נמנע פיגוע תופת סמוך ליום הבחירות

הותר לפרסום כי השב"כ וצה"ל חשפו תשתית טרור של חמאס ביהודה ושומרון, ועצרו מחבל אשר תכנן לבצע פיגוע באמצעות מכונית תופת באזור מעלה אדומים, סביב יום הבחירות לכנסת

חדשות כיפה 28/04/19 10:55 כג בניסן התשעט

נמנע פיגוע תופת סמוך ליום הבחירות
פיגוע טרור. ארכיון, צילום: דוברות מד"א

סוכל פיגוע בקנה מידה גדול. הבוקר (א') הותר לפרסום כי שירות הביטחון הכללי, בשיתוף צה"ל, חשף לאחרונה תשתית טרור ביהודה ושומרון, אשר גויסה על ידי פעילי חמאס בכירים מרצועת עזה, במטרה לבצע פיגוע תופת בסמוך ליום הבחירות.

לפני כחודש נעצר פעיל בתשתית, יחיא אבו דיה, בן 23 תושב הכפר א-זעיים, המזוהה עם ארגון הטרור חמאס. מחקירתו בשב"כ עד כה עלה כי אבו דיה עמד בקשר עם פעילי חמאס בכירים ברצועת עזה באמצעות האינטרנט, גויס לפעילות צבאית, הסכים לבצע משימות ולשמש כמפגע מתאבד.

במסגרת קשריו לפעילי החמאס ברצועת עזה, התבקש אבו דיה לרכוש רכב ולשכור מחסן לטובת הכנת רכב תופת וכן לבצע מעקב אחר נקודת פיגוע מיטבית באזור מעלה אדומים, אשר בה ריכוז גבוה של אוטובוסים, אזרחים וחיילים. אבו דיה עקב אחר הוראות התשתית, ביצע תצפיות על נקודות הומות אדם ודיווח על כך לתשתית אשר בחרה את הנקודה המיטבית תוך העברת הנחיה למימוש הפיגוע באופן מהיר.

המחבל שתכנן לבצע את הפיגוע

המחבל שתכנן לבצע את הפיגוע, יחיא אבו דיהצילום: ללא

כחלק מההכנות לקראת פיגוע ההתאבדות, התבקש אבו דיה על ידי פעילי החמאס מרצעות עזה, לצלם צוואה בשם הזרוע הצבאית של חמאס. אבו דיה תכנן לצלם עצמו מקריא את הצוואה טרם יציאתו לפיגוע, כשהוא עוטה על ראשו סרט של הזרוע הצבאית של חמאס, כפי שנוהגים מחבלים מתאבדים רבים, ולשם כך רכש חצובה לצילום.

בימים הקרובים יוגש נגד אבו דיא כתב אישום.

גורם בכיר בשב"כ אמר הבוקר לאחר הפרסום: "תשתית הטרור של חמאס ברצועת עזה פועלת בכל העת לגיוס פעילי חמאס מאזור איו"ש לטובת הוצאת פיגועי טרור רצחניים במטרה לערער את היציבות הביטחונית באזור". לדבריו, "פעילות זו של הזרוע הצבאית של חמאס, מצטרפת לשורה ארוכה של ניסיונות פיגוע באכוונת חמאס רצ"ע באמצעות גיוס פעילים באיו"ש, אשר סוכלו על ידי שרות הביטחון הכללי בשנים האחרונות ועד כה הובילו למאסרם של רבים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר