גנץ נחת בוושטינגטון ונפגש עם היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית

שר הביטחון המריא לביקור מדיני בארצות הברית, ובמסגרתו הוא פגש את היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב ג'ייק סאליבן. הם שוחחו על סוגיית ההתקדמות של איראן בפרויקט הגרעין ודנו בהעלייה בפעילות התוקפנית של איראן באזור

חדשות כיפה 19/05/22 08:52 יח באייר התשפב

גנץ נחת בוושטינגטון ונפגש עם היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית
גנץ בפגישה, צילום: שמוליק עלמני

שר הביטחון בני גנץ נחת אמש (ד') בוושינגטון ונפגש עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב ג'ייק סאליבן בבית הלבן. בפגישה, גנץ הדגיש את החשיבות העליונה שרואה ממשלת ישראל כולה בביצור הקשר המיוחד בין ארה"ב וישראל המבוסס על ערכים משותפים ואינטרסים משותפים, והודה לו על מחויבות הממשל האמריקאי בהובלת הנשיא ביידן לביטחון ישראל.

גנץ צפוי להיפגש גם עם מזכיר ההגנה האמריקאי לויד אוסטין, ולהשתתף בשני אירועים עם משפחות שכולות במיאמי ובניו יורק במסגרת פרויקט "קהילה מחבקת משפחות שכולות" וישתתף בצעדת "All Together Again - כולנו ביחד" בניו יורק.

גנץ הדגיש את הצורך לחזק את שיתוף הפעולה ואת ההכנות לכל תרחיש

בפגישה עם אוסטין שר הביטחון העלה את סוגיית ההתקדמות של איראן בפרויקט הגרעין, ואת העלייה בפעילות התוקפנית של איראן באזור, והדגיש את הצורך לחזק את שיתוף הפעולה ואת ההכנות לכל תרחיש. בהקשר זה אמר שר הביטחון כי יש הזדמנות להרחיב את העבודה המשותפת בין מערכות הביטחון של שתי המדינות, ואת מסגרות הפעילות עם שותפות נוספות באזור.

שר הביטחון עידכן את סאליבן על התמודדות ישראל עם גל הטרור שגבה עד כה את חייהם של 20 בני אדם ואת האמצעים שעימם מתמודדת ישראל בכדי להילחם בהסתה ולשמור על חיי אדם. לצד זאת הדגיש בפניו את המשך המדיניות של פגיעה במחבלים ומחוללי הטרור, והמשך קידום צעדים למען הפלסטינים שאינם מעורבים בטרור.

בפגישה לקחו חלק מהצד הישראלי גם ראש מטה שר הביטחון מעיין ישראלי, ראש האגף המדיני ביטחוני במשרד הביטחון תא"ל (במיל') דרור שלום, שגריר ישראל בארה"ב מייק הרצוג והמזכיר הצבאי לשר הביטחון תא"ל יקי דולף.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר