סגור

הרמטכ"ל למפקד יוניפי״ל: "לא ניתן להשלים עם המצב בדרום לבנון"

בצל המתיחות מול חיזבאללה, רב אלוף כוכבי נפגש עם גנרל סטפנו דל קול בכדי להיערך למשימת יוניפי״ל בדרום לבנון. הרמטכ"ל: "לבנון ויוניפי״ל צריכות להביא להפסקתו של פרויקט דיוק הטילים של איראן וחיזבאללה"

חדשות כיפה
ב באלול התשעט
,
02 בספטמבר, 2019 11:41
הרמטכ"ל כוכבי עם מפקד יוניפ"ל

הרמטכ"ל כוכבי עם מפקד יוניפ"לצילום: דובר צה"ל

בעקבות המתיחות בין ישאל ללבנון, אתמול (א׳), נפגש ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי עם מפקד יוניפי״ל, גנרל סטפנו דל קול בפעם הראשונה מאז תחילת כהונתו. 
 
המפגש תוכנן מראש בכדי לערוך היכרות כללית ומקצועית בין המפקדים בדגש על משימת יוניפי״ל בדרום לבנון, חידוש המנדט והמתיחות השוררת בין לבנון לישראל.

רב-אלוף אביב כוכבי אמר בפגישתו עם מפקד יוניפי״ל: ״צה״ל נמצא במוכנות למגוון תרחישים. לא נקבל פגיעה באזרחינו או בחיילנו, ולא נקבל את פרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה על אדמת לבנון. מדינת לבנון ויוניפי״ל צריכות להביא להפסקתו של פרויקט דיוק הטילים של איראן וחיזבאללה בלבנון וליישם באופן הדוק את החלטה 1701 של מועצת הביטחון. המצב היום הוא מצב שלא ניתן להשלים איתו.״

אתמול, (א') שיגר ארגון חיזבאללה טילי הנ"ט לעבר טנק ישראלי, צה"ל המטיר אש ארטילרית על אזור מארון א-ראס בדרום לבנון ונוצרו שמעות על פגיעות בנפש לחיילנו. לאחר מספר שעות התברר כי פינוי ה"פצועים" מהאירוע לבית החולים רמב"ם היה תרגיל הונאה ולוחמה פסיכולוגית שתוכנן מראש. החיילים נצבעו בצבעי דם ואף נחבשו, הם הורדו מהמסוק באלונקה במראה דרמטי השמור למלחמות ולמבצעים צבאיים. לאחר שהושגה רגיעה בגזרת הצפון, שוחררו החיילים מבית החולים

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: ליאת מנדל

ראש מועצת מטה בנימין לכיפה: "אנחנו לא עושים עסקאות על ארץ ישראל"

קרא עוד