סגור

ראש המנהל האזרחי החדש: תא"ל רסאן עליאן

בטקס שהתקיים במפקדת המינהל האזרחי נכנס לתפקידו מנהל המינהל החדש, שמחליף את תא"ל בן חור אחוות: "אחריות גדולה כלפי ההתיישבות ביהודה ושומרון"

חדשות כיפה
כז בסיון התשעט
,
30 ביוני, 2019 20:04
מימין: תא"ל בן חור אחוות, אלוף כמיל אבו רוקון ותא"ל רסאן עליאן

מימין: תא"ל בן חור אחוות, אלוף כמיל אבו רוקון ותא"ל רסאן עליאןצילום: דוברות מתפ"ש

טקס חילופי יו"ר המנהל האזרחי התקיים אחר הצהריים (א') במפקדת המנהל האזרחי באוגדת יהודה ושומרון, בטקס נכחו מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן, וכן ראשי ההתיישבות ביהודה ושומרון.

תת-אלוף רסאן עליאן, שכיהן בתפקידו האחרון כראש מטה פיקוד המרכז, מחליף בתפקיד ראש המנהל האזרחי, תת-אלוף בן חור אחוות, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך שלוש השנים האחרונות, ועתיד לפרוש מצה"ל לאחר 36 שנות שירות.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, אמר בטקס כי למנהל האזרחי חלק ביציבות ביהודה ושומרון:"היציבות הביטחונית הנשמרת ביהודה ושומרון היא איננה יד המקרה, אלא תוצר של מדיניות אזרחית המשולבת בפעילות מבצעית ומודיעינית רציפה ומאומצת. מדיניות אזרחית שמובלת כבר שנים על ידי המנהל האזרחי, כתף לצד כתף עם שאר גופי הביטחון, אשר מוכיחה את עצמה מדי יום". 

רסאן עליאן, ארכיון

רסאן עליאן, ארכיוןצילום: יוסי זליגר, פלאש 90

ראש המנהל האזרחי הנכנס, תת-אלוף רסאן עליאן אמר בטקס כי בתפקיד יש אחריות גדולה להתיישבות ביהודה ושומרון, וכי יפעל לטובת פיתוח ההתיישבות: "בשנים האחרונות, נחשפתי ביתר שאת לערך המוסף שמביא המנהל האזרחי אל שולחן מקבלי ההחלטות. היחידה מהווה חלק בלתי נפרד מהמאמץ המבצעי לשמירה על הביטחון באזור יהודה ושומרון, זאת באמצעות כלים אזרחיים לשיפור ושימור מרקם החיים של תושבי האזור. את הזירה הפלסטינית, המהווה בעיני אחת הזירות המורכבות איתה מתמודדת מדינת ישראל, אני חי לאורך שנים. בה נלחמתי, נפצעתי, איבדתי חברים לנשק ופקודים תחתיי, אך בעיקר פעלתי בכל שלאיל ידי כדי לשמור על ביטחון אזרחי ישראל בגבולותיה השונים של המדינה.
לתפקיד אליו אני נכנס זה עתה, אחריות גדולה כלפי ההתיישבות ביהודה ושומרון. אני מתחייב לפעול בהתאם למדיניות הממשלה ולסמכויות הניתנות לי בכל הנוגע לצורכי פיתוח ההתיישבות, תוך מתן מענה מיטבי ושיפור מתמיד של השירות לצורכי האוכלוסייה הישראלית. המנהל אזרחי תחת פיקודי יפעל בשקיפות, בהוגנות וערכיות, ברלוונטיות, בצניעות ואחריות ובשיתוף פעולה מלא לקידום ולפיתוח התשתיות ועיצוב המציאות בהתאם להנחיות הדרג המדיני".

תת-אלוף רסאן (ע'סאן) עליאן, יליד 1972, אב לשלושה ילדים, בן העדה הדרוזית ומתגורר בעיר שפרעם. התגייס לחטיבת גולני ושירת בה כלוחם וכקצין במגוון תפקידים עד לפיקוד על החטיבה בזמן מבצע "צוק איתן". בין תפקידיו המגוונים שימש כסגן מפקד יחידת אגוז במבצע "חומת מגן", מפקד החטיבה המרחבית מנשה וסגן מפקד עוצבת הגעש. בשנת 2016 הועלה לדרגת תת-אלוף ומונה להיות קצין חי"ר וצנחנים ראשי, ובתפקידו האחרון שימש כראש מטה פיקוד המרכז. הוא בעל תואר שני בלימודי צבא וביטחון לאומי מאוניברסיטת חיפה.

30.06.2019

1. איך מקדמים כשלון (אחד תם)

הוא אחראי על נגמ"ש המוות. שלח כלי מיושן עם לוחמים אל מותם הבטוח. אפילו לא התחרט על מה שעשה, וקודם עוד ועוד. אין גבול לטמטום של הפיקוד העליון בצבא. ה'ו הושיעה!

דווח על תגובה לא ראויה
01.07.2019

2. המטה הכללי מלא באנשים תבוסתנים שבעים ממאפים שמחכים לפנסיה שלהם, חיילים רבים עוד יהרגו. (שמוליק)

דווח על תגובה לא ראויה
02.07.2019

3. תת אלוף ראסן עליאן (מנשה אליהו)

מאחר ושני הבנים שלי שירתו בצמוד לראסן בעת שירותם הצבאי ונלחמו כתף לכתף עם המפקד בין הנערצים בגולני בפרט ובצהל בכלל .כהן גדול לנו שיש מפקדים כמו ראסן.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

קורונה צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

הח"כים אישרו: הגבלות על אירועים ומועדונים - עד 50 איש

קרא עוד