תשעה ערבים תושבי מזרח ירושלים נעצרו בחשד לגיוס פעילים לחמאס

משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי, עצרו חשודים בעבירות של חברות בארגון טרור ופעילות במסגרתו במזרח ירושלים. מהחקירה עולה כי החשודים היו בקשר רציף עם גורמים מארגון הטרור הנמצאים מחוץ לגבולות המדינה

חדשות כיפה 25/07/22 11:40 כו בתמוז התשפב

תשעה ערבים תושבי מזרח ירושלים נעצרו בחשד לגיוס פעילים לחמאס
מחבלי חמאס, צילום: פלאש 90. עבד רחים חטיב

היחידה המרכזית של מחוז ירושלים במשטרה ושירות הביטחון הכללי, ניהלו בשבועות האחרונים חקירה בגין חשד לעבירות ביטחון. בחקירה נחשף כי על פי החשד פעלו החשודים לגיוס פעילים לשורות ארגון הטרור חמאס בשכונות מזרח ירושלים.

במסגרת החקירה נעצרו בשבועות האחרונים ברחבי ירושלים תשעה חשודים על ידי בלשי ימ״ר ירושלים יחד עם שוטרי יס״מ ירושלים ולוחמי מג״ב. חלק מהחשודים נעצרו בבתיהם וחלקם במהלך נסיעה.

מהחקירה בשב״כ ובמשטרה עולה כי החשודים היו בקשר רציף עם גורמי חמאס הנמצאים מחוץ לגבולות המדינה, תוך הכוונתם ומימון כספי על ידי אותם גורמים, זאת במטרה להניע את הפעילות המיוחסת להם ולגייס פעילים נוספים במזרח ירושלים. במהלך החקירה ופעולות שבוצעו, נתפסו ברשותם של חלק מהחשודים ראיות הקושרות אותם למיוחס להם. מעצרם של החשודים הוארך בבית המשפט מעת לעת.

לאחר שגובשה תשתית ראייתית, צפויה פרקליטות מחוז ירושלים להגיש היום (ב') נגד החשוד המרכזי, תושב מזרח העיר בשנות ה-40 לחייו, כתב האישום ראשון. חקירתם של חשודים נוספים נמשכת ובמהלך הימים הקרובים צפויים כתבי אישום נוספים במסגרת פרשייה זו. 

צפו - פעילות משטרתית במזרח ירושלים בשבוע שעבר:

מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל ושב״כ ימשיכו לפעול בנחישות עם כוחות הביטחון נגד פעילי טרור שינסו לפגוע בביטחון המדינה, ומול גורמים עוינים המצויים בקשר עם ארגוני טרור ופועלים בשורותיהם ובשליחותם".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר