סגור

בית הדין הרבני: מאסרו של סרבן גט הוקפא עד שישחרר את אשתו

אחרי 14 שנה הסכים סרבן גט ופדופיל לשחרר את אשתו מעגינותה וזאת לאחר שבית הדין הרבני הוסיף תקופת מאסר אזרחי למאסרו הפלילי.

חדשות כיפה
כח בחשון התשעט
,
06 בנובמבר, 2018 9:47
בית דין רבני. אילוסטרציה

בית דין רבני. אילוסטרציהצילום: פלאש 90

עבריין היושב בכלא זה 14 שנה מתוך 20 נתן ביום שישי האחרון גט לאשתו, וזאת בעקבות תוספת מאסר אזרחי לתקופת המאסר הפלילית על ידי בית הדין הרבני.

האיש נשפט על עבירות פדופיליה בשנת 2004 ועל סמך הודאתו הורשע ונגזרו עליו 20 שנות מאסר. שנים רבות הוא סירב לתת גט לאשתו, ביקש שילדיו בהם פגע יוותרו לו על התביעות האזרחיות שהגישו נגדו, ואף טען שהוא חף מפשע ושלא עשה דבר.

במהלך מעצרו הוגבלו צעדיו של האסיר לאור פסיקת בית הדין. הוא הושם לתקופות בצינוק ובידוד, ונשללו ממנו לפרקי זמן שונים הטבות כגון קנטינה, יחד עם אמצעים נוספים בהם נקט בית הדין.

לפני כשנה הגיע המקרה לבית הדין הרבני הגדול להרכב הדיינים הרב אהרון כץ, הרב שלמה שפירא והאב"ד הרב אליעזר איגרא. בית הדין הרבני הטיל על סרבן הגט תוספת מאסר אזרחית לתקופה בלתי מוגבלת, וזאת בנוסף לפרק הזמן שנגזר על האיש - על ידי בית המשפט - בגין העבירות בתוך המשפחה.

בשלב זה נכנס לתמונה עורך הדין משה קרו כמייצג של הבעל ובתיווכו הצליח בית הדין להגיע עם הבעל להסכמות, במסגרתם הבשילו התנאים למתן גט. לאחר שנת מאסר נוספת בגין סרבנות הגט, שבה שעון מדידת הזמן למאסר הפלילי הוקפא, נשבר האיש ונתן גט לאשתו. האיש נתן את הסכמתו ביום חמישי האחרון, ומיד למחרת, ביום שישי, נפתחו שערי בית הדין הרבני הגדול באופן חריג לדיון דחוף וזאת כדי למנוע מקרים של היסוס וחרטה. בעקבות התערבות בית הדין ואגף העגונות בראשות הרב אליהו מימון, הגט ניתן בשעה טובה ומוצלחת והאישה שוחררה מעגינותה.

לאחרונה הגיש האיש בקשה לבית הדין הרבני לבטל ולמחוק עבורו רטרואקטיבית את תקופת המאסר בת השנה אותה ריצה בגין סרבנות הגט, אולם בית הדין דחה את בקשתו על הסף. כעת לאחר שחרור האישה, יחזור שעון הפז"מ לפעילותו בגין שנות המאסר הפלילי שנגזרו על האיש, וזאת לאחר הקפאה של תקופת מאסר בת שנה שנגזרה עליו על ידי בית הדין הרבני.

עו"ד אירית רוזנבלום, מייסדת 'משפחה חדשה' מגיבה בחריפות: "הרצחת וגם ירשת? הנאשם ביצע עבירה מזעזעת שבגינה ישב בכלא ובמקביל כלא את אשתו בכלא הנישואין. במקום לחסל את המוסד הרבנות הארכאי, נותנים לסרבן פרס על שחרור האשה מהנישואין. פרסים אלו רק מעצימים ומגדילים את כוחם של בתי הדין, הדיינים ואת כוחה של הסרבנות שהיא לכשעצמה שערורייה. הגיע הזמן להפסיק לקבל את האפליה שמקורה בדת, כסוג של גזירת גורל".

06.11.2018

1. דיינים וכוחם (נתן)

צריך להעצים עוד יותר את כוחם של הדיינים מבחינת כל אשר יורוך הם יודעים את עומקה של ההלכה . ולא "הערכאות" שיודעים עכירת דין.

דווח על תגובה לא ראויה
08.11.2018

2. למה מתייחסת תגובת עורכת הדין? (טל)

על איזה פרס היא מדברת?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

סגן שר לביטחון פנים גדי יברקן צילום: כיפה

סגן השר גדי יברקן חלה בקורונה

קרא עוד