גנץ במסר מאיים על איראן: "אם נדרש נפעל גם באמצעים צבאיים"

שר הביטחון התייחס ליירוט המל"טים האיראנים שהיו בדרכם לרצועת עזה, והתייחס גם להסכם הגרעין המתגבש: "בין אם ייחתם הסכם או לא – הוא לא יהיה סוף פסוק לא עבורנו, לא עבור מדינות האזור ולא עבור העולם"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 07/03/22 10:58 ד באדר ב'

גנץ במסר מאיים על איראן: "אם נדרש נפעל גם באמצעים צבאיים"
גנץ, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

אמש הותר לפרסום כי איראן שיגרה לישראל כלי טיס ומל"טים חמושים, כאשר שניים מהם הופלו על ידי מטוסי קרב ואחד בלוחמה אלקטרונית. שר הביטחון בני גנץ התייחס הבוקר (ב') ליירוט, לאיראן ולהסכם הגרעין החדש שמתגבש.

גנץ כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "גם היום, חשוב לחזור על האזהרה שהתוקפנות האיראנית, מאיראן ובאמצעות השלוחים האיראנים ברחבי האזור והעולם- בעיראק, בתימן, בלבנון ובמקומות נוספים, היא סכנה לשלום העולם, סכנה ליציבות האזורית וגם אתגר לישראל".

"יתמשיך לפעול מול ניסיונותיה של איראן לזרוע טרור באזור ובעולם"

"לאורך השנה האחרונה חשפתי את שמותיהם של העומדים מאחורי המתקפה על המרסר סטריט, באמצעות כטב"מים – מפקד חיל האוויר של איראן, הגנרל אמיר עלי חג'יזאדה ומפקד יחידת הכטב"מים סעיד ארג'אני. בהמשך חשפתי גם את הבסיס ממנו איראן מאמנת את שלוחיה מהמזרח התיכון בכאשאן. עוד הצגתי את העובדה כי איראן מבצעת תקיפות באמצעות כטב"מי נפץ מאירן, מבסיסים בשאבהאר ובאי קשם בדרום איראן לעבר המרחב הימי".

גנץ חשף כי בשיחה שקיים בביקורו האחרון בוושינגטון עם ראשי מכוני מחקר, הוא הציג להם ניסיונות של איראן לבנות יכולות במערב המדינה מבסיסים מוכרים, בכדי לתקוף את ישראל. בנוסף אמר גנץ, "לפני כשבועיים, במסגרת כינוס של 'ועידת הנשיאים' של הארגונים היהודים שהתקיים בירושלים, חשפתי כי איראן מייצאת כטב"מים מתקדמים ואמצעי לחימה לא רק לשלוחיה באזור, אלא גם למדינות נוספות ובהן ונצואלה במרכז אמריקה. עוד חשפתי השנה שבשנת 2018, ניסתה איראן לשלוח מסוריה כטב"מ שעליו חומר נפץ מסוג TNT, אותו ביקשה ככל הנראה להעביר לארגוני הטרור באיו"ש".

על יירוט המל"טים האיראנים אמר "כי המגמה הזו הלכה והתרחבה, וכי ישראל בתיאום עם שותפיה באזור יירטה ניסיון להעביר כטב"מ שנשא נשק מאיראן לעזה, באמצעות מטוסי קרב. ישראל, באמצעות צה"ל וארגוני הביטחון, תמשיך לפעול מול ניסיונותיה של איראן לזרוע טרור באזור ובעולם. נבלום כל ניסיון, ונגבה מחיר כואב מאיראן".

"אם ייחתם הסכם או לא - הוא לא יהיה סוף פסוק עבורנו"

גנץ עבר והתייחס להסכם הגרעין: "עוד דבר שהעולם כולו חייב לקחת בחשבון בייחוד בימים אלו, בהם מתקיים משא ומתן על הסכם הגרעין בווינה: התוקפנות האיראנית נעשית, ללא מטריה גרעינית – אם איראן תגיע לסף גרעיני, היא תהפוך למסוכנת יותר לשלום העולם, ולכן עכשיו הזמן של העולם להתגייס בכדי לעצור אותה".

לסיום הוא כתב: "אנחנו כישראל, כפי שאמרתי כבר - נפעל בכל יכולותינו והאמצעים שברשותנו בכדי למנוע מאיראן להפוך לאיום קיומי. בין אם ייחתם הסכם או לא - הוא לא יהיה סוף פסוק עבורנו, ולא עבור מדינות האזור העולם שחייבות להמשיך להיאבק בתוקפנות האיראנית. מערכת הביטחון ומדינת ישראל כולה תפעל בכל האמצעים שברשותנו - מדיניים, כלכליים ואם יידרש, גם צבאיים, בכדי להבטיח את ריבונותנו וביטחון אזרחי ישראל.

 

 

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר