סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

נתניהו: "כנראה שלא תהיה לנו ברירה אלא להיכנס למערכה"

ראש הממשלה נתניהו התייחס היום להסלמה בעזה והכריז כי "לא תהיה ברירה אלא לפעול צבאית ברצועה". כמו כן התייחס לתגובת בנט ושקד על הצהרתו להחלת הריבונות בבקעה ואמר כי לא בגללם עשה זאת

חדשות כיפה
יב באלול התשעט
,
12 בספטמבר, 2019 11:25
ראש הממשלה נתניהו.

ראש הממשלה נתניהו.צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין הבוקר לתוכנית "דקלסגל" בכאן ב' - והתריע מפני המצב בדרום וגם מפני הפסד של מפלגתו בבחירות. נתניהו אמר כי לישראל  תוכניות מפורטות לפעולה בעזה: "כנראה שלא תהיה ברירה אלא למוטט את החמאס".  נתניהו קרא לתקשורת וליריביו "להפסיק לעסוק בהתלהמות", ואף תקף גם את  איילת שקד ונפתלי בנט והבהיר, כי  החלת הריבונות בבקעה היא חלק מתהליך מורכב יותר שהתאפשר כעת  - ולא בגלל מעשיהם. בהתייחסו לבחירות, הבטיח לכבד את תוצאותיהן גם אם לא ינצח, ואמר כי "כרגע אני הולך להפסיד".

על המצב בדרום אמר: "אני פועל באחריות בשיקול דעת לא בהתלהמות, אני לא יוצא למלחמה אלא כאילוץ אחרון. זה מוצא אחרון, אני לא מסכן את חיליינו ואזרחנו כדי לקבל מחיאות כפיים. כנראה שלא תהיה ברירה לצאת למערכה גדולה, למלחמה". לדבריו, "החמאס לא מפעיל את ריבונותו בעזה ולא מונע מתקפות".

"כשאתה מפקד אתה צריך להחליט איך אתה מנהל את המלחמה, ואני לא אתחיל אותה רגע אחד לפני שהתנאים יהיו אופטימליים", הדגיש. "אנחנו מתכוננים למלחמה אחרת. אני לא פועל לפי ציוצים. האחריות שלי היא לפעול גם מול עזה וגם מול כמה חזיתות, אני אבחר את העיתוי".

ראש הממשלה הוסיף ואמר כי "יש גורם טרור שרוצה להשמיד את ישראל, יודע שהוא יחטוף את המכה, אבל לא מסוגל כרגע". כשנשאל אם ימוטט את שלטון החמאס, השיב: "כנראה שזה הולך לקראת זאת, כנראה שלא תהיה לנו ברירה אלא להיכנס למערכה כדי להפסיק את המתקפות משם, אני לא משחק בחיי אדם ולא בחיי צה"ל".

בנושא החלת הריבונות בבקעה, הגיב נתניהו על דבריהם של ראשי 'ימינה', בנט ושקד שהתייחסו בזלזול להצהרתו, ואמר כי הם "יכולים לצייץ ולהגיד מה שהם רוצים, אבל צריך להכשיר דעת קהל בינלאומית. קודם כל הייתי צריך לעסוק בבלימה של הלחץ הכביר שהגיע מהממשל הקודם". לדבריו חלה בשנים האחרונות "תפנית היסטורית" של השיח ממסירת שטחים להחלת ריבונות. רה"מ ציין כי התכוון להחיל ריבונות בבקעה כבר לפני שבועיים אך היועץ המשפטי לממשלה מנע זאת ממנו מכיוון שמדובר בממשלת מעבר. שקד הגיבה לדברים ואמרה: "גאים שסייענו לראש הממשלה לעבור ממדינה פלסטינית לריבונות".

 

12.09.2019

1. סמוטריץ מומחה לספינולגיה בעל שם עולמי (נתניהו מבין קצת יותר מסמוטריץ)

*נתניהו חוזר בו מדבריו שלא להצביע לעוצמה יהודית*

ראש הממשלה בנימין נתניהו, חוזר בו מדבריו אמש (רביעי) שלא להצביע למפלגת עוצמה יהודית.

בראיון לתכנית דקל-סגל בכאן רשת ב, נשאל נתניהו על ידי העיתונאי עמית סגל: "ראש הממשלה, לעוצמה יהודית אתה קורא לא להצביע?" נתניהו השיב לסגל: "אני אגיד לך, זו שאלה מאוד קשה. משום שאנחנו צריכים להביא קודם כל את הקולות לליכוד".

נתניהו קרא שלא להצביע למפלגת 'ימינה': "אני חושב שיש מפלגות שבוודאות עוברות את אחוז החסימה כמו מפלגת סמוטריץ'-שקד, ולכן אם הם יקבלו עוד מנדט או שניים זה לא ישנה כלום". על דבריו אלו שאל עמית סגל: "ומה לגביי עוצמה יהודית"? נתניהו השיב: "שאלה טובה. שאלה טובה. אני אומר הדבר הכי נכון לעשות זה קודם כל להצביע ליכוד", ונמנע מלהגיד שלא להצביע לעוצמה יהודית.

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

2. אחריות ציבורית (ימינה סיפור עצוב)

הסיפור האמיתי, ימינה ירדה ל5 מנדטים והיא על סף אחוז החסימה.
רבני גוש עציון לא תומכים.
רבני הר המור על שלל מכינותיהם לא תומכים.
הרב דב ליאור לא תומך.
כל הדף פייסבוק של איילת שקד נגדה, אין חילונים שמצביעים למפלגה. ולכן כל הלחץ..., נוצר מצב אבסורדי, שמו בראש המפלגה הדתית חילונית מחללת שבת שחשבו שהיא "מגנט" מנדטים, אבל בפועל הכל הפוך, החילונים לא מצביעים בגלל הרב רפי וסמוטריץ.
החרדלים לא מצביעים בגלל הכפיות טובה והקמפיין המלוכלך והשיקרי.
הגושניקים לא מצביעים, כי הם מבינים שמאפיית ערוץ 7 השתלטה על המפלגה והקמפיין המטורלל לא מתאים לעולם הערכים שלהם....
מי כן מצביע?! כמה משופמים מגבעת שמואל....

דווח על תגובה לא ראויה
14.09.2019

3. מצביע זהות בפתק מחל בראשות בנימין נתניהו. (מצביע זהות)

ועם זאת, מי שלא מסוגל לשים מחל שישים פתק טב לאיילת ונפתלי, כמו גלעד אלפר.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בנימין נתניהו ובני גנץ עשו שינויים בהסכם צילום: ללא

תקציב חד שנתי או דו שנתי: במקום דיון כלכלי, הדיון הוא פוליטי

קרא עוד