סגור

בג"ץ לשקד: הגיבי לעתירה להעמיד את הרב אליהו לדין

הרכב שופטים בראשותה של הנשיאה חיות הורה למדינה, על רקע עתירת התנועה הרפורמית, לגבש בתוך 60 יום עמדה בנושא אמירותיו של רב העיר צפת. עורך דינו: "חלק גדול מהדברים כבר נדונו. יש כאן מחזור"

משה ויסטוך
ז בשבט התשעח
,
23 בינואר, 2018 16:28
אסתר חיות בהשבעתה כנשיאה

אסתר חיות בהשבעתה כנשיאהצילום: ששון תירם

הרכב בן שלושה שופטים, בראשותה של הנשיאה אסתר חיות, נתן הבוקר (שלישי) למדינה 60 יום לגבש את עמדת המדינה בנוגע להעמדה לדין של הרב שמואל אליהו בגין  אמירות שונות כגון קריאתו לפטר את הרמטכ"ל.

בעתירה, שהגישה התנועה הרפורמית נגד שרת המשפטים איילת שקד כבר לפני יותר משנה, נכתב בין היתר כי עליה לנמק עד תום פרק זמן זה מדוע היא לא תעמיד לדין את הרב אליהו, המקבל שכר מהמדינה בתוקף תפקידו כרב עיר, "בגין הסתה שיטתית ומתמשכת כנגד ציבורים נרחבים בחברה הישראלית".

מנהלת המחלקה המשפטית בתנועה הרפורמית עו"ד אורלי ארז-לחובסקי אמרה לקראת הדיון, כפי שפורסם ב'ישראל היום' כי "שרת המשפטים מועלת בתפקידה כאשר היא מסרבת להעמיד את הרב אליהו לדין משמעתי. אנו קוראים לבג"ץ להורות לה להפעיל את הסמכות שניתנה לה על פי חוק. העמדת רב העיר צפת לדין משמעתי פירושה הוקעת התבטאויות מסוג זה".

יש לציין כי העתירה מתייחסת למספר התבטאויות של הרב, עליהן כבר החליטו השרה ואנשי משרדה כי אין בהם עילה להעמדה לדין.

כעת, בעקבות אמירתו האחרונה של הרב ביקשו בתנועה הרפורמית לצרף גם הסערה האחרונה לעתירה.

הרב שמואל אליהו

הרב שמואל אליהוצילום: פלאש 90

כזכור בשבוע שעבר הגיב הרב אליהו לדברים שאמר הרב אבינר ב'כיפה', בנוגע לעיכוב הגיוס מפאת ערבוב המינים בצבא, כי על ראש הממשלה לפטר את הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט שלטענתו אחראי במעשיו לירידה במוטיבצית הגיוס.

השופטת חיות פנתה לעו"ד יובל רויטמן, המייצג את המדינה בעתירה, ושאלה על שיחת ההבהרה שקיימה בעבר השרה שקד עם הרב. עו"ד רויטמן ענה כי עד כמה שהוא יודע מדובר היה בשיחה כללית שלא נגעה באופן ממוקד בכל ההתבטאויות.

עו"ד עדי קידר שמייצג את הרב אמר כי "מדובר בעתירה הנוגעת להרבה מאוד התבטאויות". לדברו, "הרב הבהיר את הדברים לשרת המשפטים. חלק גדול מהדברים כבר נדונו, ולא הוחלט כי יש להעמידו לדין משמעתי. יש כאן מחזור ומקצה שיפורים של העותרים".

23.01.2018

1. חיות את חתיכת חיה רעה. (בן)

ממליץ לכל הארורים שלא להתעסק עם הרב הצדיק הזה, זו התעסקות באש!

דווח על תגובה לא ראויה
23.01.2018

2. הרב אליהו שליט"א עדיין תקוע בפרשת אזריה שממנה הוא שואב את הטיעון הנפסד שהמוטיבציה בצה"ל (מוטיבציה לְמַה?) ירדה. (יהודה)

מזה הוא גוזר על שילוב בנות במקצועות לחימה (ואולי אפילו על גיוס בנות בכלל) וכורך את זה גם כן בירידת המוטיבציה האמורה... בקיצור סלט לוגי.

דווח על תגובה לא ראויה
23.01.2018

3. צבא השמד מנתק את הקשר עם הרבנות (יהודי )

דווח על תגובה לא ראויה
23.01.2018

4. כל הכבוד לרב אליהו שאומר את האמת: הרמטכ"ל מונע משיקולים זרים ופולטיים (אלון)

ההחלטות של הרמטכ"ל בדבר שילוב נשים בלחימה ביחד עם הנסיון לפגוע בזכויות הלוחמים הדתיים פוגעות בצורה משמעותית באווירה בצה"ל.
פרשת אזריה מראה שמשהו רקוב בדרג הפיקודי הבכיר בצבא: אין גב ללוחמים. הקצינים לא מבצעים את המוטל עליהם.
מצוה למחות כנגד הרמטכ"ל.

דווח על תגובה לא ראויה
23.01.2018

5. הרב אליהו רוצה לומר את האמת (שלו) כאוות נפשו בכל עת ? (יהודה)

שיואיל להתפטר ממשרתו כעובד מדינה ויביע אז ביקורת על מוסדותיה כמו כל אזרח אחר כפוף לחופש הביטוי, ויקיים בזה את המצוה הגדולה לשמש כרב מטעם הדת ולא מטעם המדינה.

דווח על תגובה לא ראויה
23.01.2018

6. הרבנים לא צריכים להיות כפופים לפוליטיקלי קורקט ומצווה שישמיעו את דעת התורה (יהודי גאה)

דווח על תגובה לא ראויה
23.01.2018

7. מתי תפסק העמארצות מבג"ץ? (יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
23.01.2018

8. זה בכלל לא עניין של "פוליטיקלי קורקט" אלא פשיטא עברה על החוק. (יהודה)

עובד מדינה מנוע מלהביע ביקורת על מוסדותיה ואין צריך לומר שאסור לו לדרוש ממנה לפטר בעל תפקיד שלה. אבל עצם העובדה שרב ממונה ע"י המדינה החילונית יש בה טעם לפגם מבחינה דתית. לפי כך צריך לומר לרב הנכבד, מר אליהו, שיתכבד ויתפטר ממשרתו כעובד מדינה.

דווח על תגובה לא ראויה
24.01.2018

9. ליהודה, (משה71)

מי אמר שעובד מדינה מנוע מלהביע ביקורת על מוסדותיה? אני ממש לא חושב שזה נכון. להיפך - ראוי שעובדי מדינה ירגישו חופשי להביע את דעתם בחופשיות גם כשיש בה ביקורת על כל נושא משרה ובפרט ראשי הצבא. אוי לנו אם יהיה אסור להעביר ביקורת על גנרלים ולקרוא לפיטוריהם.

דווח על תגובה לא ראויה
24.01.2018

10. נכד רהמ מותר להתבטא ונגד הרמטכל לא? (יוני)

כשהשמאל קורא לפיטורי רהמ זה בסדר. לפיטורי היועמש זה בסדר. לפיטורי המפכל זה בסדר. לפיטורי בוגי יעלון הרמטכל כי חלק על השמאל זה בסדר אבל כשרב אומר את הדברים מהצד השני של המפה הפוליטית זה לא בסדר???

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אמיר מויאל צילום: איתמר נוימן

אמיר מויאל: "לא אוהב להגדיר את עצמי כאושיית רשת"

קרא עוד