סגור

אחרי הסדר טיעון: עונש מאסר קל למחבל שהיה שותף לפיגוע דריסה

ארבע שנים נגזרו במסגרת עסקת טיעון על מחבל שהיה שותף לפיגוע דריסה, בו נפצע קצין צה"ל באורח קשה ולוחם מג"ב נפצע באורח בינוני. חוננו: "מצרים על הסדר הטיעון ותוצאות המשפט ומצפים לשינוי גישה של מערכות המשפט בדרכי השפיטה של טרוריסטים"

חדשות כיפה
ב בחשון התשפא
,
20 באוקטובר, 2020 16:07
פיגוע דריסה, ארכיון

פיגוע דריסה, ארכיוןצילום: Nasser Ishtayeh/Flash90

בית המשפט הצבאי ביהודה קיבל אתמול (ב') הסדר טיעון בין התביעה הצבאית למחבל אשר היה שותף בפיגוע דריסה בו נפגע באופן קשה קצין צה"ל, וגזר עליו 4 שנות מאסר.
פיגוע הדריסה הקשה, התרחש לפני כשנה וחצי, סמוך לכפר נעמה, דרומית לצומת הדואר בבנימין. בפיגוע נפגע מרכבם של המחבלים מלבד הקצין גם לוחם מג"ב אשר נפצע באופן קל. בעת הדריסה שהו ברכב שלושה מחבלים, שניים מהמחבלים נהרגו מאש החיילים, ומחבל נוסף, קטין, נעצר ואתמול נגזר דינו.

על פי עובדות כתב האישום שבו הורשע המחבל, המחבלים השליכו בשתי הזדמנויות בקבוקי תבערה אל עבר מחסום צבאי סמוך לכביש 443. ביום הפיגוע, נכתב בכתב האישום, הם עשו דרכם אל עבר המחסום בפעם השלישית, בכדי לידות לעברו בקבוקי תבערה ולהצית צמיגים במקום, כאשר הם עוטים על פניהם מסכות ועל ראשם סרטים של ארגון חמאס. כאשר הגיעו השלושה למחסום, הם ידו 7 בקבוקי תבערה אל עבר המחסום והציתו את הצמיגים. כאשר המחסום בוער הם החלו להימלט ברכבם מהמקום אל עבר העיר רמאללה. כאשר השלושה הגיעו לאזור הכפר נעמה הבחינו ברכבים צבאיים ובכוחות הביטחון, אז האיצו את רכבם אל עבר הלוחמים ופגעו כאמור בקצין צה"ל ובלוחם מג"ב. 


אביו של הקצין הפצוע מדבר, אחרי הפיגוע (באדיבות 'כאן חדשות')

הקצין, אשר לאחר הפיגוע עבר שיקום ארוך, הגיע בליווי של עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, להעיד בבימ"ש הצבאי ולדרוש כי על המחבל יוטל עונש מחמיר. הקצין הגיע לדוכן העדים בבימ"ש כשהוא נעזר בקביים, עמד על כך שעדותו בבימ"ש אל מול המחבל תישמע כשהוא עומד. אתמול דחה שופט בימ"ש הצבאי ביהודה אל"מ מנחם ליברמן את התנגדותו של הקצין, וגזר על המחבל 48 חודשי מאסר, מאסר על תנאי ופיצויים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, אשר מלווה את הקצין שנפגע בפיגוע במימוש זכויותיו כנפגע עבירה מסר: "המחבל היה שותף לחולית טרור ועליו לשאת באחריות מלאה לכל מעשי הטרור של החוליה ותוצאותיה. במלחמה בטרור יש להטיל על השותפים את מלא האחריות ולהענישם בחומרה ובכך גם להרתיע את כל מי שבדעתו לחבור למעשים אלו. אנו מצרים על הסדר הטיעון ותוצאות המשפט ומצפים לשינוי גישה של מערכות המשפט בדרכי השפיטה של טרוריסטים".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בית מדרש. אילוסטרציה צילום: ישי דמארי, ישיבת הכותל

צפו: כך הגיבו בחורי הישיבה במצפה רמון, הסגורים כבר חודשיים בקפסולות, להארכת הסגר

קרא עוד