פרוייקט הסקי הדתי

הציונות הדתית מתגייסת למאבק בזנות: "זו האחריות שלנו"

בני עקיבא, צהר, מכללת אורות, רבני בית הלל ועוד ארגונים רבים בציונות הדתית התאגדו למאבק בזנות. בין המטרות: קידום חוק להפללת לקוחות זנות. הרב מתניה ידיד: "תופעה זו לא יכולה להיות חלק מחברה יהודית וכתנועה המאמינה וחיה בערכי תורה ועבודה"

חדשות כיפה 22/06/17 10:26 כח בסיון התשעז

שולי מועלם בראש השדולה, צילום: דוברות
שולי מועלם בראש השדולה, צילום: דוברות

 קואליציית הארגונים הדתיים למאבק בזנות הושקה אמש בכנסת, בהשתתפות נציגים מארגונים מרכזיים בציונות הדתית. היוזמה נועדה לקידום המודעות וכן את החוק להפללת לקוחות זנות, שמקודם על ידי ח"כ זהבה גלאון ויו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי.

המאמצים לגיוס תמיכה בחוק להפללת לקוחות זנות זוכים לתמיכה מכיוון מפתיע – מארגונים מרכזיים בציונות הדתית. אמש הושקה בכנסת קואליציית הארגונים הדתיים למאבק בזנות, בראשותה של יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי, אשר בה חברים נציגים מבני עקיבא, רבני צוהר, אמונה, בת עמי, בת מלך, מערבא, מתן, בית הלל, קולך, מכון באר אמונה, תהל, מרכז המשפחה - מכללת אורות, איגוד רבני קהילות, הקיבוץ הדתי, נאמני תורה ועבודה, קדמה, תורת ריבה, המזרחי העולמי ופורום הנשים של הבית היהודי.

 

ארגוני הציונות הדתית מגדירים את עצמם כגופים החותרים למעורבות בחברה הישראלית, נמנעו מאז ומתמיד לעסוק בנושא. הקמת הקואליציה היא ביטוי לשינוי תפיסתי בציבור הדתי כנגד תופעת הזנות ובמהלך האירוע דובר על החובה והצורך לקדם מודעות ציבורית בין היתר בהשקעה חינוכית בנושא. בנוסף המשתתפים הביעו את תמיכתם בחוק להפללת לקוחות זנות אותו מקדמות ח"כ שולי מועלם רפאלי וח"כ זהבה גלאון.

 

החוק פועל בשני אפיקים. האחד שיקום, במסגרתו תקום רשות בין משרדית שתפעל לשיקומן של הנשים במעגל הזנות, שתעניק סל סיוע שיאפשר להן חזרה לקהילה. האפיק השני הוא הפללת לקוחות הזנות, זאת מתוך ההבנה הברורה שזנות כמו כל דבר בעולם הכלכלי מבוססת על היצע וביקוש. בכדי למגר את הזנות יש למגר את הביקוש ולפעול כנגד הלקוחות. הצעת החוק קובעת שקבלת שירותי מין  היא עבירה פלילית שדינה שנת מאסר. השר לביטחון פנים יהיה רשאי להכריז על עבירה זו כעל עבירת קנס מסוג ברירת משפט.

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי: "לצערי ישנם גורמים שמתנגדים לחוק בטענה שלאישה יש חופש בחירה להיות זונה. צר לי אבל הם מנותקים מהמציאות. אישה לא בוחרת להיות עם עשרים לקוחות במשמרת. 93% מהן עברו התעללויות מיניות בילדות. ארגוני פשיעה וסרסורים עומדים מאחורי התעשייה הנוראה הזו והם מנהלים מולי ומול זהבה גלאון מלחמת חורמה כנגד החוק.

לשמחתי כיום החברה מבינה שזו תופעה שצריך למגר. זה לא סתם ש 71 חברי כנסת חתומים על החוק הזוכה גם לתמיכה רחבה בקרב הממשלה. ביטוי לכך הוא הקמת הקואליציה, שמייצגת ארגונים רבים בציבור הדתי. מבחינתי, מושב הקיץ לא יסתיים לפני שהחוק יאושר בוועדת שרים."

 

רכזות הקואליציה מיטל בנשק ונעה מבורך: " הקואליציה קמה מתוך תפיסת עולם דתית חברתית שלוקחת אחריות על השיח וההתרחשות במרחב הציבורי במדינת ישראל. תופעת הזנות אינה שייכת למגזר מסויים והאחריות להפסיק ולבער את הניצול המיני וההתעללות במוחלשים שבחברה, מוטלת על כלל החברה הישראלית. כל הארגונים שחברו יחד לקואליציה, פועלים מתוך אמונה שכל אדם נברא בצלם אלוהים וכי ההתייחסות לאישה ולכל אדם כחפץ וככלי למימוש יצרים פוגעת במחויבות הבסיסית שלנו לתיקון עולם ולעשיית הטוב.

 

הרב מתניה ידיד מבני עקיבא: "בני עקיבא ותנועת הבוגרים שלה שותפה לקואליציית הארגונים הדתיים למאבק בזנות. הקואליציה בראשותה של ח"כ שולי מועלם פועלת יחד מתוך תחושה שתופעה זו לא יכולה להיות חלק מחברה יהודית וכתנועה המאמינה וחיה בערכי תורה ועבודה אנו נרתמים לכל סיוע ועזרה שתידרש על מנת למגר את התופעה הזאת."

הרבנית חנה השקס, חברת הוועד המנהל של ארגון רבני ורבניות בית הלל, שהשתתפה בדיון אמרה: "ארגון בית הלל לוקח חלק במאבק למיגור הזנות מתוך חובתנו לשים לנגד עינינו את ערכם וחירותם של הנשים והאנשים במעגל הזנות. החוק להפללת זנות, והמשאבים החינוכיים והשיקומיים הקשורים אליו, הוא הדרך הנכונה להשיב את כבוד האדם לאנשים אילו וזוהי חובתנו הדתית והמוסרית לפעול לכך.  חוק זה מאפשר לנו לומר בקול ברור וחד משמעי שצריכת זנות פירושה הפחתת צלם אלוקים באדם עלי די הפיכתו למוצר צריכה ופגיעה ברווחתו".

 

אוהד טל סמנכ"ל המזרחי העולמי: "החשיפה לנתונים הקשים ולמציאות האיומה של הזנות בישראל מטלטלת ודורשת מאיתנו, מכולנו להתעורר ולקחת אחריות. אסור להתעלם או לקבור את הראש בחול. הנפגעים מגיעים מכל המגזרים ושכבות החברה. התופעה על השלכותיה נמצאת על סף הפתח של כל אחד ואחת מאיתנו. החוק שהתגבש ע"י חברות הכנסת שולי מועלם וזהבה גלאון הוא צעד מבורך ונדרש. אני מברך על גיבוש קואליציית הארגונים הדתיים למאבק בתופעה."

 

עו״ד אביטל רוזנברגר-סרי מנהלת המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות: "אני מברכת את חברותיי על הקמת הקואליציה הדתית. זהו רגע מרגש וחשוב עבור החברה הישראלית כולה. זו אמירה ברורה של הציבור הדתי שאומר בקול גדול שצריכת זנות היא תופעה אלימה, נצלנית ולא לגיטימית ושזו האחריות שלנו , של החברה כולה על כל מגזריה למגר את התופעה ולקדם את החוק לאיסור צריכת זנות ולשיקומן של הנשים במעגל הזנות.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר