בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

אשכנזי תוקף: "ההרתעה שלנו נשחקה וקרסה"

הרמטכ"ל לשעבר, מראשי כחול לבן, תקף בכנס מעריב לביטחון את נתניהו ואת מדיניות הממשלה בעזה ובגבול הצפון, ואמר כי "אנחנו לא יכולים להיות יותר בני ערובה, אנחנו לא יכולים להגיב על מטח במט"ח. אנחנו חייבים לשנות אסטרטגיה". על הקמפיין נגד גנץ: "קמפיין בזוי ודוחה. זו חרפה. מי שמינה אתו לרמטכ"ל והאריך את כהונתו זה ראש הממשלה נתניהו"

חדשות כיפה
כ באדר ב'
,
27 במרץ, 2019 14:30
אשכנזי בכנס מעריב

אשכנזי בכנס מעריבצילום: יובל כהן אהרונוב

רא"ל במיל' גבי אשכנזי, מראשי מפלגת כחול לבן, דיבר הבוקר (ד') בכנס מעריב לביטחון. ותקף את מדיניות הממשלה בנושא הטיפול בטרור העזתי. לדברי אשכנזי, "החיים בעוטף עזה קשים. יש לגבות מחיר, לפגוע בפעילי הטרור, לא במבנים, לא במנהרות, אלא באנשים. אני לא נאיבי, תהיה תגובה, אך אנחנו לא יכולים להיות יותר בני ערובה, אנחנו לא יכולים להגיב על מטח במט"ח. אנחנו חייבים לשנות אסטרטגיה. אין מנוס מלקבוע שההרתעה שלנו נשחקה וקרסה".

לדברי הרמטכ"ל לשעבר, גם ההרתעה שבנינו בגבול הצפון הולכת ונחלשת, ואיראן מתבססת על הגבול: "זה לא מקרה שיש לנו שקט בגבול הלבנון. נסראללה שוקל את מחיר הפעולה, לא צריך להיות מומחה צבאי דגול. אחת הבעיות עם הרתעה היא שיום אחד היא נגמרת. התוצאה היום בצפון שכל האנשים הרעים ניצחו בסוריה - האיראנים קרובים מאי פעם לגבול".

בנושא האיראני הוסיף אשכנזי כי צה"ל היה ערוך לתקוף את מתקני הגרעין באיראן: "העמדנו אופציה צבאית אמיתית שעובדת לתקיפת איראן. לו ממשלת ישראל היתה מורה לנו לבצע, חרף דעתנו, היינו מצדיעים ומבצעים".

על קמפיין הליכוד נגד גנץ: "זה קמפיין בזוי ודוחה. זו חרפה. מי שמינה אתו לרמטכ"ל והאריך את כהונתו זה ראש הממשלה נתניהו". והוסיף, "אנחנו לא נדבר בשפה הזאת. עם זאת, לא נוותר על נושא הצוללות או הביטחון ועל כך נבקר אותו. הגיע הזמן לעשות שינוי".

27.03.2019

1. גבי אשכנזי המטיף ? (איציק)

איילה חסון: גבי אשכנזי דאג להדליף ש-3 החטופים בהר דב היו סוחרי סמים כדי שזה לא יכתים את דש חולצתו.

דווח על תגובה לא ראויה
27.03.2019

2. אשכנזי (איש)

מה אתה עשית שהיית רמטכל מענין פתחת את הפה שלך בעצמך היית רמטכ גרוע וגם נכשלת באזרחות יחד עם אדון גנץ שנכם כישלונרים

דווח על תגובה לא ראויה
27.03.2019

3. אשכנזי הפרחח. הצדדים האפלים שלך מבצבצים (אברהם)

קשקשן וחתרן בלתי נלאה וחסר תקנה. אמור לי מי אשכנזי חברו ואומר לך מיהו. כדאי להתרחק מהאיש הזה. אגב, אנחנו מבקשים עדכון איך ממחצב יבש התכוונת להוציא שמן ? ומה עשית עם הכסף של המשקיעים שאיבדו את הכל ואולי לתוך הכיס שלך.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הפגנה נגד נתניהו צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

"מי שיש לו לפיד - שיגיע לבלפור"

קרא עוד