סגור

השר ארדן: בזמן שמנהיגים דואגים לכלכלה הפלסטינית, אבו מאזן מממן מחבלים

השר לביטחון הפנים התייחס לסדנא הכלכלית בבחריין ולסרבנות הפלסטינית ואמר כי: "אבו מאזן מממן מחבלים ונלחם על זכותו להשקיע בטרור. תשלומים אלו צריכים להיחשב פשעי מלחמה"

גלעד כהן, חדשות כיפה
כב בסיון התשעט
,
25 ביוני, 2019 15:58
השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדןצילום: הותר לשימוש

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן תקף בנאומו היום (ג') בכנס שורת הדין, את הגישה של האו"ם לטרור: "שמו הנכון יותר של השליח צריך להיות 'שליח האו"ם לחורבן לבנון'". השר תקף גם את השימוש שעושים ארגוני הטרור בדין הבינלאומי: "דיני המלחמה חייבים להשתנות". והזכיר גם את הסרבנות הפלסטינית להגיע לוועידה בבחריין: "כאשר ארה"ב, מדינות ערב ומשקיעים מרחבי העולם, מתכנסים כדי לדון בהשקעות בכלכלה הפלסטינית, אבו מאזן מממן מחבלים".

השר ארדן התייחס לסדנא הכלכלית בבחריין ולסרבנות הפלסטינית ואמר כי: "גם כאשר ארה"ב, מדינות ערב ומשקיעים מרחבי העולם, מתכנסים יחד בסדנא הכלכלית בבחריין ממש ברגע זה כדי לדון בהשקעות בכלכלה הפלסטינית, אבו מאזן מממן מחבלים ונלחם על זכותו להשקיע בטרור". ארדן טען כי כל הדמוקרטיות חייבות להתנות את סיוען לרשות הפלסטינית בהפסקת תשלומי הרשות למחבלים. "בהתחשב בכך שיש קשר ישיר בין תמריצי הטרור הללו לבין רצח אזרחים, תשלומים אלו צריכים להיחשב פשעי מלחמה. מי שמשלם למחבלים צריך לשלם על כך מחיר בכלא. איפה האו"ם וועדות החקירה שלו שיחקרו את הנושא הזה? לא אכפת להם מהרווחה של הפלסטינים?".

אבו מאזן

אבו מאזןצילום: פלאש 90

"הדין הבינלאומי שאמור להגן על אזרחים במלחמות, מנוצל היום על ידי ארגוני הטרור", תקף ארדן והוסיף, "כדי לערער את היכולת של הדמוקרטיות להגן על אזרחיהן. דיני המלחמה חייבים להשתנות. אנחנו לא יכולים לקבל מצב שבו הדין הבינלאומי משרת מחבלים ואי אפשר להכריח את הדמוקרטיות להילחם נגד מחבלים כשידיהן כבולות. האו"ם הפך לגוף שמאפשר את פעילות ארגוני הטרור ונותן לה בפועל לגיטימציה  והמצב הזה חייב להיפסק".

השר ארדן התייחס גם לגישה של האו"ם לטרור וסיפר כי לאחרונה שליח האו"ם ללבנון שיבח את פגישתו עם סגן מזכ"ל חיזבאללה ואפילו המליץ על ספרו. "אם זו הגישה של האו"ם, אזי שמו הנכון יותר של השליח צריך להיות 'שליח האו"ם לחורבן לבנון'. אין איום גדול יותר על היציבות של לבנון מחיזבאללה. בכל בית עשירי בלבנון יש טילים ורקטות המוכנים לשיגור. במלחמה הבאה לישראל לא תהיה ברירה אלא לפגוע באתרי הרקטות של חיזבאללה ובתשתיות של לבנון. חיזבאללה יביא להרס רב על לבנון וחיזבאללה יחד עם ממשלת לבנון ישאו באחריות להרס המאסיבי הזה. אני מקווה שבאו"ם מקשיבים ואני בטוח שזו התוצאה המוצדקת של דיני המלחמה שצריך להחיל במצב שכזה". דברי ארדן.

זו השנה השלישית שארגון ״שורת הדין״ מקיים את הכנס השנתי שלו, כאשר השנה נערך האירוע תחת הכותרת של עיסוק בדיני מלחמה וסוגיות משפטיות בשדה הקרב. הארגון, בראשות עו״ד ניצנה דרשן לייטנר, עוסק בתביעות ענק כנגד ארגוני טרור בבתי משפט בינלאומיים במטרה להשתמש בכספים כדי לפצות קורבנות טרור ומשפחותיהם באמצעותם. 

25.06.2019

1. מי משלם לרוצח היהודי יגאל עמיר? (מנחם)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ניר אורבך צילום: מאיר אליפור

ניר אורבך מודה בהפסד: "אשקול את דרכי"

קרא עוד