פרוייקט הסקי הדתי

מיועדות לשירות לאומי? מעכשיו תוכלו להנפיק פטור דרך אתר צה"ל

מהיום, מתנדבי שירות לאומי יוכלו להנפיק את הפטור משירות צה"ל דרך האתר הרשמי צה"ל. אך מדגישים כי יש צורך בהכרה דתית על ידי הגשת התצהיר בפני שופט או דיין בית דין רבני

חדשות כיפה 28/11/21 11:14 כד בכסלו התשפב

בנות שירות לאומי. ארכיון, צילום: שלומי אמסלם
בנות שירות לאומי. ארכיון, צילום: שלומי אמסלם

לראשונה צעירות וצעירים המיועדים לשירות לאומי - אזרחי, יוכלו להנפיק באופן אישי פטור מצה"ל דרך האתר האזרחי, את הנפקת האישור יוכלו המיועדים להוציא באופן אישי דרך האתר הרשמי של צה"ל, בכפוף להגשת תצהיר בכתב. 

שינוי המדיניות נעשה בעקבות פנייה של רשות השירות הלאומי אזרחי לצה"ל. מדובר על בשורה של ממש לצעירות המגזר הדתי, שכדי לקבל פטור מטעמי דת מגישות תצהיר בכתב, בפני שופט או דיין רבני, ולאחר מכן חיכו לאישור שהיה מגיע במסמך כתוב מודפס בדואר רק כשלושה חודשים לאחר מכן.

יש לציין שעדיין יש צורך בהכרה דתית על ידי הגשת התצהיר אך כעת, האישור יינתן דרך האתר האזרחי בדרך פשוטה ויעילה של מילוי פרטים אישיים. לאחר בחינת הפטור, אישור רשמי ישלח במייל האישי.

ראובן פינסקי, מנכ"ל רשות השירות הלאומי - אזרחי: "מדובר במהלך משמעותי ואנו מודים מאוד לצה"ל ולצוות מיטב על נכונותם לבצע את המהלך על מנת לאפשר לנוער הישראלי לתרום את חלקו; אם במסגרת שירות צבאי משמעותי או בתרומה משמעותית בחזית האזרחית במסגרת השירות הלאומי – אזרחי."

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר