"את ראש הממשלה ושריו לא מעניין העתיד שלנו, מעניין אותם העתיד שלהם"

ראש מטה פיקוד דרום לשעבר, תא"ל (במיל') צביקה פוגל הביע התנגדות נחרצת להחלטת הקבינט שלא לצאת לפעולה צבאית כנגד חמאס: "אני עוצר את עצמי מלהקיא מבושה,. לא יכול להיות שהצבא שלנו שיודע להכריע שלוש מדינות ערביות במקביל לא מסוגל להכריע אויב כמו ארגון החמאס"

חדשות כיפה
כט באב התשעח
,
10 באוגוסט, 2018 11:51
פגיעת קסאם בשדרות

פגיעת קסאם בשדרותצילום: פלאש 90

תא"ל (מיל') צביקה פוגל, ראש מטה פיקוד דרום לשעבר, שוחח הבוקר בתכניתו של ניסים משעל ב־103FM והביע התנגדות נחרצת להחלטת הקבינט שלא לצאת לפעולה צבאית נרחבת כנגד ארגון חמאס: "הסבב הבא כבר בפתח, הם עושים לנו מלחמת התשה, ואנחנו הולכים ונחלשים".

"אני עוצר את עצמי מלהקיא מבושה, אמר בכאב תא"ל פוגל, מבחינתי מדובר בכתב כניעה, הורדנו מהדגל שלנו את מגן הדוד ופסי התכלת, הרמנו דגל לבן ונכנענו. לא יכול להיות שצבא של מדינה כמו שלנו שיודע להכריע שלוש מדינות ערביות במקביל לא מסוגל להכריע אויב כמו ארגון החמאס".

שר הביטחון אביגדור ליברמן

שר הביטחון אביגדור ליברמןצילום: פלאש 90

כשנשאל איך ניתן להכריע את ארגון חמאס טען פוגל כי אין צורך לכבוש את כל עזה בכדי להכריע את ארגון הטרור חמאס, "לצה"ל ולשב"כ יש מודיעין מעולה, הם יודעים בדיוק איפה ישן כל אחד ממפקדי החמאס, איפה נמצא כל מחסן, ומה שנשאר לנו לעשות הוא לקבל את האומץ הנדרש, להיכנס פנימה לעשות את זה, ולצאת החוצה. אני לא ממליך את אנשי הפת"ח, אבל לתפיסתי אי אפשר להמשיך לחיות עם האיום הזה כשמי שקובע לי את סדר היום הוא אנואר סנוואר או איסמעיל הנייה."

עוד הוסיף פוגל: "אנחנו מדינה ריבונית, וחבורה שעדיין לא הצליחה להקים מדינה משלה מנהלת לאזרחים שלנו את שגרת היומיום. מה שמעניין את ראש הממשלה ושריו זה להמשיך להושיב את עכוזם על הכיסא בפעם הנוספת. לא מעניין אותם העתיד שלנו, מעניין אותם העתיד שלהם, וככה לא מנהלים מדינה. אני אומר לך צה"ל יודע לעשות את המשימות האלה, הוא צריך לקבל פקודה ולבצע. הסבב הבא הוא בפתח, הם עושים לנו מלחמת התשה, ולאורך זמן אנחנו הולכים ונחלשים ומה שאמר נסראללה בזמנו מתחיל לרקום עור וגידים – אנחנו מתחילים להיות מוקפים בקורי עכביש ואין לנו חשק להמשיך ולהילחם, אנחנו לא מאמינים בצדקת הדרך שלנו ובכוח שלנו כמדינה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי.

נשיא גואטמלה ביקר בכותל המערבי: "כל מי שאוהב את ישראל, אלוקים אוהב אותו"

קרא עוד