צה"ל תקף יעדים איראניים בסוריה

מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו מטרות בסוריה השייכות לכוח קודס של משמרות המהפכה האיראניות, בתגובה לירי אל ישראל אמש. בנט: "נגיע לכל מחבל"

יהונתן קליין, חדשות כיפה 20/11/19 07:23 כב בחשון התשפ

תקיפה נוספת בסוריה. ארכיון, צילום: דובר צה"ל
תקיפה נוספת בסוריה. ארכיון, צילום: דובר צה"ל

דובר צה"ל מוסר כי מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו הלילה (ד') בשטח סוריה עשרות מטרות צבאיות השייכות לכוח קודס האיראני ולצבא הסורי. המטרות כללו טילי קרקע-אוויר, מפקדות, מחסני אמל"ח ובסיסים צבאיים.

התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור הרקטות על-ידי כוח איראני משטח סוריה לשטח ישראל אמש, וכוונה לפגוע בשטח ישראל. במהלך התקיפה בוצע ירי של טילי קרקע-אוויר סורי על אף אזהרה ברורה שהועברה להימנע מירי זה. בעקבות כך הושמדו מספר סוללות הגנה אווירית סוריות.

יעדי התקיפה בסוריה

יעדי התקיפה בסוריהצילום: דובר צה"ל

מצה"ל נמסר עוד כי התקיפה האיראנית לעבר שטח ישראל אתמול היא הוכחה נוספת וברורה לתכלית הנוכחית האיראנית בסוריה. התבססות זו מהווה סכנה לביטחון ישראל, ליציבות האזורית ולמשטר הסורי, וכן כי צה"ל רואה במשטר הסורי נושא באחריות לנעשה בשטחו, ומזהיר אותו מלפעול או לאפשר פעולה נגד ישראל. פעולות מסוג זה יגררו תגובה חריפה.

ראש הממשלה נתניהו אמר בעקבות התקיפות: "הבהרתי שמי שיפגע בנו - אנו נפגע בו. כך עשינו הלילה מול מטרות צבאיות של כוח קודס האיראני ומטרות צבאיות סוריות בסוריה, לאחר שאמש שוגרו משטחה רקטות לעבר ישראל. נמשיך לשמור בתקיפות על ביטחון ישראל."

שר הביטחון, נפתלי בנט, אמר הבוקר: "הכללים השתנו: מי שיורה על מדינת ישראל ביום, לא ישן בלילה. כך בשבוע שעבר וכך גם השבוע. המסר שלנו למנהיגי איראן פשוט: אינכם חסינים יותר.
בכל מקום בו תשלחו את זרועות התמנון שלכם - אנחנו נגדע אותן. צה"ל ימשיך להוות חומת מגן לאזרחי ישראל".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר