בית המשפט אישר לבנק לאומי להשתלט על ביתו של מוטי זיסר

בית המשפט אישר לבנק להשתלט על אחוזתו של איש העסקים מוטי זיסר בכפר גנים שבפתח תקווה לאחר שלא עמד בתשלומי משכנתא בסך 17 מיליון ש"ח. שווי האחוזה: 47 מיליוני שקלים

חנן גרינווד, כיפה 08/05/14 09:35 ח באייר התשעד

בית המשפט אישר לבנק לאומי להשתלט על ביתו של מוטי זיסר
כיפה, צילום: כיפה

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, אישר אמש (ד') להשתלט על אחוזתו של מוטי וברכה זיסר בכפר גנים שבפתח תקווה. האחוזה, אשר משתרעת על פני כשישה דונמים, כוללת מקווה, בית כנסת, אולם באולינג, אולם קולנוע פרטי וכן בריכה גדולה. המבנים בשטח האחוזה בנויים על כ-3000 מ"ר.

בשנים האחרונות נקלע זיסר לקשיים כלכלים זאת בעקבות רכישת "אי די בי" והסתבכות כלכלית במסגרת אחזקתו בקבוצת אלביט הדמיה, חברה העומדת כיום בעיצומו של הסדר חוב על סך שתיים וחצי מיליארד שקלים. אחוזת זיסר הנאמדת בשווי של 47 מיליון שקלים, שייכת לחברה פרטית של זיסר ממנה הוא שוכר את האחוזה. צעד זה נעשה על מנת להוזיל את עלויות המס. בנק לאומי כאמור, העניק לזיסר משכנתא על הקמת האחוזה אשר עומדת קיום על חוב של 17 מיליון שקלים.

לפני כשנה החלו בבנק לאומי בהליכי הוצאה לפועל על הבית לאחר שזיסר לא עמד בתשלומי המשכנתא. בשלב זה השופט מעכב את אישור מכירת יחידת הדיור של ילדיו של זיסר, שהציעו לרכוש את חלקם בבית, ואישר למכירה רק את חלקם של בני הזוג, זאת בשל טענות בנק הפועלים מנגד כי היחידות אינן שייכות לילדיו של זיסר וכן בשל רצון לבדוק האם יש להם את המקורות לתשלום המשכנתא. החלקות של הילדים הוערכו בכ-12 מיליוני שקלים.

מעבר למשכנתא, זיסר חייב לבנק סכום נוסף של 47 מיליון שקלים, זאת בעקבות עסקאות של קבוצת אלביט הדמיה שהייתה בשליטתו. שלושה חודשים לאחר שאיש העסקים הדתי איבד את השליטה בחברת אלביט הדמיה, בעקבות הסדר חוב עצום בו נעשתה תספורת של 1.8 מיליארד ש"ח לחובות החברה, איבד לפני כחודש זיסר גם את השליטה באלביט הדמיה, מבחינה ניהולית.

בדצמבר 2013 הוסדר חוב הענק של אלביט הדמיה בתספורת של 1.8מיליארד ש"ח. לפי המתווה שהוסדר יימחק החוב העצום ויומר ב-95% ממניות החברה שיועברו לידי מחזיקי האג"ח ובנק לאומי. בכך נלקחו רוב מניותיו של זיסר והוא איבד את השליטה בחברה. לפני כחודש הודיעה אלביט הדמיה על הכנסות בסך של 490 מיליון ש"ח בשנת 2013 והפסד של 1.5 מיליארד ש"ח.

"אלביט הדמיה יוצאת לדרך חדשה עם השלמת הסדר החוב ומינוי דירקטוריון חדש, אמר רון הדסי, יו"ר אלביט הדמיה. "לחברה נכסים איכותיים ברחבי העולם, לצד חברות איכותיות בפורטפוליו, דבר שיתמוך בפעולות ההשבחה של החברה, לטובת בעלי מניותיה, בעלי החוב, מנהליה ועובדיה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר