מפקד חדש לשייטת 13: אלוף-משנה א׳

טקס החילופים נערך היום בבסיס השייטת בעתלית בראשות מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, מפקדים, לוחמים ובני משפחה | בנוסף, עתידה השייטת לקבל מחר צל"ש מהרמטכ"ל כוכבי, על שורת פעולות מבצעיות בהן הפגינו עוז ונחישות

חדשות כיפה 15/06/21 21:31 ה בתמוז התשפא

מפקד חדש לשייטת 13: אלוף-משנה א׳
מימין, מפקד השייטת הנכנס אל"מ א', מפקד זרוע הים אלוף שרביט ומפקד השייטת היוצא תא"ל הגרי, צילום: דובר צה"ל

טקס חגיגי נערך היום (ג') בבסיס השייטת בעתלית בראשות מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, לרגל החלפת מפקד היחידה תת אלוף דניאל הגרי אחרי שנתיים וחצי במהלכן הוביל שורה ארוכה של מבצעים משמעותיים ופורצי דרך שתרמו רבות לביטחון מדינת ישראל, והפיכת אלוף-משנה א', למפקד שייטת 13. כמו כן, מחר (ד') צפויה היחידה לקבל את צל"ש הרמטכ"ל בעקבות מספר משימות בהן גילו עוז ונחישות רבה. 

הגרי שהועלה השבוע לדרגת תת-אלוף וייכנס לתפקידו כראש מספן ים ביום חמישי הקרוב, נולד בשנת 1976 והתגייס לשייטת 13 בשנת 1995. במהלך השנים הוא שירת כמפקד צוות בשייטת 13,  סגן מפקד גדוד בחטיבת הנח״ל, סגן מפקד שייטת 13, ראש הלשכה של הרמטכ"ל בני גנץ, ראש מחלקת המבצעים בזרוע הים, עוזרו של הרמטכ"ל אביב כוכבי, וכעת סיים את שירותו כמפקד שייטת 13. הגרי נשוי ואב לשלושה, הוא בעל תואר ראשון בפילוסופיה מאוניברסיטת תל-אביב ובעל תואר שני בדיפלומטיה וביטחון מאוניברסיטת תל-אביב.

אלוף-משנה א' נולד בשנת 1983 והתגייס לשייטת 13 בשנת 2002. במהלך הקריירה הצבאית שלו הוא שירת כמפקד צוות לוחמים וכמפקד יחידה בשייטת 13, ביצע תפקידים מחוץ לזרוע הים ובמערכת הביטחון. אלוף-משנה א׳ נשוי ואב לשניים, בעל תואר ראשון בממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה מהמרכז הבינתחומי הרצליה, ותואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה.

משמאל, מפקד השייטת הנכנס, אל"מ

משמאל, מפקד השייטת הנכנס, אל"מצילום: דובר צה"ל

מדברי מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט בירך את היחידה לרגל כניסת המפקד החדש: "שייטת 13, אומרים יחידה מיוחדת - אתם המיוחדת שבמיוחדות. זו הזדמנות עבורי להביע הערכה עצומה על האופן בו השייטת מתנהלת, על התפוקות המבצעיות שלה, על הנחישות, על קור הרוח ועל החדות במסגרת המערכה שבין המלחמות ובהשפעה, שניתן למדוד אותה, אפשר להגיד שהיא השפעה יוצאת דופן ואני חושב שזה נאמן למקור. הגרי, אתה קיבלת יחידה בתנופה מבצעית. במקום שנדמה שאי אפשר להשתפר ממנו, הוכחת איך הופכים טוב מאוד למצוין. השכלת בגישה מערכתית, אחראית ושיתופית. עשית את זה בצניעות ששמורה לך, בתבונה רבה ובקצב מסחרר. לך א', אין מתאים ממך, ראייה רחבה ומערכתית, הרבה נסיון מבצעי וכמובן תכונות אופי מהשורה הראשונה. אני משוכנע ששייטת 13 תמשיך ותדהר קדימה, יש לכם את כל הכלים לעשות את זה, יש לכם את המפקד הנכון".

מפקד שייטת 13 היוצא, תת-אלוף דניאל הגרי אמר בנאום הפרידה שלו מהיחידה: "אנשי שייטת 13, יחד בשנתיים האחרונות עשינו הכי טוב שאפשר, לקחנו כל משימה שקיבלנו וגם את אלה שלא קיבלנו וניצחנו. בעיקר בתעוזה ויצירתיות, אבל גם באיפוק, שיקול דעת ואחריות. כל תקופה היא תקופה עמוסה בשייטת 13 אבל הקורונה הייתה פקטור מורכב בכל דרך: בהתנהלות, בשגרה, בעשייה המבצעית ומול המשפחות בבית. לא נתנו לקורונה לעצור אותנו ודווקא בתקופה הזאת עשינו יותר. מצאנו שותפים מדהימים בכל קהילת הביטחון, למדנו מהם, ויחד איתם הבאנו שלם מבצעי חזק יותר. אין דרך אחרת למי שרוצה להיות רלוונטי ובעיקר למי שרוצה לעשות. אין דרך אחרת בעולם מהיר ומשתנה, מול אויב מאתגר ולומד. לא תמיד ניתן להסתיר את עשיית השייטת אבל צריך לעשות את הכל על מנת לשמור את הסוד".
תת אלוף הגרי

תת אלוף הגריצילום: דובר צה"ל

מפקד שייטת 13 הנכנס, אלוף-משנה א' הודה לקודמו בתפקיד ואמר: "אני חוזר הביתה, לפקד על היחידה שעיצבה אותי יותר מכל מקום אחר, כאדם, כלוחם וכמפקד. אני מקבל את הפיקוד על הקומנדו הימי הישראלי בחרדת קודש ובתחושת שליחות עמוקה. אני מתחייב לפעול בנחישות, באחריות ובתבונה ולהשקיע את כל כולי כדי לממש את אחריותי על הצד הטוב ביותר, כדי להיות ראוי לתפקיד ולכם כמפקד. אנו מצויים במציאות ביטחונית רוויית איומים ואתגרים בכל גבולותיה של המדינה, מקרוב ומרחוק. יחד ניזום, נחתור למגע ונתייצב בראש לכל משימה בכל מקום שנידרש".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר