הותר לפרסום: השב"כ עצר חמישה חשודים בסחר בנשק שהתכוונו לבצע פיגועים

ארבעה חשודים תושבי שפרעם נעצרו על ידי המשטרה והשב"כ בחשד לעבירות של נשק וסחר בנשקים, בנוסף נעצר תושב שכם. הם חשודים במטרה לקדם פעילות של ארגון טרור או לבצע מעשה טרור

אביחי ישראל, חדשות כיפה 17/01/22 10:38 טו בשבט התשפב

הותר לפרסום: השב"כ עצר חמישה חשודים בסחר בנשק שהתכוונו לבצע פיגועים
חלק מכלי הנשק שנתפסו, צילום: דוברות המשטרה

הותר לפירסום: משטרת המחוז הצפוני ושירות הביטחון הכללי בחקירה משותפת ומקצועית שנמשכה כחודש ימים, הובילו להגשת כתב אישום ובקשות למעצר עד תום ההליכים כנגד 4 נאשמים בעבירות של נשק וסחר בנשקים באמצעות פרקליטות מחוז חיפה וכתב אישום נוסף גם הוא בעבירות נשק כנגד תושב שכם באמצעות התביעה הצבאית.

במהלך חקירה שהחלה כסמויה, עלה כי ארבעת הנאשמים (39,28,28,27) תושבי שפרעם חשודים במעורבות בעבירות בנשק במטרה לקדם פעילות של ארגון טרור או לבצע מעשה טרור. מהחקירה עלה גם כי החשודים מעורבים בעבירות נשק, לרבות רכישת והחזקת אמצעי לחימה, סחר באמצעי לחימה  וירי מנשק חם. עוד עלה מהחקירה כי הנשקים נקנו מתושב השטחים (32) שגר בכפר קליל ליד שכם והם סחרו בנשקים בארץ.

הנאשמים נעצרו בהתאם להתפתחויות בחקירה כאשר הראשון מביניהם תושב שפרעם (28) נעצר בתאריך 6/12/21. במסגרת החקירה שניים מהנאשמים (שפרעם) הסגירו 2 רובי סער מסוג M-16 ואקדח מסוג זיגזאור ובסיום עבודת החוקרים של שירות הביטחון ומשטרת ישראל נאספו די ראיות שהובילו להגשת כתב אישום נגד כל הנאשמים בעבירות שונות בנשקים באמצעות פרקליטות מחוז חיפה והתביעה הצבאית.

מהמטרה והשב"כ נמסר: "משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי נלחמים יחד כנגד כל פעילות העשויה לסכן את ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה בכל האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים העומדים לרשותם על מנת לטפל בתופעות הקשורות באידיאולוגיות איסלאמיות קיצוניות לצד שימוש באמל"ח בלתי חוקי, וכן לסכל מבעוד מועד כוונות לפגיעה בביטחון מדינת ישראל על רקע זה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר