סגן הרמטכ"ל החדש נכנס לתפקידו: "יש איומים אך יש חומות איתנות"

אלוף הרצי הלוי נכנס היום לתפקידו כסגן הרמטכ"ל, במקומו של אלוף אייל זמיר, שכיהן בתפקיד כשלוש שנים. "מתחייב לעשות כל מאמץ לפעול בכל דרך למען הצלחתו של צה"ל במשימותיו הרבות ובאתגריו המורכבים"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 11/07/21 21:44 ב באב התשפא

סגן רמטכ"ל חדש, צילום: דובר צה"ל
סגן רמטכ"ל חדש, צילום: דובר צה"ל

אלוף הרצי הלוי נכנס היום לתפקידו כסגן ראש המטה הכללי, במקומו של אלוף אייל זמיר, שכיהן בתפקיד כשלוש שנים. טקס החילופים נערך במחנה "רבין" (הקריה) במעמד שר הביטחון בני גנץ וראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי.

כוכבי אמר בטקס החילופים כי תפקיד סגן הרמטכ"ל הופך כיום ליותר משמעותי, והסביר: "בעת הזו בניין הכח כולו הוא רב זרועי. אייל - עשית תפקיד יוצא מן הכלל, תפקיד שנתן לי הרבה מאוד ביטחון. בפעילות המבצעית ובהיבטי בניין הכוח, בתפיסת ההפעלה ובמימוש התכנית הרב שנתית (תר"ש) 'תנופה'. הבאת ניסיון רב, שיקול דעת, פרקטיות, פרגמטיות, ומעל הכל הבאת תוצאות רבות. הרצי - אנחנו מכירים שנים רבות, אני שמח מאוד לקבל אותך כשותפי. אני סומך מאוד על תבונתך, על ניסיונך המבצעי, על כושר השיפוט שלך ואני מצפה שנמשיך לממש את תר״ש 'תנופה' יחד, שנמשיך לעשות צבא טוב יותר שמטפל באנשים שלו טוב יותר".

צילום: דובר צה"ל

גנץ בירך את הסגן הנכנס: "אלוף הרצי הלוי, אתה קצין של מבצעים מיוחדים שיודע לרדת לפרטים, אבל כפי שהוכח בשומר החומות, גם מפקד שיודע לבנות מערכה, ולשלב בין כלל הזרועות והיכולות הנדרשות. כעת, מוטלת עליך המלאכה להמשיך בבניין הכוח של צה"ל, בקידום התר"ש ובחיזוק עוצמתו של צה"ל כצבא העם לצד הרמטכ"ל". 

הלוי אמר הערב כי הוא חש באחריות שתהיה מונחת על כתפיו. "שר הביטחון והרמטכ"ל – אני מודה על האמון ועל הבחירה בי. אני מתחייב לעשות כל מאמץ לפעול בכל דרך למען הצלחתו של צה"ל במשימותיו הרבות ובאתגריו המורכבים. אייל - זו החלפה שנייה בנינו. אני חש כלפייך הערכה רבה".

"לקראת תשעה באב אנו ב"ימי בין המצרים". ימים שבין קריסת החומות לבין חורבן הבית. תפקידו של צה"ל אינו רק במניעת החורבן, אלא גם ובעיקר במניעת היווצרות התנאים לאיום על יציבות החומות. יש איומים, אך יש חומות איתנות שנמשיך לחזקן ויש בית שנמשיך לטפחו".

סגן הרמטכ"ל: אלוף הרצי הלוי

הרצי הלוי נולד בעיר ירושלים בשנת 1967. הלוי הוא בעל תואר ראשון בפילוסופיה ומנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר שני בניהול משאבים לאומיים מהאוניברסיטה לביטחון לאומי בוושינגטון. אלוף הלוי נשוי ואב לארבעה.

 • 1985 - התגייס לחטיבת הצנחנים
 • 1991-1993 - מפקד פלוגת עורב של חטיבת הצנחנים
 • 1993-2001 - שירת במספר תפקידי פיקוד בסיירת מטכ"ל
 • 2001-2004 - מפקד סיירת מטכ"ל
 • 2005-2007 - מפקד החטיבה המרחבית מנשה
 • 2007-2009 - מפקד חטיבת הצנחנים
 • 2009-2011 - ראש חטיבת ההפעלה באגף המודיעין
 • 2011-2013 - מפקד עוצבת הגליל
 • 2013-2014 - מפקד המכללה לפיקוד ומטה
 • 2014-2018 - ראש אגף המודיעין
 • 2018-2021 - מפקד פיקוד הדרום. 
הרצי הלוי

הרצי הלוי. צילום: דובר צה"ל

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר