סגור

הרמטכ"ל: "יש ניסיונות של גורמים חיצוניים להכתיב התנהגות לחיילים"

רא"ל אביב כוכבי התייחס לארגונים חרד"ליים המנסים לקבוע סדר יום בצה"ל: "מי שקובעים את הפקודות, הנהלים והנורמות בצה"ל הם אך ורק, אך ורק מפקדים"

חדשות כיפה
ב בחשון התשפ
,
31 באוקטובר, 2019 17:00
הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי

הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכביצילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, דיבר היום (ה') בטקס סיום קורס קצינים בבה"ד 1, והתייחס לשירות המשותף של נשים וגברים בצה"ל, ולניסיונות של ארגונים המזוהים עם המגזר החרד"לי להשפיע על נושאים שונים בשירות הצבאי.

"זוהי הזדמנות טובה לחדד מהו תפקידם הבלעדי והחשוב של מפקדים בצבא", אמר הרמטכ"ל. "לאורך השנים, וגם לאחרונה, אני נתקל בניסיונות של גורמים מחוץ לצבא להכתיב כללי התנהגות לחיילים, כמו למשל, להפיץ הנחיות בנושא השירות המשותף לנשים וגברים בצה"ל.

"אני מבקש להיות חד וברור בעניין הזה – מי שקובעים את הפקודות, הנהלים והנורמות בצה"ל הם אך ורק, אך ורק מפקדים, ואני בראשם".

לדברי כוכבי, "אין דריסת רגל בצה"ל לגופים חיצוניים, המתיימרים להיות מקור סמכות והכוונה לחיילים. לכל גוף ולכל אדם יכולה להיות דעה משלו, אבל בצה"ל מקבלים פקודות והנחיות ממקור אחד בלבד – המפקדים". 

על שירות נשים בצבא אמר הרמטכ"ל: "ובאשר לשירות נשים בצה"ל, הטקס הזה עם 70 קצינות, 70 קצינות, הטקס הזה מדבר בעד עצמו. הנשים המשרתות בצה"ל הן מקור עוצמה וכוח, ותרומתן עצומה בכל יחידות הצבא. נשים וגברים ימשיכו לשרת במשותף, כמקשה אחת למען מטרה אחת, למען מדינת ישראל".

31.10.2019

1. אין בעיה ובלבד שיבינו שהגורמים היחידים שקובעים הלכות אלו הרבנים (וכמובן שאין מי שמשפיע על מפקדי צה"ל שקובעים פקודות...וד)

דווח על תגובה לא ראויה
31.10.2019

2. רק הקרן החדשה וקרן וקסנר תקבע מה יחשבו בצבא (איתמר)

דווח על תגובה לא ראויה
01.11.2019

3. רק ה' קובע איך יתנהגו בניו! (רם)

ואם המפקדים אומרים לעשות היפך ה' יש לסרב פקודה הבנת "בובה עם מדים". אני תמיד צוחק כשאני רואה את כל ה"אלופים" האלה שחושבים שהם באמת שומרים עלינו עם הצעצועים שלהם. אם ה' לא ישמור אותנו נמות מיד. אם סין או רוסיה או כל מדינות ערב יחליטו לעשות יד אחת עלינו מה נעשה מולם? רק ה' הוא זה שעוצר בעדם. ומי שומר עלינו מאיתני הטבע? צה"ל הבדיחה הזה?

דווח על תגובה לא ראויה
01.11.2019

4. זה בסדר כוכבי- אתה חביב התקשורת (חביב)

תכין את צבא הנשים שלך למלחמה. ותסביר למסיימי בהד 1 מה המשמעות של 'מדינה יהודית' בעינך.

דווח על תגובה לא ראויה
02.11.2019

5. האיש הכי חשוב במדינה .צריך לחשוב לפני שפותחים פה . (עופר)

דווח על תגובה לא ראויה
05.11.2019

6. הגיע הזמן לבנות חומת מגן מול הטירוף הדתי שמשתולל בצבא (צדק)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: shutterstock

מספר הנדבקים בקורונה עבר את ה-30 אלף

קרא עוד