור כוח, באו לעשות שינוי לטובה בכל תחום.
אנשים, תקראו לפחות תא תקציר המצע שלהם!
זאת לא מפלגה שממומנת על ידי טייקונים וקבוצות לחץ שאחרי הבחירות באים בדרישות.
זאת מפלגה שרצה על כספי תרומות של אזרחים רגילים!
רוצים שינוי? הנה המפלגה שמביאה אותו, האם יש לכם את האומץ להאמין?

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

7. סוף סוף מישהו בפוליטיקה שגם אומר משהו (מאיר)

מצביע לזהות בגלל המצע

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

8. זהות מפלגה טהורה תשמעו את המצע שלה ויום הבחירות יגיעו ואתם לא תדעו איך מה מו (זהות רק זהות )

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

9. חברי כדי שתאמינו בסקרים (ו)

לפעמים סקרים לא מנבאים נכון אך פחות או יותר הם רואים את המגמה . סיכוים שמפלגת זהות תעבור שואפים לאפס וחבל לבזבז את הקול שלכם . האם אתם רוצים שיחזור אסון של שנת 1992? תצביעו רק למפלגות שעוברות את אחוז החסימה ואל תסמכו על נסים כי בורא עולם לא ממהר לעשות נסים וגם לא נסים הסטטיסטיים .

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

10. אולי זהות הם הכי טובים אבל עדיף ציפור ביד.... (חמי)

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

11. חבל על הקולו’ (אבי)

ממש חבל שילכו לאיבוד כמה אלפי קולת שלא יעברו את אחוז החסימה ונקבל פינוי התישבויות גדול!!!
הייתי ממש מציע לעזוב ולא לרוץ.
ממש ממש ממש חבל שנגיע לאוסלו 2
מי יקח על עצמו את האחריות...

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

12. ל-9 (חנן)

איזה אסון ואיזה נעליים? את כל האסונות הכי גדולים "גוש הימין" המיט עלינו!
רק זהות תשמור על עם ישראל גם מפני "גוש הימין" עצמו!!!


פטריות אמיתי מצביע זהות

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

13. איזה יופי, ראיון מכבד בלי צעקות (דוד)

סחטיין גלעד, שיחקת אותה בראיון יפהפה ולעניין, מלא בתוכן וללא רדידות

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

14. זהות זו בחירה במהות ותוכן (דוד)

הפעם לא שורפים קולות על מפלגות חסרות מצע המכנות את עצמן ימין.
למצע זהות -
https://zehut.org.il/מצע-זהות/

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

15. הימין החד"ש ורפי את סמוטריץ' הן מפלגות פמיניסטיות קיצוניות - אל תצביעו להן (רק זהות בקלפי)

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

16. שטויות. ביבי לא העלה את פייגלין, והמורה של זהות היא לבטל חוקים ולהגיע לשלטון, לא לחוקק עוד חוקים (ל-4)

גם ככה יש בישראל טרפת חקיקה
נחנקנו..

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

17. זה או ד"ר רונית דרור מזהות או שולי מועלם מהימין החדש (הבחירה שלכם)

או שיוויון והגינות או פמיניזם קיצוני ורשעות .

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

18. אין אלטרנטיבה אחרת (יאיר)

זהות היא המפלגה היחידה שיש לה תוכן מוצק להציע ושלא מחויבת לשום ראשי ועדים או אייקונים שמממנים אותה, אלא רק לציבור שתומך בה כלכלית ובוחר בה בזכות המצע.

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

19. זהות – לאבות הגרושים, לשחרור מעול ההסתדרות והוועדים.. (רק זהות)

...להפסקת ספסור בקרקעות, כדי שצעירים יוכלו לקנות דירות, לביטול חוקי הפללה, לביטול המאגר הביומטרי, להוצאת חברי הכנסת מהחיים הפרטיים שלנו, למינוי הדין עם מתלוננות שווא, לכלכלה חופשית, להורדת מסים, לשיטת השוברים בחינוך, לצבא מקצועי, לצמצום חקיקת יתר.

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

20. קיבלת דירוג מחקר בלי לסיים כיתה ג'? כנראה שלא תצביע זהות. (אבל כל השאר כן.)

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

21. מונית למנהל מוזיאון הנמל שלא קיים ? כנראה שלא תצביע זהות. (אבל כל השאר כן.)

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

22. ב9 באפריל אנחנו מעבירים מסר לאיילת שקד – התערבות בחיי הפרט של האזרח היא מחוץ לתחום (ואת מחוץ לכנסת)

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

23. חבל על הקולות שלכם... (הבן אדם חי בסרט)

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

24. אני באמת מאמין לו (יאיר קשאני)

פייגלין לוחם צדק

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

25. פייגלין משקר - תקראו (אחד שיודע)

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4527979,00.html

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

26. הגיע הזמן לאחד את העם - רק זהות (שם)

שלא נגמר עם פילוג העם כמו שתי הממלכות שהביאו לחורבן העם היהודי בארץ ישראל

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

27. צומת אפשרי. לא צומת אפשרית. "צומת" לשון זכר. (המשקיף)

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

28. איש אמת (מנהיג אמיתי וישר.)

זהות בראשות משה פייגלין, בשורת הגאולה.

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

29. צומת הוא זכר (לא להיות בורים וחובבנים)

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

30. HNBFCGVCDF VXFCKJMGUJHNGVJM (hggg)

דווח על תגובה לא ראויה
04.03.2019

31. תקשיבו (נחמן)

למען ה' גם המנחה וגם המגיבים לא מקשיבים
משה פייגלין הוא יש של חזון תנו לו את המדינה תוך כמה שניים שוויץ מגיעה לישראל תקראו על מה הוא מדבר תפסיקו סתם לדבר
במצע שלו שווה לנו סיכונים בתור מצבעי זהות גם לפי שיטתכם אנחנו 3 אחוז לא עוברים לא משנה את הצבעה שלנו תצטרפו אלינו תחזרו את גוש הימין אם הוא כל כך חשוב לכם

דווח על תגובה לא ראויה
04.03.2019

32. כמעט כל התומכים שלו הצביעו לפני זה לתמר זנדברג. תומך בפמיניסטיות הרדיקליות, נוכל ושרלטן. (יקיר)

דווח על תגובה לא ראויה
04.03.2019

33. סמים גורמים לו לחיות בסרט שהוא נמצא בו? חרטטן דה לה שמאטע, בזבזו קולות ימין יקרים מפז. (עמי)

דווח על תגובה לא ראויה
04.03.2019

34. ל 32 הצחקת. זהות היא המפלגה היחידה שמתנגדת לפמיניזם הקיצוני, ע"ע ד"ר רונית דרור (.)

מפלגת הנשים והפמיניזם הקיצוני של איילת שקד ושולי מועלם בלחץ?
צריך לזכור שאיילת שקד ושולי מועלם וסמוטריץ' הם אלה ששיתפו פעולה עם תמר זנדברג בחקיקת חוקים פמיניסטים קיצוניים.

דווח על תגובה לא ראויה
04.03.2019

35. זהות זה העתיד (שלום)

דור העתיד כבר שם.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מפלס הכנרת. הטיפוס ממשיך צילום: דוד כהן/פלאש 90

מפלס הכנרת ממשיך לטפס: פחות מ- 40 ס"מ לקו העליון

קרא עוד