סגור

המפקד החדש של אוגדת יהודה ושומרון: תא"ל יניב אלאלוף

אלאלוף החל את דרכו בצבא בקורס טיס, שירת כמפקד בא"ח צנחנים, מפקד בית הספר לקצינים וכמפקד עוצבת "סיני". אלאלוף מחליף בתפקידו את תא"ל ערן ניב, שיכנס לתפקידו החדש כמפקד חטיבת השילוח

גלעד כהן, חדשות כיפה
כג באלול התשעט
,
23 בספטמבר, 2019 8:19
תא"ל יניב אלאלוף והאלוף נדב פדן

תא"ל יניב אלאלוף והאלוף נדב פדןצילום: דובר צה"ל

אתמול (א') נכנס לתפקידו מפקד אוגדת אזור יהודה ושומרון תת-אלוף יניב אלאלוף. טקס החילופים נערך בבסיס אוגדת אזור יהודה ושומרון, במעמד מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, מפקדים, לוחמים, בני משפחה ומוזמנים נוספים. תא"ל אלאלוף מחליף בתפקידו את תא"ל ערן ניב, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות ויכנס לתפקידו החדש כמפקד חטיבת השילוח. 

תת-אלוף יניב אלאלוף נולד בשנת 1973 והתגייס בשנת 1991 לקורס טיס. שירת כמפקד גדוד "צפע" בחטיבת "הצנחנים", שירת כמפקד בסיס אימונים חטיבתי של חטיבת "הצנחנים", מפקד בית הספר לקצינים, כמפקד עוצבת "סיני" ועוד שורה של תפקידים פיקודיים בצה"ל.

תת-אלוף יניב אלאלוף הוא בעל תואר ראשון במנהל עסקים מהמרכז הבין-תחומי הרצליה ותואר שני בלימודי ביטחון מהאוניברסיטה העברית. אלאלוף נשוי ואב לארבעה.

 
מדברי מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן: "היום, כ"ב באלול, לפני 52 שנים, שבו בני ובנות מתיישבי כפר עציון לגבולם, והקימו מחדש את הקיבוץ 19 שנה לאחר נפילתו. כוחנו בנכס הגדול, שיש לעם היהודי, בנכס המוסרי, בטהרה המוסרית של חיינו, של בנינו, של שאיפתנו, של הליכתנו עם העולם, ובשלוש האלה, בגבורה בתבונה ובטהרה- נעמוד על הניצחון. ערן, הנחלת היטב את שלושת אלו בפעילות המבצעית באוגדה: את הגבורה בתעוזה, בעמידה איתנה ובחירוף הנפש. את התבונה במקצועיות, בלמדנות ובהסתגלות ואת הטהרה בדיוק, בהבדלה, במשמעת ובתודעה ערכית. אתגרים רבים ניצבים בפניך, שותפים ופקודים טובים מצפים לך, מהשב"כ, המשטרה והמנהל האזרחי, מהפיקוד, מהחטיבות ומההתיישבות. אתה מגיע עם נעליים גדולות ונכנס לנעליים גדולות, ואני מצפה למסע משותף שלנו. עלה והצלח".

האלוף נדב פדן מעניק את הדרגות לתא"ל יניב אלאלוף

האלוף נדב פדן מעניק את הדרגות לתא"ל יניב אלאלוףצילום: דובר צה"ל

 מדברי מפקד אוגדת אזור יהודה ושומרון היוצא, תת-אלוף ערן ניב: "המשימות באיו"ש מאופיינות במרחב רווי קונפליקטים ומורכב השרוי בחיכוך מתמיד. לא פעם ימצא את עצמו המפקד באיו"ש נדרש לפתח בכוחות עצמו ידע מקצועי, שלא רק שלא למד עליו בשום קורס צבאי, אלא שהידע הוא ייחודי ומצוי בתוך הקשר שרק הוא יודע לפרשו. את רובן המכריע של הפעולות באיו"ש אין העין רואה, הן מתרחשות בדרך כלל בעומק השטח ובסיכון רב, אך הם אלה המאפשרים לאנשים ביהודה ושומרון לחיות בביטחון. בשנתיים האחרונות עברה האוגדה מספר תהליכים משמעותיים מאוד, המרחב החכם, התארגנויות התקפיות ומודיעיניות, חיזוק הקצה המבצעי, בהתבוננות חדשה ליחסי גומלין אמיצים במרחב ירושלים,  שיפור המוכנות להסלמה ועוד. אני מודה לך האלוף על האמון שנתת בי, על חופש הפעולה ועל התמיכה. אני מוסר לך יניב את הפיקוד על האוגדה, אוגדה מאתגרת בה נמצאים אנשים טובים מאוד שלא נרתעים מהקושי ויתנו הכל כדי להגשים את המשימות שתטיל עליהם. התרשמתי מהרצינות, המקצועיות והצניעות בהם למדת את התפקיד ואני סמוך ובטוח שתעשה בו גדולות ונצורות".

תא"ל יניב אלאלוף, האלוף נדב פדן ותא"ל ערן ניב

תא"ל יניב אלאלוף, האלוף נדב פדן ותא"ל ערן ניבצילום: דובר צה"ל

 מדברי מפקד אוגדת אזור יהודה ושומרון הנכנס, תת-אלוף יניב אלאלוף: "בשלושים השנים האחרונות, חברי משירות הבטחון הכללי, המנהל האזרחי, מג"ב ומשטרת ישראל, משפחת ניב היקרה, משפחתי, מכובדיי כולם. בשרותו הצבאי של קצין בצה"ל מתקבלת עליו האחריות להגנת חבל ארץ, יהודה ושומרון היא מהחשובים ביניהם. אני מתחייב לעשות כל שביכולתי יחד עם פקודיי ושותפיי על מנת להגן על אזרחי ישראל. נעשה זאת תוך שאנחנו מאפשרים בטחון רב ואיכות חיים טובה ככל הניתן. ערן אני מקבל מידיך מערכת מבצעית יעילה חדשנית עדכנית המשלבת פעולה מבצעית נכונה עם טכנולוגיה מתקדמת".

23.09.2019

1. תותח רציני (רון)

הגיע ליהודה ושומרון תותח על מפקד בחסד עליון
מקצוען אמיתי
בהצלחה

דווח על תגובה לא ראויה
26.09.2019

2. אללוף לא מתאים. גדול עליו. רק בגלל שהוא חבר של כוכבי הוא בתפקיד (רון)

ראיתי אותו כמםקד. יכולות נמוכות. פוליטיקאי

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

נתניהו דורש ממח"ש: חקרו את הגורמים המדליפים שאיימו עלי בפומבי

קרא עוד