משך השירות של חיילי ההסדר יוארך

לאחר פשרה שהושגה בין איגוד ישיבות ההסדר לאכ"א, שירות הבני"שים יוארך בחודש אחד, ויעמוד על 18 חודשים - חצי שנה - במקום 17 כיום. מסלולי ההסדר בתותחנים ובאיסוף הקרבי יבוטלו

חדשות כיפה
ל בשבט התשפ
,
25 בפברואר, 2020 21:16
חיילי הסדר בשיעור. אילוסטרציה

חיילי הסדר בשיעור. אילוסטרציהצילום: איגוד רבני קהילות

הבני"שים ישרתו יותר. על פי הסדר שהושג בין ראש אכ"א, האלוף מוטי אלמוז, לאיגוד ישיבות ההסדר, החל ממחזור השירות הקרוב, שירות החיילים בישיבות ההסדר יוארך בחודש אחד, ויעמוד על 18 חודשים - חצי שנה - במקום 17 חודשים כיום. כך דווח הערב ב'כאן'.

על פי הדיווח, 15 מראשי ישיבות ההסדר התנגדו למהלך, שמקצר למעשה את תקופת השהות של התלמידים בישיבות. תלמידי הישיבות המתנגדות ימשיכו לשרת 17 חודשים. סיבה נוספת שהעלו בעבר להתנגדות להארכת השירות, היא שכאשר השירות ארוך יותר, התלמידים חוזרים לישיבות לא בתחילת אלול, אלא אחרי החגים, והדבר פוגע ברצף הלימוד.

החלטה נוספת שהתקבלה היא לבטל את מסלול ההסדר בחיל התותחנים ובחיל האיסוף הקרבי (מודיעין שדה), כיוון שיש בהם גדודים מעורבים של בנים ובנות.

מצה"ל נמסר: "כחלק מתפיסת העצמת המערכים המסתערים בצה"ל, במרכזה עומד חיזוק גדודי החוד המבצעי, סוכם על תהליך בחינה לשיבוץ חיילי המסלול בחטיבות החי"ר, השריון וההנדסה הקרבית. איגוד ישיבות ההסדר נענה בחיוב לבקשת הצבא, מתוך הבנת חשיבות המערך המסתער בחוד המבצעי. תקופת ההכשרה תצומצם כדי שהשירות המבצעי של אותם לוחמים יעלה בשלושה חודשים מתחיל הגיוס הקרוב".

איגוד ישיבות ההסדר: "יוצאים לתהליך בחינה של המסלול החדש"

מאיגוד ישיבות ההסדר נמסר: "כחלק משיתוף הפעולה הקבוע בין צה"ל ואיגוד ישיבות ההסדר, פנו בעת האחרונה גורמים בכירים בצה"ל לראשי איגוד ישיבות ההסדר במטרה לבחון אפשרות לתהליך שירות שונה לבחורי ההסדר. בהצעה שהועברה אל איגוד ישיבות ההסדר וראשי הישיבות עלו מספר יוזמות שישפרו את זמן ואיכות השירות המבצעי של תלמידי ישיבות ההסדר, וייצרו רצף של כוח אדם איכותי ומקצועי בגדודים המבצעיים".

על פי ההודעה, "איגוד ישיבות ההסדר נענה בחיוב לבקשת הצבא, מתוך הבנת חשיבות הצורך המבצעי, ויצא לתהליך בחינה הכולל ישיבות המעוניינות בכך, כששאר הישיבות ימשיכו במסלול המוכר כיום".

רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר, אורי פינסקי, אמר: "עולם ישיבות ההסדר ותלמידיו משלבים זה עשרות שנים ספרא וסייפא ומובילים הן בלימוד תורה והן בשירות איכותי בצה"ל. לאור הצרכים המבצעיים פנו מצה"ל להארכת פרק השירות המבצעי והוחלט - בהסכמת ראשי האיגוד וראשי הישיבות להיענות לבקשה ולאפשר לישיבות המעוניינות בכך לקחת חלק בתהליך הבדיקה. נמשיך ללוות את החיילים בני ישיבות ההסדר ונעשה כל שניתן כדי שישרתו שירות צבאי משמעותי לאור הצרכים המבצעיים ובהלימה לאורח חייהם כבני ישיבות".

26.02.2020

1. משרתים פחות מבנות - בושה. וגם מנצלים את הזמן בישיבה לעבוד טיפה מצד... (יאיר)

מכיר המון דוגמאות.

דווח על תגובה לא ראויה
26.02.2020

2. שערוריה, חוצפת הרבנים ! (עד מתי ?)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

3. כל תוספת (מורה)

כל תוספת מבורכת. לימוד תורה ברמה גבוהה הוא תנאי הכרחי לברכת ה'!!

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

4. כחול לבן=שחיתות-הפיצו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, כאשר למעשה היא המפלגה המושחתת ביותר:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי נחקרה על ידי מבקר המדינה, בה קיים חשד בהתקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שמנהלה היה גנץ. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת שלא הייתה קיימת, ללא מכרז, ושולם לחברה 4 מיליון שקל, בנוסף החברה דיווחה בכזב שיש לה לקוחות נוספים. ("הארץ", כלכליסט).

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע מחק את פגישותיו הקשורות בכך מהיומן לפני שמסר אותו לעיתונאים (גלובס).ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף את הקלטות אשכנזי, ומנדלבליט במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, בה היה ניסיון לאסוף מידע מלוכלך על בכירים בצה"ל, אשכנזי הסתיר את המסמך ומנדלבליט אומר בהקלטה שהוא עלול "להיות עד בפרשייה הזו"..
פרשה נוספת שבה נאשם אשכנזי היא הטעיית הציבור במכרז השמן בהחלטת בית המשפט המחוזי נפסק שחברת הביטוח של שמן תשלם 4.5 מיליון שקל כפיצוי למשקיעי החברה, לאחר שנטען כי הנתבעים הטעו והונו את המשקיעים בכך שלא דיווחו על סיכויי מציאת הנפט בקידוחי החברה (קידוח ים 3), אחרי שכבר נודע לחברה כי מדובר בקידוחים יבשים. (גלובס(.
בנוסף אשכנזי חשוד שדאג שיחולקו בבסיסי צה"ל עיתוני "ידיעות אחרונות" בתמורה לסיקור אוהד (מאקו, חדשות רוטר).

אורנה ברביבאי: חשודה שכשעמדה בראש אכ"א זייפה את נתוני גייוס החרדים, ע"מ לעזור ללפיד לשווק את טענתו שמעלה את אחוזי הגיוס במגזר החרדי (כאן 11.(

יואב סגלוביץ': חשוד שכבכיר במשטרה שיבש הליכי חקירה בפרשיית אשכנזי המכונה פרשיית "הרפז". (News1).

רם בן ברק: חשוד גם הוא בפרשיית המימד החמישי כמי שהיה בכיר בחברה (גלובס, ישראל היום.(

עומר ינקלביץ' הודחה משירות המדינה עקב דיווחים כוזבים במשרד לשוויון חברתי (חדשות 13.(

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
ח"כ חיים כץ  צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

‏מנדלבליט לבג"ץ: יש לבטל את החסינות לחיים כץ, החלטת הכנסת חסרת תוקף

קרא עוד