סגור

הפקרות בצאלים: בדואים תקפו קציני צה"ל

בדואים מהנגב תועדו כשהם מקיפים קציני צה״ל לאחר עוד שוד מבסיס צאלים. אחד הקצינים ירה באוויר. דובר צה"ל בתגובה: הגשנו תלונה במשטרה

אלעד הומינר, חדשות כיפה
י בסיון התשפ
,
02 ביוני, 2020 13:38
אילוסטרציה

אילוסטרציהצילום: ארי פולד

במהלך השנים האחרונות מתלוננים חיילים רבים, ובעיקר חיילי מילואים, על התנכלויות ומעשי שוד של ציוד צבאי ואישי מצד בדואים תושבי הסביבה. היום פרסם הכתב צחי דבוש סרטון נוסף בו נראים בדואים מהנגב מקיפים קציני צה"ל לאחר עוד שוד מבסיס צאלים. המרדף הסתיים בצורה מאוד מטרידה מבחינת הצבא.

תגובת דובר צה"ל: "במהלך אימון בשטחי האש של בסיס צאלים, זיהו מספר קצינים חשד לגניבת ציוד צבאי ממקום האימון וביצעו מרדף אחר הרכב החשוד. במהלך המרדף הגיעו רכבים חשודים נוספים והקיפו את הג'יפ של הכוח באופן מאיים ועברייני. הקצינים דיווחו למשטרת ישראל על האירוע ועצרו בצד הדרך. לאור ההתקהלות המסוכנת שנוצרה סביבם לאחר העצירה, ירה אחד הקצינים כדור באוויר. שוטרים הגיעו למקום והוגשה תלונה כלפי המעורבים באירוע. בנוסף בוצע תחקור ראשוני על ידי המפקדים והופקו הלקחים הרלוונטיים לאירועים מסוג זה. צה"ל רואה בחומרה ניסיון פגיעה מכל סוג שהוא בחיילי צה"ל".

02.06.2020

1. הבדואים שולטים בנגב בחסות הרשימה המשותפת ?! (סטודנט ישראלי)

בושה !!! מה ההפקרות הזאת במדינה ? הבדואים עושים מה שבא להם - אין חוקים, אין כללים ?!!! איפה המדינה ? יש לכבוש מחדש את הנגב, להגביר האכיפה, לגרש הנשים שמיובאות מדרום הר חברון, לא לאפשר בגימיה וריבוי ילדים ע"ח המדינה, לא לאפשר גניבת קרקעות ורכוש , להשתלט על הנגב בחזרה !

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2020

2. צה"ל (ב)

בושה למדינה הזאת שכבלה את ידי חיילי צה"ל הפקרות שאין כדוגמתה צריך דחוף לשנות את הוראות פתיחה באש ולחנך את כול הפזורה אחת ולתמיד שיחזרו לגודל הטבעי שלהם אני מתבייש בחיילי צה"ל

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2020

3. הבדואים לא חייבים להיות חלק מהמדינה (יהודה כהן)

כל מה שנותנים לערביי ארץ ישראל במקומותיהם השונים מוצדק רק מטעמים הומניטריים, הם לא קנו את שדות ובתי הארץ משבטי ישראל. לכן צריך לתת להם דברים שיעשו להם טוב, לא אמצעי מלחמה, מרד והצקה.
בשטחי A וB יש שטחי שמורות טבע וגנים לאומיים רבים. הערבים לא שמרו על ההסכמים שחייבו אותם לשמור על נכסים אלו, שמורות הטבע של מדבר יהודה, הוחרבו. אתרים ארכאולוגיים נבזזים עד השמדתם. את הריבונות הישראלית המלאה צריך להחיל על כל שמורות הטבע, על כל האתרים הארכאולוגיים, על כל נכסי התרבות והמורשת היהודיים והאחרים. כולל כל הדרכים לשמורות, מקומות החניה, ושטחי העזר האזרחיים והבטחוניים הדרושים והעשויים להידרש. לטובת האנושות כולה, וגם לטובת הערבים שכאן ובמקומות אחרים.
כל הדרכים ביש"ע שנסללו על ידי או במימון הישראלים, כולל שוליים כחוק. כל המתקנים והתשתיות שהוקמו ע"י ישראל וכוחותיה, או שמשרתים את כלל הציבור: חייבים להיות בריבונות ישראל לטובת כולם, הם והדרכים אליהם, ושטחי העזר. אפשר לראות בשמחה, ערבים מסתובבים בנחת בדרכים, בחנויות, במקומות עבודה ונופש. בין הישראלים. מצב הפוך די נדיר. גם ערבים נרדפים מבקשים מקלט בין היהודים. לכן כל דרך, מתקן ותשתית שיוחלו בריבונות ישראל יביאו ברכה לכל מי שמגיע לו.
כל מה שיהיה בידי הערבים, יהיה מטעמים הומניטריים, ולא בגלל שרכשו מאיתנו את ארצנו. חבל לתת דברים שיגרמו נזק להם ולנו ולצדדים שלישיים. חופי הים מעזה בצפון ועד הרפה והריפות, רפיח בלעז, בדרום, הם והמים הטריטוריאליים והכלכליים שלהם, הינם בריבונות ישראל. כשישראל תאפשר להם לנפוש, לדוג ולשוט בים, הם ירויחו יותר מבהנתנם לאכזריות החמאס, הג'יהאד וחבריהם.
לכל הישובים הקיימים והעתידים, ולכל מתקני ומחנות הצבא ומערכות הביטחון, יש לתת את שטחי החיים, ההתפתחות, האבטחה, החקלאות, התחבורה וכל צרכיהם, בריבונות ישראלית.
כל תת הקרקע והמרחב האוירי ביש"ע, אינו חלק מהצרכים ההומניטריים של האוכלוסיה הערבית. ישראל תשמור שבעתיים על נכסים אלו בצדק ובמשפט.
הרעיון להעביר לריבונות פלישתית חבלי מולדת המאוכלסים בערבים, לכתחילה או כתמורה לקודשי ארצנו, הינו רעיון לא מושלם, מסכן ולא יביא לטוב. בתוך השטחים עליהם מוחלת הריבונות הישראלית ניתן לתת מעמד מיוחד לאזורים מסויימים, בהם תינתן לאוכלוסייה הערבית אפשרות לקבוע את חייהם כמו שקיים כיום באיזורי B וC. המעמד המיוחד יכלול מעמד אזרחי מתאים לתושביהם, בלי לבטל את הריבונות ישראלית. מעמד מיוחד זה ינתן הן לישובים שאוכלוסייתם ערבית שמוגדרים כעת בריבונות ישראל, והן למבנים ולישובים מאוכלסי ערבים שיוכללו בהחלת הריבונות הישראלית המשופרת שבתוכנית המאה של טרמפ. מתן מעמד איזורי B וC ואזרחות B וC בתוך הריבונות הישראלית, יאפשר החלת ריבונות לפי העקרונות שמוזכרים פה, ללא חשש מסיפוח אוכלוסיה ערבית שיכולה לעסוק בצרכיה האזרחיים בהתאם לאופיה. מדינת ישראל תוכל בהתאם לנסיבות לנייד ישובים ערביים אל ומתוך איזורי B וC. כפרים ערביים שנאנקים מחוקי התכנון והבניה הישראלים, יוכלו לנסות את יכולותיהם אם יהיו במעמד B.

