סגור

צה"ל מתחדש בחיל חדש: חיל הגנת הגבולות

במחנה עופר התקיים היום טקס חניכת החיל החדש בזרוע היבשה, חיל הגנת הגבולות. החיל במתכונתו החדשה יעסוק בבניין הכוח הרב-זרועי בגבולות, במימוש תפיסת "גבול חכם וקטלני" ובבניית היחידות הייעודיות להגנת הגבולות

אלעד הומינר, חדשות כיפה
כג בתמוז התשפ
,
15 ביולי, 2020 21:38

צילום: דו"צ

צה"ל מתחדש בחיל חדש. לאחר שנחנכה השבוע כנף חדשה בחיל האוויר, היום (ד') התקיים במחנה עופר טקס חניכת החיל החדש בזרוע היבשה, חיל הגנת הגבולות. הטקס נערך בראשות מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק, ומפקד חיל הגנת הגבולות, תת-אלוף אמיר אבשטיין והתקיים במחנה עופר. הטקס ציין את המעבר הרשמי של מערך הגנת הגבולות לחיל חדש בזרוע היבשה.

צה"ל חנך כנף חדשה - כנף הכוחות המיוחדים של חיל האוויר 

המעבר לחיל נעשה כחלק מהתכנית הרב שנתית 'תנופה' אותה אישר לפני כחצי שנה, שר הביטחון דאז, נפתלי בנט. החיל במתכונתו החדשה יעסוק בבניין הכוח הרב-זרועי בגבולות, במימוש תפיסת "גבול חכם וקטלני", בבניית היחידות הייעודיות להגנת הגבולות, וכן בלמידה המבצעית וכתיבת התורה והתפיסות בהגנת גבול.
 
במסגרת הטקס נחשף תג החיל החדש, שהוענק על ידי מפקד זרוע היבשה למפקד החיל ולקציני החיל הבכירים.

תג היחידה החדשה

תג היחידה החדשהצילום: דו"צ

חיל הגנת הגבולות, מוביל את המהפכה הטכנולוגית בגבולות בשיתוף פעולה עם הזרועות, האגפים והפיקודים המרחביים. ישרתו בו לוחמי ולוחמות איסוף, לוחמי ולוחמות חי"ר גבולות, תצפיתניות, גששים, סמלות מבצעים, קציני ההגנה המרחבית ורכזי ביטחון שוטף צבאיים. בנוסף, החיל יוביל את המשך ההתנסות של לוחמות הטנקים בחיל הגנת הגבולות.

מדברי מפקד זרוע היבשה האלוף יואל סטריק אמר בטקס: "בשלב תכנון 'תנופה', המחשבה שעמדה לנגד עינינו היא לאן נרצה לקחת את זרוע היבשה קדימה. אחת הסוגיות שסימנו לעצמנו היא לחזק את התחום של הגנת הגבולות כמערכת שתכליתה להיות הרבה יותר מדויקת ולהוביל שינוי עמוק בתחום זה. ההשתנות הרב-זרועית קורית כבר עכשיו. הטקס מסמל את העמקת הרלוונטיות תוך ההשתנות בקצב מהיר, המקצועיות, חיבוריות רב-זרועית והטיפול באנשי החיל".
 
מפקד חיל הגנת הגבולות, תת-אלוף אמיר אבשטיין, אמר: "לפני כשנתיים, טבענו את החזון של שיפור הגנת הגבולות בהווה, עיצוב העתיד וחיבור בין שניהם. גם אני לא תיארתי לעצמי שלאחר תקופה לא ארוכה, נהיה בשיאו של תהליך בניין כוח חדשני. בונים חטיבות מרחביות חכמות באזור יהודה ושומרון, גבול חכם וקטלני בעזה, גדוד מרחבי המוקם בימים אלו בגדוד הקרקל, הפיכת גדודי האיסוף ליחידות הפעלה רב-זרועיות". 

צילום: דו"צ

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: shutterstock

הקורונה חוזרת? אלו הדברים שכן התגעגענו אליהם

קרא עוד