סגור

ישראל לאו״ם: הגיבוי שממשלת לבנון מעניקה לחיזבאללה - ימיט אסון על לבנון

לאחר ירי טילי הנ״ט מלבנון לעבר כוחות צה״ל, ישראל מזהירה את מועצת הביטחון של האו״ם מפני ההשלכות של התבססות ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון

חדשות כיפה
ג באלול התשעט
,
03 בספטמבר, 2019 19:29
מנהיג ארגון חיזבאללה, חסן נסראללה

מנהיג ארגון חיזבאללה, חסן נסראללהצילום: Ferran Queved/flash90

במכתב תלונה שהגישה היום (ג') ישראל למועצת הביטחון על ידי שגריר ישראל לאו״ם, דני דנון, נכתב כי "מתקפת הטרור שביצע חיזבאללה בוצעה מתוך שטח המנדט של יוניפי״ל כחלק ממהלך רחב שמבצע הארגון במימון ובהכוונה איראנית במטרה לערער את היציבות האזורית".

במכתב צוין כי החלטות המועצה מופרות באופן שיטתי בשל פעילות הטרור של חיזבאללה במדינה, "מדינת ישראל התריעה לא פעם בפני הקהילה הבינלאומית כי חיזבאללה פועל להתעצם צבאית, כולל בתחום הנשק המדויק, וזאת תוך כדי הפרת החלטות המועצה 1559 ו-1701".

השגריר באו"ם, דני דנון

השגריר באו"ם, דני דנוןצילום: יח"צ

עוד התייחס השגריר דנון ללגיטימציה שמעניקה ממשלת לבנון לארגון הטרור בשטחה. "צמרת ההנהגה הלבנונית מודעת לפרויקט הדיוק, לא נקטה בצעדים להביא לסיומו ובמובנים מסויימים אף סייעה להסוואתו. לצד אלו מצטרפות ההתבטאויות האחרונות של מנהיגי המדינה המשקפות את עומק הבעיה. אנו מצפים שהמועצה תבהיר למדינת לבנון כי עליה לממש את ריבונותה, למנוע התקפות ואיומים משטחה כלפי ישראל ולרסן את חיזבאללה". 

השגריר הישראלי הזהיר כי "פעולותיו ההתקפיות של ארגון הטרור חיזבאללה והגיבוי לו זוכה מממשלת לבנון עלולים להמיט אסון על לבנון".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ דוד ביטן. יואשם בשוחד צילום: פלאש 90. מרים אלסטר

בכפוף לשימוע: ביטן יועמד לדין בגין עברות שוחד

קרא עוד