סגור

תחקיר ראשוני לפציעת הלוחם בבקעה: חשד כי נפגע מנשק של חייל אחר

דובר צה"ל פרסם הלילה כי לוחם נפצע באורח קשה בבסיס בבקעת הירדן. מתחקור ראשוני של נסיבות הפציעה, עולה כי הלוחם נפצע ככל הנראה כתוצאה מירי מנשק של חייל אחר בשטח הבסיס. המשטרה הצבאית החוקרת ממשיכה בחקירת נסיבות האירוע

אלעד הומינר, חדשות כיפה
יב באדר התשפא
,
24 בפברואר, 2021 13:18
חיילים בבקעת הירדן. ארכיון

חיילים בבקעת הירדן. ארכיוןצילום: Yaakov Lederman/FLASH90

אמש (ג') הודיע דובר צה"ל על כך שלוחם צה"ל נפצע הלילה, סביב השעה 22:15 באורח קשה בבסיס צבאי בבקעת הירדן. הלוחם, מגדוד 50 של הנח"ל נפגע בראשו ואיבד את ההכרה. לאחר טיפול ראשוני הוא פונה במסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם בעודו סובל מדימום מראשו. מצבו של הלוחם מוסיף להיות אנוש והוא ממשיך להיאבק על חייו.

מצה"ל נמסר: "האירוע מתוחקר והמשטרה הצבאית החוקרת ממשיכה בחקירת נסיבות האירוע, בסיומה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית".

מתחקור ראשוני של נסיבות פציעתו עולה כי הלוחם נפצע ככל הנראה כתוצאה מירי מנשקו של חייל אחר בבסיס האימונים "תבץ". הנשק ממנו נפלט הכדור, הוא נשק מסוג רוג'ר 0.22, אשר משמש כנשק לפיזור הפגנות והפרות סדר אלימות. ככל הנראה, באותו נשק מדובר נעשה שימוש במטווחים זמן קצר לפני כן. 

הכוח הצבאי מגדוד 50 של הנח"ל, ערך בשעות אחר הצהריים אימון מטווחים בכדורי הרוג'ר כחלק מהכנות הגדוד לתעסוקה מבצעית בעזה. על פי התחקיר מפקד המחלקה פרק את נשקם של חיילי המחלקה בעודם במטווח, והציב אותם בקרבת עמדת השומר הפלוגתי. בהמשך, הרים אחד המפקדים את אחד הנשקים, כיוון לאזור בו צעד הלוחם עם חייל נוסף סביב מרפאת הבסיס. מסתמן כי באותו שלב נפלט הכדור שפגע בראשו של הלוחם, שהתמוטט ואיבד הכרה. 

האירוע הקשה התרחש במחנה האימונים תבץ, הסמוך לכפרים הפלשתיניים טובאס ותייסיר, אך האפשרות שמדובר באירוע ביטחוני. סוגיה נוספת שעלתה היא מדוע לא דווח על פליטת כדור, ולמה נודע על כך רק בבית חולים.

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

על האש צילום: Anat Hermony/FLASH90

עצמאות 2021 | כמה בשר צרכנו בשנה האחרונה?

קרא עוד