צה"ל: אין מניעה לפרסם את שם הקצין שמת בתאו | המשפחה: "מנוגד לסיכומים"

בצבא סוברים כי אין מניעה ביטחונית מלפרסם את שמו של קצין אמ"ן שמת בתא הכלא לאחר שהואשם בעבירות ביטחוניות. משחפתו של הקצין זועמים על ההודעה: "סיכונים הביטחוניים שבפרסום עדיין לא נבחנו על ידי אגף המבצעים"

חדשות כיפה 10/06/21 15:23 ל בסיון התשפא

צה"ל: אין מניעה לפרסם את שם הקצין שמת בתאו | המשפחה: "מנוגד לסיכומים"
משפטו של הקצין. עו"ד בני קוזניץ המייצג את המשפחה, צילום: פלאש 90

פרשת מותו של קצין המודיעין שנחשד בביצוע עבירות שפגעו בביטחון המדינה, ממשיכה לטלטל גם היום (ה') לאחר שצה"ל חשף את עמדתו בנושא הסתרת המידע בנושא. לפי הצבא  איסור פרסום שמו של קצין המודיעין , אינו נמנע יותר מניעים ביטחוניים, והסיבה היחידה שהוא עוד ממשיך הוא בשל דרישת משפחתו של הקצין. 

עורך הדין של בני משפחתו של קצין המודיעין, בני קוזניץ, הגיב בשם המשפחה על הודעת צה"ל: "דובר צה"ל שכח שאנחנו לא בשנות ה-80' וכמו שאי אפשר להעלים אף אדם כך אי אפשר לתדרך עיתונאים ולפרסם הודעות בלתי אחראיות. תוכן ההודעה מנוגד לסיכומים עם הפרקליטות שכן הסיכונים הביטחוניים שבפירסום עדיין לא נבחנו על ידי אגף המבצעים".

אמש, הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס לפרשה בעת נאומו בכנס לזכרו של הרמטכ"ל ה-15 אמנון ליפקין שחק. לדבריו: "הקצין מאמ"ן עשה עבירות חמורות ביותר. הוא עשה אותן בכוונה ובמודע, מסיבות שאני לא יודע לתאר. צר לי מאוד על כך. הקצין הוא חייל שלי, הוא חייל של כולנו, גם אם הוא עשה עבירה חמורה ביותר". 

"הקצין לא דומה לאסיר איקס", הבהיר הרמטכ"ל, "הוא היה בשמו המלא מרגע שנעצר ועוד לפני, כמובן. רצינו לשמור על משפחתו, וביחד עם זה, לשמור על סוד גדול שהוא כמעט פגע בו ובדקה ה-90 עצרנו את זה. כך או כך, אסור היה שימות בכלא - ואת זה אנחנו צריכים לתחקר באופן עוקב מעמיק ויסודי, בדיוק כמו שאנחנו עושים בכל תחקיר". 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר