סגור
חדשות כיפה

הרמטכ"ל למפקד יוניפי״ל: "לא ניתן להשלים עם המצב בדרום לבנון"

בצל המתיחות מול חיזבאללה, רב אלוף כוכבי נפגש עם גנרל סטפנו דל קול בכדי להיערך למשימת יוניפי״ל בדרום לבנון. הרמטכ"ל: "לבנון ויוניפי״ל צריכות להביא להפסקתו של פרויקט דיוק הטילים של איראן וחיזבאללה"

הרמטכ"ל כוכבי עם מפקד יוניפ"ל

הרמטכ"ל כוכבי עם מפקד יוניפ"לצילום: דובר צה"ל

בעקבות המתיחות בין ישאל ללבנון, אתמול (א׳), נפגש ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי עם מפקד יוניפי״ל, גנרל סטפנו דל קול בפעם הראשונה מאז תחילת כהונתו. 
 
המפגש תוכנן מראש בכדי לערוך היכרות כללית ומקצועית בין המפקדים בדגש על משימת יוניפי״ל בדרום לבנון, חידוש המנדט והמתיחות השוררת בין לבנון לישראל.

רב-אלוף אביב כוכבי אמר בפגישתו עם מפקד יוניפי״ל: ״צה״ל נמצא במוכנות למגוון תרחישים. לא נקבל פגיעה באזרחינו או בחיילנו, ולא נקבל את פרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה על אדמת לבנון. מדינת לבנון ויוניפי״ל צריכות להביא להפסקתו של פרויקט דיוק הטילים של איראן וחיזבאללה בלבנון וליישם באופן הדוק את החלטה 1701 של מועצת הביטחון. המצב היום הוא מצב שלא ניתן להשלים איתו.״

אתמול, (א') שיגר ארגון חיזבאללה טילי הנ"ט לעבר טנק ישראלי, צה"ל המטיר אש ארטילרית על אזור מארון א-ראס בדרום לבנון ונוצרו שמעות על פגיעות בנפש לחיילנו. לאחר מספר שעות התברר כי פינוי ה"פצועים" מהאירוע לבית החולים רמב"ם היה תרגיל הונאה ולוחמה פסיכולוגית שתוכנן מראש. החיילים נצבעו בצבעי דם ואף נחבשו, הם הורדו מהמסוק באלונקה במראה דרמטי השמור למלחמות ולמבצעים צבאיים. לאחר שהושגה רגיעה בגזרת הצפון, שוחררו החיילים מבית החולים

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חיילי ישיבות הסדר בשיעור. אילוסטרציה צילום: איגוד רבני קהילות

שירות ההסדרניקים בקרבי - פי שניים מחלקם היחסי באוכלוסייה

קרא עוד