מטס יום העצמאות יעבור מעל בתי החולים

צה"ל יקיים את מטס חיל האוויר ביום העצמאות במתכונת שונה, כשהמטוסים יעברו מעל בתי החולים ברחבי הארץ, לאות הצדעה לצוותים הרפואיים המתמודדים עם נגיף הקורונה. היום: אימונים לקראת המטס

חדשות כיפה
כו בניסן התשפ
,
20 באפריל, 2020 7:37
אימונים לקראת המטס. ארכיון

אימונים לקראת המטס. ארכיוןצילום: תומר נויברג, פלאש 90

במסגרת אירועי יום העצמאות השנה יתקיים מעבר כלי טיס של הצוות האווירובטי של חיל האויר מעל בתי החולים ברחבי הארץ. ארבעה מטוסי "עפרוני", יחלפו בטיסה מעל בתי החולים ברחבי הארץ ויצדיעו לעשיית הצוותים הרפואיים ומערכת הבריאות כולה, העוסקים בימים אלה במלחמה בנגיף הקורונה. 

המטס המסורתי של חיל האוויר ברחבי הארץ לא יתקיים השנה על מנת למנוע התקהלויות. 

מדובר צה"ל נמסר כי היום (ב'), יתקיים אימון של הצוות האווירובטי של חיל האוויר לקראת יום העצמאות, במסגרתו תורגש תנועה של כלי הטיס המדוברים ברחבי הארץ. 

יש לשמור על הנחיות משרד הבריאות ולהימנע מהתקהלויות. במהלך יום העצמאות יועבר מעבר כלי הטיס בשידור חי באמצעי התקשורת. 
מעבר זה תוכנן מראש כחלק מתוכנית האימונים של הצוות האווירובטי לשנת 2020.

20.04.2020

1. כנסו.......... "שמירת עיניים" חובה!!!!!! (כולנו חייבים להתחזק בתורה ומצות)

אמרו חז"ל (ברכות יג:) "רבי בשעה שמעביר ידיו על פניו מקבל עליו עול מלכות שמים". ובטור אורח חיים (סימן ס"א) העתיק הגירסא, "מעביר ידיו על עיניו", וכן איפסקא הלכתא בשולחן ערוך (או"ח סימן ס"א ס"ה) להעביר ידיו על עיניו בפסוק הראשון שבקריאת שמע. וטעמא בעי.

אך יובן הענין, כי דבר זה בא להורות שעיקר קבלת עול מלכות שמים תלוי "בשמירת העינים", ובאם זוכה האדם להיות עוצם עיניו מראות ברע, אזי יוכל לקדש מוחו ולבו וכל רמ"ח איבריו ושס"ה גידיו לעבודתו ית"ש, ולזה תקנו חז"ל להעביר ידיו על עיניו בשעת קריאת שמע, כדי להזכירנו שקבלת עול מלכות שמים תלוי בשמירת העינים.

וידוע שחוסר "שמירת עיניים" מביא צרות רבות ורעות על כלל ישראל רח"ל, וצריך לעשות גדרים וסייגים על שמירת העינים וטהרת המחשבה והלב, כי העין רואה והלב חומד וכלי מעשה גומרין, [ח"ו] ובזמן שיוצאים לרחובות קריה צריך סייעתא דשמיא מרובה לבלי להכשל בפגם חטא ועון ח"ו.

חייבים לעורר לבבות ישראל על אזהרת ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם, כי עין רואה ולב חומד הן המה שורש פורה לכל דבר פשע אשר יעשה האדם לחטוא בהנה, ולכן יש התגברות היצר בענין שמירת העינים וטהרת הלב, וישראל קודשים צריכים להתאזר במסירות נפש להנצל ממצודתו.

אך שמא תאמר מאין יקח האדם כח וגבורה עד כדי מסירות נפש להתגבר על נסיונות היצר, לזה הביא את הכתב 'תנה בני לבך לי ועיניך דרכי תצורנה', והרמז בזה, תנה בני לב"ך לי, להקריב את הלב שהוא שורש חיותו של אדם במסירות נפש, ואיך יבא לידי מדה זו, על זה אמר ועיניך דרכי תצורנה, על דרך מאמרם ז"ל שהתורה נקרא דרך, והיינו ועיני"ך דרכ"י תצורנה, שיהיו העינים עוסקים בתורה בנידוד שינה שהוא מעין מסירות נפש, ובכח זה יהא נשרש בקרבו רוח עוז וגבורה להתגבר על נסיונות היצר במסירות נפש.

אמנם עדיין צריכין למודעי כלל גדול בקודשת ישראל, והא ענין הצניעות בבית יעקב אלו הנשים, ודבר זה היה יסוד מוסד אצל עם ישראל בדור דור שקדושת ישראל תלוי בצניעות הנשים, והוא שמירה מעולה לכל בני ישראל לבל יכשלו "בשמירת עינים" ושמירת המחשבה, ובכל הדורות היו בנות ישראל הכשרות עומדות איתן כצור חלמיש מול נסיונות הזמן, וגדרו גדרים סוגה בשושנים לשמור על חומת הצניעות, ועל דבר זה ידוו כל הדווים איך ירדנו פלאים בדורינו השפל בדבר אשר עליה מסרו נפשם אבותינו ואמותינו בכל דור ודור.

ובכן כל איש אשר יראת ד' נוגע ללבו צריך להתאזר בעוז ותעצומות לשום עינא פקיחא על תהלוכות בני ביתו שילכו מלובשות בדרכי הצניעות מכף רגל ועד ראש בלי שום פשרות.

אמן ואמן.

דווח על תגובה לא ראויה
24.04.2020

2. גם האוויר שאת נושמת זה בסבוז (חיים)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ משה אבוטבול  צילום: פלאש 90

ח"כ משה אבוטבול לכיפה: "אם שקד היתה נכנסת לליכוד כמו שרצתה היא לא היתה דואגת לציונות הדתית"

קרא עוד