נאום השיעולים: בישראל מעריכים כי נרסאללה חלה בקורונה

לאחר שנשא נאום תוך כדי שהוא מרבה להשתעל, החלו הערכות כי הסיבה לכך היא שמנהיג חיזבאללה חלה בנגיף הקורונה. הערכות הן כי בחירתו לעלות לנאום בכל זאת היא טעות שחשפה אותו ברגע של חולשה

חדשות כיפה 26/05/21 20:11 טו בסיון התשפא

נאום השיעולים: בישראל מעריכים כי נרסאללה חלה בקורונה
חסן נסראללה, צילום: מאת לא ידוע - http://farsi.khamenei.ir/photo-album?id=43520#i, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83514697

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה נאם אמש (ג') לראשונה מאז סיום מבצע "שומר החומות" בפני כלי התקשורת, והזהיר כי כל תקיפה נגד ירושלים והאתרים הקדושים עלולה להוביל למלחמה. מלבד דבריו, מצבו הבריאותי של מזכ"ל החיזבאללה עורר שאלות רבות. נסראללה נצפה כשהוא נראה חולה, מדבר לאט ובשקט ומתקשה לנשום בין המשפטים, שלעיתים הסתיימו בהשתנקות. במערכת הביטחון הישראלית מעריכים- נסראללה חולה בקורונה.

https://www.youtube.com/watch?v=Ev_S6MnsmlI&t=1s

גורמי הביטחון הישראלים מעריכים כי השיעולים התכופים של מנהיג ארגון הטרור מעידים כי היציאה החוצה כללה הידבקות בנגיף. בלבנון הנתונה למשבר כלכלי חמור, עדיין לא קיים מבצע חיסונים שיסיע לרפואת האזרחים במדינה, וכך גם חיסון עבור נסראללה. עוד מעריכים במערכת הביטחון כי בחיזבאללה מתחרטים על כך שהמנהיג יצא לנאום, ושחשיפת מצבו הבריאותי משדרת חולשה ושהיה ע דיף להימנע ממנה.

כזכור, תוכן הנאום משך פחות תשומת לב בגלל השיעולים. נסראללה, אמר כי חלה והשתעל מספר פעמים במהלך דבריו ואף התקשה לדבר. אך נאומו היה בעיקר איומים כלפי ישראל: "על ישראל להבין שתגובה על פגיעה במקומות הקדושים בירושלים לא תיעצר בגבולות ההתנגדות בעזה", אמר בדבריו והוסיף "המשוואה שיש להגיע אליה היא כדלהלן: ירושלים - מלחמה אזורית. על הישראלים להבין כי כל מהלך שכזה משמעותו מלחמה אזורית שתסתיים בהשמדתה". נאומו קיבל תגובה נגדית משר הביטחון בני גנץ שאיים כי בתי לבנון יהפכו לעיי חורבות. 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר