לראשונה מאז שנכנס לתפקידו: הרמטכ"ל מבקר בוושינגטון

רא"ל כוכבי סיים את שני ימי העבודה הראשונים של ביקורו בארה"ב, במהלכם קיים שורת פגישות מקצועיות בפנטגון. "שיתוף הפעולה בין הצבאות הוא מכפיל כוח ואינטרס הדדי שהולך ומתחזק בשנים האחרונות, נמשיך לפעול יחד"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 21/06/21 21:12 יא בתמוז התשפא

כוכבי בארה"ב, צילום: דובר צה"ל
כוכבי בארה"ב, צילום: דובר צה"ל

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, סיים היום (ב') את שני ימי העבודה הראשונים של ביקורו בארצות הברית. כוכבי קיים שורת פגישות מקצועיות בפנטגון והשתתף בטקס בבית העלמין הצבאי בארלינגטון, במהלכו הניח זר באנדרטת החייל האלמוני. 

בתום הפגישות אמר הרמטכ"ל כי הברית האסטרטגית והצבאית עם ארצות הברית מהווה נדבך משמעותי ביותר בביטחון הלאומי של מדינת ישראל. "שיתוף הפעולה בין הצבאות הוא מכפיל כוח ואינטרס הדדי שהולך ומתחזק בשנים האחרונות, נמשיך לפעול יחד מול איומים משותפים במזרח התיכון".

צילום: דובר צה"ל


הרמטכ"ל התקבל במשמר כבוד בפנטגון על ידי יו"ר המטות המשולבים, הגנרל מארק א. מילי, ולאחר מכן נפגש עם מזכיר ההגנה האמריקאי, מר לויד אוסטין. הפגישות כללו פאנל מקצועי בראשות יו"ר המטות המשולבים ובכירים נוספים בצה"ל ובצבא ארה"ב, בנוסף לשורת סקירות מודיעיניות ומבצעיות. בפגישות נדונו סוגיות הנוגעות לאתגרים המשותפים של צבאות ארה"ב וישראל, בראשם איום הגרעין האיראני והתבססות האיראנים ברחבי המזרח התיכון.

כוכבי הציג את הכשלים בהסכם הגרעין הנוכחי אשר מאפשרים לאיראן להתקדם בשנים הבאות באופן משמעותי בהיקף הצנטריפוגות ואיכותן ובכמות החומר המועשר ובאיכותו והדגיש את היעדר הפיקוח על תחום פיתוח הנשק הגרעיני. כמו כן, הרמטכ״ל עמד על הסכנה הטמונה בחזרה להסכם הגרעין המקורי והדגיש כי יש לעשות הכל על מנת למנוע מאיראן יכולות גרעיניות צבאיות.

הרמטכ"ל התייחס בפגישות להתעצמות חזבאללה במערכות נשק וטילים מדויקים והאתגרים והמענה בזירה הפלסטינית, בדגש על רצועת עזה. ומנגד, בגזרה הדרומית הציג הרמטכ"ל למארחיו את עיקרי העשייה המבצעית, שיטות הפעולה הייחודיות וההישגים המבצעיים במבצע ״שומר החומות״.


 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר