מחבלים הניחו מטענים ונעצרו על ידי לוחמי משמר הגבול | צפו

מחבלים הניחו מטענים ונעצרו על ידי לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל הפועלים בגזרת עוטף ירושלים, בשתי פעילויות שונות. "שתי הפעילויות המוצלחות בסוף השבוע מעידות על נחישות הלוחמים שימשיכו לעשות הכול בכדי לעצור את המחבלים ולהביאם לדין"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 22/11/20 07:59 ו בכסלו התשפא

צילום: צילום מסך
צילום: צילום מסך

בערב שבת התרחשו בגזרת עוטף ירושלים שני אירועים של הנחת מטענים, באזור קבר רחל ובמעבר קלנדיה. מחבלים הניחו מטענים ונעצרו על ידי לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל הפועלים בגזרת עוטף ירושלים.

במעבר קלנדיה, הגיעו שני חשודים אל עבר המעבר, הניחו שני מטענים בסמוך אליו ונמלטו. אחד המטענים התפוצץ בסמוך לכלי רכב שעשו דרכם למעבר, מקלנדיה לירושלים מבלי לגרום לנזק או לנפגעים. צוות של לוחמי מג"ב שפעל באזור החל בסריקות בסמוך לכיכר שבצדו הפלשתיני של המעבר ובאחת החנויות הצליחו הלוחמים לאתר את החשודים, קטינים תושבי קלנדיה שנעצרו להמשך חקירה במג"ב.

בחזרה מהאזור נתקלו הלוחמים בהפרת סדר של עשרות חשודים שיידו לעברם אבנים. הכוחות השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות והאירוע הסתיים ללא נפגעים.  

באירוע נוסף בגזרת קבר רחל, זיהתה תצפית חשוד שהניח מטען ונמלט. כוח מג"ב שחצה את גדר הביטחון החל בסריקות ועל פי תיאור הלבוש הצליח לאתר את החשוד בהנחת המטען שלא התפוצץ. החשוד, בן 18 תושב מחנה הפליטים אל-עזה שבבית לחם נעצר להמשך חקירה במג"ב.

"במשמר הגבול פועלים בגזרת עוטף ירושלים לחיזוק ההרתעה ולסיכול טרור תוך היערכות מתוגברת של כוחות במקומות הרגישים בהם ישנם בתקופה האחרונה ניסיונות לפגוע באזרחים ובכוחות הביטחון", נכתב בהודעת המשטרה. עוד נכתב כי "שתי הפעילויות המוצלחות בסוף השבוע מעידות על נחישות הלוחמים שימשיכו לעשות הכול בכדי לעצור את המחבלים ולהביאם לדין".

בחיפוש אקראי ברכב התגלו נשק, מחסניות ותחמושת

בפעילות לוחמי מג"ב ולוחמי יחידת המעברים של המשטרה הצבאית בערב שבת במעבר א-זעים, הגיע אל המעבר רכב ובו שני ערבים-ישראלים, בעל ואישה בשנות ה-50 לחייהם תושבי ענתא החדשה שבמזרח ירושלים. 

בחיפוש אקראי ברכבם התגלו מספר מחסניות בתא המטען, מה שהעלה את חשדם של הלוחמים. 
הזוג התבקש לצאת מהאוטו ובחיפוש קפדני נמצאו מוסלקים בתא המטען נשק מסוג רוס"ר M-16 שככל הנראה מקורו בבסיס צה"ל במרכז הארץ, 10 מחסניות, כוונת, ידיות הסתערות, פנס לנשק, אלה ועשרות כדורים בקוטר 5.56 מ"מ. 

הלוחמים עצרו את הזוג והעבירו אותם לחקירה במג"ב ואמש הוארך מעצרם עד יום ב' בבית משפט השלום בירושלים.

צילום: דוברות המשטרה

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר