סגור

היי דרומה: סיירת מטכ"ל עוזבת את פתח תקווה

אחרי 64 שנה, יחידת העילית עוזבת את בסיס סירקין במרכז הארץ, ועוברת כמו יחידות רבות בצה"ל ובאגף המודיעין לדרום הארץ. "פעולות שנכתבו בדפי ההיסטוריה של עמנו שבלתי ניתן להעלות על הדעת את הצלחתן - כולן נולדו שם", נפרד מפקד אמ"ן מהבסיס הישן

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
כא בסיון התשפא
,
01 ביוני, 2021 21:38
הרמטכ"ל כוכבי, האלוף הימן, מפקד סיירת מטכ"ל וראש היחידה למבצעים מיוחדים חונכים את הבסיס החדש

הרמטכ"ל כוכבי, האלוף הימן, מפקד סיירת מטכ"ל וראש היחידה למבצעים מיוחדים חונכים את הבסיס החדשצילום: דובר צה"ל

טקס לא שגרתי התקיים היום (ג') במקום סודי בדרום הארץ, כאשר יחידת העילית, סיירת מטכ"ל חנכה את בסיסה החדש, בנוכחות הרמטכ״ל, רב-אלוף אביב כוכבי, ראש אמ״ן, האלוף תמיר הימן, מפקד מערך המבצעים המיוחדים ומפקד היחידה.

כחלק מאירועי הפרידה מהמחנה הישן, בבסיס סירקין סמוך לפתח תקווה נערך שלשום טקס בו השתתפו כלל מפקדי סיירת מטכ"ל לדורותיה. מבסיס זה, החל מהקמת היחידה ולאורך השנים, נוהלו, תוכננו ובוצעו מבצעים היסטוריים בעלי משמעות רבת-משקל למדינת ישראל ולביטחונה. 


 בשבועות הקרובים הבסיס יפונה והסיירת תעבור דרומה, למשכנה החדש. המעבר תוכנן מראש כחלק מתהליך רחב של מעבר יחידות צה״ל ופינוי בסיסים במרכז הארץ. התהליך מנוהל על פי גאנט סדור ועם השלמתו יועבר שטח בסיס סירקין לרשות עיריית פתח תקווה. 

ראש אמ"ן האלוף תמיר הימן אמר בטקס כי,  "הבסיס בסירקין היה ביתה של היחידה מאז הקמתה, בו תוכננו מבצעיה הנועזים ביותר. התחנכו בו דורות של לוחמים, ואנשי מטה מבצעים. פעולות שנכתבו בדפי ההיסטוריה של עמנו ושזכורות כהרפתקאות כמעט מדומיינות - שבלתי ניתן היה להעלות על הדעת את הצלחתן - כולן נולדו שם".
מפקד אמ"ן, האלוף הימן

מפקד אמ"ן, האלוף הימןצילום: דובר צה"ל


"ההישגים במבצע שומר החומות שנגמר לפני שבוע וחצי, התאפשרו בזכות מודיעין איכותי ומדוייק", אמר האלוף הימן, "המודיעין הזה התאפשר, בין היתר, בזכות המאמצים הכבירים של מערך המ״מ ושל היחידה. גם בימים אלה אנשי היחידה מעורבים בהיערכות לפעילויות שעולות על כל דמיון, והשפעתן על ביטחון מדינת ישראל הינו דרמטי ושקשה לאמדו במילים. מדובר בצעד הראשון במעבר אמ״ן דרומה, אירוע ברמה הלאומית, שימשיך ללוות את אמ״ן ואת צה״ל כולו בשנים הבאות".

01.06.2021

1. מה זה סודי... (שי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

השר מתן כהנא צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ

יותר נשים פחות חרדים: השינויים בוועדה למינוי דיינים

קרא עוד