סגור

שר הביטחון בביקור בצפון: "לא מחפשים הסלמות מיותרות"

בני גנץ סייר בפיקוד הצפון ובחן את ההיערכות של צה"ל לתקיפות מסוריה ולבנון. גנץ: "אין למדינת ישראל אינטרסים בסוריה או בלבנון, להוציא אינטרסים ביטחוניים, ואנחנו נמשיך לעמוד על סוגיית אי ההתבססות האיראנית באזור"

חדשות כיפה
ה באב התשפ
,
26 ביולי, 2020 19:09

צילום: פלאש 90

שר הביטחון, בני גנץ, ביקר היום (א') בפיקוד הצפון וקיים הערכת מצב, בהשתתפות הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, מפקד פיקוד צפון אלוף אמיר ברעם, ראש אמ"ן אלוף תמיר הימן, וראש אמ"ץ אלוף אהרון חליווה. הביקור מגיע לאחר שבמהלך השבת מסוקי קרב של צה"ל תקפו מוצבים בדרום סוריה, כתגובה לירי מהאזור לעבר ישראל ביום שישי. במסגרת התקיפה הותקפו מספר מטרות הכוללות עמדות תצפית ואמצעי איסוף מודיעין הנמצאים במוצבים סורים. בעקבות כך צה"ל החל לתגבר את הכוחות בצפון מחשש כי ארגון חיזבאללה ינסה לבצע פיגוע. 

;

גנץ אמר כי "הגעתי לבחון מקרוב את ההיערכות של צה"ל נוכח המתיחות. התרשמתי מאוד מעומק הניתוח, ומאופן ההיערכות של כוחות צה"ל שפועלים בכלל המרחב של פיקוד הצפון. אין למדינת ישראל אינטרסים בסוריה או בלבנון, להוציא אינטרסים ביטחוניים, ואנחנו נמשיך לעמוד על האינטרסים הביטחוניים שלנו שמקפלים בתוכם בעיקר את סוגיית אי ההתבססות האיראנית, אי העברת נשק מתקדם ומניעת התבססות כושר הדיוק בכל מקום במרחב, בין שהוא בסוריה ובין שהוא בלבנון. 

"המצב בלבנון ובסוריה הוא מצב לא טוב, לא מבחינה כלכלית, לא מבחינת הקורונה, לא מבחינת התשתיות שלהם, אני מזכיר גם ללבנון וגם לסוריה שהן אחראיות על מה שקורה בשטחן ומשטחן. מדינת ישראל תדרוש את האחריות הזו. אנחנו לא מחפשים לבצע הסלמות מיותרות, אבל מי שיבחן אותנו - יפגוש יכולת פעולה מאוד גבוהה ואני מקווה שלא יהיה לנו צורך לעשות בה שימוש".

מספר דקות לאחר דבריו של שר הביטחון דובר צה"ל מסר כי במהלך פעילות מבצעית של כוח צה"ל בגבול לבנון, נפל רחפן צבאי בשטחי המדינה. עוד ציינו כי אין חשש לדליפת מידע רגיש.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: סיגל רובין

צפו: ברד מטורף ושלג קל בגוש עציון

קרא עוד