סגור

נתניהו: "הנחיתי לעבות כוחות ולהיות מוכנים למערכה רחבה"

ראש הממשלה בהצהרה: "הנחיתי לעבות כוחות ולהיות מוכנים למערכה רחבה. ידעו כל אזרחי ישראל שאם נידרש למערכה רחבה - ניכנס אליה חזקים ולאחר שמיצינו את כל האפשרויות האחרות"

חדשות כיפה
כא באדר ב'
,
28 במרץ, 2019 14:45
נתניהו עם מפקד האוגדה של עוצבת הפלדה, עודד בסיוק

נתניהו עם מפקד האוגדה של עוצבת הפלדה, עודד בסיוקצילום: קובי גדעון, לע"מ

מה קרה לדיווחים על הפסקת אש? ראש הממשלה נתניהו הודיע היום (ה') כי הנחה את צה"ל לעבות כוחות ברצועת עזה, ולהיות מוכנים למערכה רחבה. לדברי נתניהו, "ידעו כל אזרחי ישראל שאם נידרש למערכה רחבה - ניכנס אליה חזקים ולאחר שמיצינו את כל האפשרויות האחרות".

נתניהו הגיע הבוקר לאזור גבול רצועת עזה, כדי לעקוב מקרוב אחר היערכות כוחות צה״ל בשטח. ראש הממשלה ושר הביטחון סייר בשטחי הכינוס וקיבל סקירות ביטחוניות ממפקד זרוע היבשה, מפקדי האוגדות ומפקדי החטיבות בגזרה.

לאחר מכן השתתף רה"מ נתניהו בטקס פתיחת מקטע תל קשיש - מחלף סומך בכביש 6 צפון. שם אמר, בעקבות הסיור ברצועה: "אני בא עכשיו מגבול רצועת עזה. נפגשתי עם מפקדי האוגדות והמח״טים שנמצאים בקו הראשון. אנחנו מהדקים את טבעת הביטחון סביב רצועת עזה. בימים האחרונים הנחיתי לעבות כוחות, להוסיף כלים, להיות מוכנים למערכה רחבה. ידעו כל אזרחי ישראל שאם נידרש למערכה רחבה - ניכנס אליה חזקים ובטוחים, ולאחר שמיצינו את כל האפשרויות האחרות". 

בנושא האיראני אמר נתניהו: "אנו פועלים בכמה זירות במקביל. לא רחוק מכאן נמצאת רמת הגולן שהנשיא טראמפ הכיר בריבונתנו עליה לפני שלושה ימים. זהו הישג מדיני כביר למדינת ישראל. מעבר לרמת הגולן נמצאת סוריה, ונמצאת גם איראן. איראן מנסה כל הזמן להכניס לסוריה טילים מדויקים ארוכי טווח, מאוד מתקדמים ומאוד קטלניים. איננו מוכנים לקבל זאת, והפעילות שלנו נגד הניסיון של איראן להתבסס צבאית בסוריה, להכניס אליה נשק מתקדם, הפעילות שלנו נמשכת כל העת".

בצה"ל אומרים כי הכוחות השלימו את ההערכות המבצעית לאירועי יום האדמה בזירת הדרום וממשיכים בצעדי קידום המוכנות לקראת הסלמה אפשרית בעקבות אירועי אלימות וטרור במהלכו.
בתוך כך, בצה"ל הושלמה הגעת מפקדת אוגדה, שלוש חטיבות וכוח ארטילריה לפיקוד הדרום. הכוחות מבצעים תדריכים, מסדרי מוכנות ואימונים לתרחישים אפשריים.

במהלך היום התקיימה סדרת דיונים בראשות הרמטכ״ל, רב-אלוף אביב כוכבי, במסגרתם בוצעה הערכת מצב, דיוני תרחישים ואישור פקודות אופרטיביות לתרחישים שונים. כמו כן, ניתנו הנחיות לצעדים הנדרשים להשלמה על ידי כלל המפקדות עד מחר (ו׳) וכן הוחלט על עוצר יציאות מלא של כלל הכוחות הלוחמים המוקצים לפיקוד הדרום.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

קורונה בניו יורק צילום: shutterstock

בית המשפט העליון בארה"ב אסר הגבלות על תפילות בניו יורק

קרא עוד