מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

בעקבות ההסלמה בצפון: צה"ל מקים גדוד כיפת ברזל חדש

בגלל ריבוי האיומים האוויריים בצפון בצה"ל מגבירים את את ההיערכות ומקימים גדוד כיפת ברזל נוסף: "יחד נדע גם להרחיב ולהעצים את ההתקפה באם נידרש. זו תהיה התקפה בעלת היקפי אש אדירים"

חדשות כיפה חדשות כיפה 21/05/24 19:21 יג באייר התשפד

בעקבות ההסלמה בצפון: צה"ל מקים גדוד כיפת ברזל חדש
כיפת ברזל, צילום: Yonatan Sindel,Flash90

בגלל ריבוי האיומים האוויריים במרחב הצפון בצה"ל חנכו אתמול (ב') גדוד כיפת ברזל נוסף במערך ההגנה האווירית. בטקס הקמת גדוד 139 של מערך ההגנה האווירית השתתפו מפקד חיל האוויר, אלוף תומר בר, מפקד מערך ההגנה האווירית, תא"ל גלעד בירן, מפקד הגדוד ומפקדי העבר וההווה במערך, מפקדי ולוחמי הגדוד.

הקמת הגדוד החדש

הקמת הגדוד החדש צילום: דובר צה"ל

אחרי 53 שנים: הגדוד שנסגר נפתח מחדש

הגדוד נפתח מחדש לאחר שבעברו הפעיל את מערכות הנשק "הוק" ו-"יהלום" ונסגר בשנת 2021 לאחר כ-53 שנות פעילות. במהלך המלחמה וכחלק מהצורך המבצעי, הוחלט לפתוח את הגדוד מחדש ומעכשיו יפעיל את מערכת הנשק כיפת ברזל.

"זו תהיה התקפה בעלת היקפי אש אדירים"

מפקד חיל האוויר, אלוף תומר בר בירך על הקמת הגדוד וסיכם את היערכות צה"ל למחה בצפון בימים אלו: "בצד הגנת הברזל, אנו פועלים התקפית ושוללים יכולות חיזבאללה, כתף אל כתף עם פיקוד הצפון. יחד, נדע גם להרחיב ולהעצים את ההתקפה באם נידרש. זו תהיה התקפה בעלת היקפי אש אדירים, שתסיר איומים ותאפשר את שינוי המציאות הביטחונית בצפון. התאמנו לכך. החיל ערוך לכך".

חלק מתהליך השתנות והתעצמות מהותי

מפקד מערך ההגנה האווירית, תא"ל גלעד בירן: "הקמתו של הגדוד היא חלק מתהליך השתנות והתעצמות מהותי, המובל בחיל האוויר, תוך כדי הלחימה, שנועד לחזק את ההגנ"א על הבית - הבית הפרטי של כל אחד ואחת מהניצבים כאן מולי, והבית הלאומי של העם היהודי בארצו ישראל.
גם בשעה זו, ניצבים אנשי המערך, לאורכה ולרוחבה של הארץ, איתנים ודרוכים בכדי להגן על שמי המדינה מפני כל אויב שיאיים על ריבונותו ולשמור על אלו הנושאים אלינו את עיניהם, שבשמם ובשליחותם אנחנו פועלים. נמשיך לעמוד על משמרתנו, ככל שיידרש, עד להשלמת כל המשימות".