חדשות כיפה

בית הכנסת המפואר שנחרב - ייבנה מחדש

פרוייקטים שונים ברחבי הרובע היהודי ישודרגו או ייבנו, ביניהם: בית הכנסת תפארת ישראל, הבית השרוף ומוזיאון הרובע ההרודיאני. "כל אורח ירגיש את ערכי הנצח של ירושלים", אומר מנכ"ל החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי

שיקום ושדרוג. הרובע היהודי

שיקום ושדרוג. הרובע היהודיצילום: קורינה קרן, פלאש 90

בשורה למבקרים בעיר העתיקה: החברה לשיקום ופיתוח הרובע מבצעת פעילות בימים אלה לשדרוג פני הרובע היהודי בכמה פרויקטים בעלות כוללת של יותר מ-200 מיליון שקלים. כך פורסם הבוקר (א') ב'ישראל היום'.

חפירות ארכיאולוגיות במרחב העיר העתיקה ובסביבותיה חשפו במהלך השנים את עברה המפואר של ירושלים על תקופותיה השונות. החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי, בראשות המנכ"ל הרצל בן ארי , האחראית  לשיקום אתרי הרובע, מחדשת את פני הרובע היהודי ומקדמת פרוייקטים שנמצאים בשלבי עבודה שונים ברחבי הרובע, ובהם: מעלית הכותל, 'קריה יפהפייה', מוזיאון הרובע ההרודיאני, הבית השרוף והפרויקט 'ירושלים של פסיפסים'. 

השלב הראשון של העבודות התבצע בכיכר רוסנק שברחוב היהודים, ציר תיירות מרכזי ברובע היהודי, המקביל לרחוב הקארדו הביזנטי, שייחנך היום באירוע במעמד השר זאב אלקין וראש עיריית ירושלים משה ליאון, עם הבית השרוף המחודש. אתר התיירות הייחודי "הבית השרוף", שהוא כינוי לאחד מבתי המגורים של עשיר ירושלמי מימי הבית השני, עבר מתיחת פנים משמעותית. לאחרונה עבר האתר שיפוץ יסודי, שכלל החלפות וחידוש כל התשתיות והטכנולוגיות במקום.

מנכ"ל החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי, הרצל בן ארי, אמר: "אני מקווה שכל אדם שיגיע לרובע היהודי בירושלים ירגיש שהגשמנו עבורו את החלום ושכל אורח ותייר שיגיעו מכל רחבי העולם יחושו את הייחודיות ואת ערכי הנצח של בירת ישראל".

בית הכנסת

בית הכנסת 'תפארת ישראל'. ישופץצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במסגרת הפרויקט החלו גם עבודות השיקום והשחזור של בית הכנסת תפארת ישראל, שנחרב ב־1948. העבודות צפויות להימשך כמה שנים ובסיומן צפוי המבנה להתנשא לגובה של 25 מטר. בין הרובע היהודי לרחבת הכותל המערבי בירושלים מפרידים גרמי מדרגות רבים, המקשים את הגישה לבעלי מוגבלויות. פרויקט "מעלית הכותל" נועד ליצור מעבר נוח ונגיש לכלל האוכלוסייה. במסגרת העבודות תתבצע חפירת פיר מעלית ותיכרה מנהרה שתוביל את המבקרים אל רחבת הכותל. שטחו הכולל של הפרויקט הוא 2,000 מ"ר, עלותו נאמדת בכ־57 מיליון שקלים והוא צפוי להסתיים עד ינואר 2022. 

עקבו אחרינו בטוויטר
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עדכן בסיכום אליו הגיע עם המפלגות. לוין צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

לוין בישיבת שרי הליכוד: "הגענו עם המפלגות לסיכום בנושאי הסטטוס קוו"

קרא עוד