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2020

4. עם האוכל בא התאבון (שמואל)

כשמוותרים בקטנה החור גדל וכבר קשה לחזור בחזרה . אבל אין ברירה חייבים לעשות מעשה לפני שיהיה מאוחר . ברגישות ובנחישות אפשר לנצח כל דבר אם לא מרפים .
אל תאשימו את הרשימה המשותפת הם לא אשמים . רק אנחנו !!!

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2020

5. הם גונבים באין מפריע כבר שנים,יש יד מכוונת מלמעלה שמאפשרת את זה-הכול מבוים (אני)

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2020

6. הגשנו תלונה ?? חחחחחחח אפסים (אריה)

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2020

7. מי שנכנס לשטחי אש, צריך להיתקל באש. אנחנו צבא של מדינה ריבונית או כוח יוניפי"ל? . (ידידיה שילה)

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2020

8. זו נורית לעלול להתרחש,אם תקום מדינה פלשתינית (א"י אינה נדלן.)

שתי מדינות ל-2 עמים ,הוא הבלוף של ה-100 .
היא יישום חזונו של אורי אבנרי.
היא לחלוטין מיותרת כי :
א. אחת כבר קיימת ושמה ישראל.
ב. ה2נוספת , פלשתין היא נטו פלשתינית.
ג. ישראל אינה נישארת נטו יהודית ,גם לא 90% .
ג/2 . ומי שייטען שזו גזענות לכאורה? בבקשה : למה שהפלשתינים לא יישארו תחת מדינת ישראל.
ג/3 . הא , כי הם עויינים. אז למה לתת לעויין מדינה ?!?!
ד. מתן מדינה לטרוריסטים , עמ שייפסיקו טרור היא=פרס=עידוד טרור= חוסר הרתעה=פגיעה בריבונותינו
ה. לטוענים שמאבים כספיים יופנו למטרות אחרות, חברתיות וכיוב . תועה ומטעה.
ה/2 . צהל יימשיך בע"ה להתקיים . מדינת אוייב נוספת, תגביר משאבים כספיים.
ו. שלום לא ייכון עם המדינה ה2 , גם לא אי-לוחמה.
ז. ממתי מדינה חזקה מוותרת על שטחיה במפחד טרור מתמשך ?!?!
ח. ליהודים אין עוד מדינה בתבל.
ט. מדינה מוסלמית נוספת , תיתן רוח-גבית למוסלמים עויינים שנישארו במדינת ישראל.
ט/2 . עוייני ישראל שאינם יהודים , מספרם יגדל.
י. מדינה פלשתינית , היא הונאת הבוחר/י-גוש ה-58 .
לפעול בהיגיון ולא מתוך שיקולים צרים.

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2020

9. אין בעל בית . (מיכה)

חיילי צהל חשופים לתקשורת עויינת שמשתפת פעולה עם גורמים איטרסנטים .צריך מישהו עם סמכויות נרחבות , כולל ירי מכוון .

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2020

10. מול כלבים צריך כלבים (ישראל)

אם חיילי צה"ל יהיו מלווים בכלבי תקיפה משטרתיים או של יחידת עוקץ זה יכול להיות מרתיע. ינסו העבריינים הבדואים לתקוף את חיילי צה"ל - יקבלו תזכורות כואבות מאוד

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2020

11. תגובת מפקד מלי (מילואימניק)

בדוח שהוציא מפקד מלי ומופץ בקבוצות מילואים הוא מאשים את הקצינים שביצעו מרדף. עולם הפוך הנועזים ונורמליים יצאו לא בסדר. העיקר שהלוגו שלו כתוב "המעז והלומד באימונים מנצח במלחמות" מפחיד איך נצא עם כזה מרכז אימונים למלחמות

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

קורונה צילום: shutterstock

1,434 מאובחנים לקורונה, שיעור הבדיקות החיוביות עדיין גבוה

קרא עוד