סגור

מפכ"ל המשטרה הנכנס: "מבטיח לעשות כל שביכולתי גם כדי לגשר על שסעים ופערים בחברה"

רב-ניצב יעקב שבתאי נפגש עם נשיא המדינה לראשונה מאז כניסתו לתפקיד. ריבלין התייחס לאלימות המשטרתית במחאות החרדים: "לא תהיה סבלנות לאלימות מאף אחד. המחאה היא זכות קריטית שאין בלתה אך אסור לחלל אותה באלימות"

שירה שור, חדשות כיפה
יא בשבט התשפא
,
24 בינואר, 2021 15:52
ריבלין ושבתאי

ריבלין ושבתאיצילום: מארק ניימן

על רקע המתיחות הגוברת במוקדי אכיפת הנחיות המאבק בקורונה נפגש היום (א') נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לראשונה עם מפכ"ל המשטרה הנכנס, רב-ניצב יעקב שבתאי.

אני שמח מאוד לקבל אותך פה כמפכ"ל רשמי, של כולנו. אלו ימים לא פשוטים בהם המשטרה שלנו נקראת למשימות מורכבות מאוד. אנחנו סומכים עליכם- סומכים על היכולת שלכם לאכוף בתבונה וברגישות", אמר הנשיא למפכ״ל. ״אתה המפכ"ל של כל העם בישראל, יהודים וערבים, עירוניים ופריפריה, אתה אחראי על שלום כלל הציבור ואני מאחל לך הצלחה רבה ובטוח בך ובשוטריך.

המפכ"ל הנכנס, רב-ניצב יעקב שבתאי התייחס לכניסתו לתפקיד בתקופה רגישה ומורכבת זו: ״אני רואה בתפקיד שליחות לעם ישראל ומבטיח לעשות כל שביכולתי גם כדי לגשר על שסעים ופערים בחברה. חלק גדול מהתפקיד שלנו הוא להתמודד עם משימות שאינן פופולאריות ולא זוכות להערכה ציבורית אך חשובות לשלום הציבור, בטחונו ועתידו. עלינו להוות כוח שיטור ואכיפה יעיל ואיכותי ובד בבד להיות כוח חברתי מגשר. יש הרבה מאוד משימות ואתגרים לפתחנו ואנו נעשה הכל בכדי לעמוד בהם בכבוד למען אזרחי ישראל״.

צילום: מארק ניימן

הנשיא התייחס לאירועי הימים האחרונים ואמר: "זה הזמן לבקש מכל השוטרים שלנו אורך רוח וסבלנות. לצד זאת, לא תהיה סבלנות לאלימות מאף אחד, משום חלק בחברה הישראלית. המחאה היא זכות קריטית שאין בלתה אך אסור לחלל אותה באלימות. אני סומך עלייך ועל אנשייך אדוני המפכ"ל שתוכלו גם לתקופה הזו. אין לנו ברירה אחרת."

ריבלין המשיך: ״על המשטרה להקפיד על כך שהחלטות הממשלה יבוצעו ויאכפו, ויחד עם זאת להבין שהציבור מאוד רגיש ויש לנקוט מצד אחד בתקיפות ומצד שני בסבלנות וסובלנות. הימים ימים לא פשוטים, הציבור סוער והמשטרה בתווך. בימים האלה, בהם הדמוקרטיה מחויבת להוכיח עצמה, אני יודע שזה לא תמיד פשוט עבור המשטרה. זכינו שאתה האיש, ואנו שמחים על כך שביטחוננו ושלומנו בידייך ובידי השוטרים, כי זו המשטרה של כולנו. גם של אלו שחושבים שההחלטות שמתקבלות אינן לרוחם.״

הנשיא ביקש להודות במעמד זה גם למפכ״ל היוצא מוטי כהן, ואמר: "זו הזדמנות להודות למי שנשא בתפקיד במשך שנתיים ומילא את תפקיד המפכ"ל לתפארת על אף שנשא בתואר ממלא מקום, בשמי ובשם העם בישראל.״


 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בחירות 2021 צילום: יחצ

צפו: משדר מיוחד בחירות 2021: דת ומדינה לאן?

קרא עוד