סגור

צה"ל יגייס יותר לוחמות

צה"ל משנה את יחסי החלוקה המגדרית באותן יחידות מעורבות בהן משרתים לוחמים ולוחמות יחד, בעיקר כדי להעביר יותר לוחמים ליחידות המתמרנות, שם יש מחסור משמעותי בלוחמים. זאת, בשל השלכות קיצור השירות לגברים

חדשות כיפה
ז בחשון התשפ
,
05 בנובמבר, 2019 11:36
לוחמות בצה"ל. אילוסטרציה

לוחמות בצה"ל. אילוסטרציהצילום: פלאש 90. אבי סולטן

מספר הבנות המשרתות כלוחמות בגדודים המעורבים,יוגדל משמעותית- כך הוחלט בצה"ל.  מנתוני הצבא עולה כי מספר הבנות המשרתות כלוחמות גדל בשלוש השנים האחרונות פי ארבעה, ועל סמך מגמה זו צה"ל מתכנן  לבצע את השינוי. עיקר השינוי נובע מהצורך להעביר יותר לוחמים ליחידות המתמרנות, שם יש מחסור משמעותי בלוחמים. זאת, בשל השלכות קיצור השירות לגברים

לפי מערך כח הלוחמים החדש  במערך הגנת הגבולות, היחס הקודם של 65% ו־35% לטובת הבנים, ישונה ליחס של 55% ו־45% לטובת הבנות בתמהיל הקודם. גם בגדודי החילוץ של פיקוד העורף, המבצעים גם משימות של ביטחון שוטף ביו"ש, חל שינוי משמעותי ביחס בין לוחמות ללוחמים - לעומת חלוקה של 50%־50% עד כה, היחס כיום עומד על 60% לוחמות לעומת 40% לוחמים. בהגנה האווירית, על מערכיה השונים, נרשמת אותה מגמה: אם בעבר יחס המשרתים נטה דווקא לטובתם של הגברים - 55% לעומת 45% - החלוקה כיום הפוכה, לטובת הבנות. 
 

בצה"ל כאמור מזהים עלייה דרמטית במספר הבנות שרוצות להיות לוחמות. אם בעבר נחשב גדוד כמו קרקל לדבר חריג בנוף הצבאי, המצב היום שונה והצורך כיום של צה"ל בבנות לוחמות מוגדר קודם כל כצורך מבצעי חשוב. זו הסיבה המרכזית לעלייה במספר המשרתות כלוחמות.
 

כאמור, בצה"ל מזהים היום פער בכוח האדם בגדודים הלוחמים, אשר בא לידי ביטוי בפלוגות ובמחלקות הוותיקות, כלומר בחצי השנה האחרונה לשירותם. המספר הממוצע של לוחמים במחלקה בפלוגה בוגרת עומד פעמים רבות על 15־16 איש. קורה גם שבשל בעיות כוח אדם הצבא מאחד שתי מחלקות למחלקה אחת. בחלק מהגדודים הלוחמים פערי כוח האדם מתבטאים בחוסר של עשרות רבות של חיילים. לאור זאת הגדיר הרמטכ"ל כוכבי יעד למימוש מיידי - שמספר המינימום של לוחמים במחלקת חי"ר יעמוד על 21. הפניית יותר בנים לוחמים מהגדודים המעורבים בצה"ל הוא אחד הצעדים לפתרון הבעיה. 

05.11.2019

1. ממתינים (המעניש)

לתגובת סמוטריץ' שהשמיים נפלו

דווח על תגובה לא ראויה
05.11.2019

2. רפורמים ופמיניסטים. לפי כל המחקרים זה מדרדר את רמת הביטחון והשירות הצבאי (יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
05.11.2019

3. בלי להתעסק בשטויות של בנים-בנות, עם התאמת המשימות לכח האדם, שיהיה יותר הומוגני (אז אולי אפשר להיות קצת יותר חכמים - גדוד רק לבנות)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: shutterstock

נחקר בשבת - ויקבל פיצוי: "המשטרה פעלה שלא כדין"

קרא עוד