סגור

אנחנו המפלגה האמתית של הציונות הדתית

הכיפה הסרוגה לאט לאט נפרמת, הציציות כבר בלויות, והשפמים שמתחת לאפם, נעלמו כבר מזמן מהנוף של הציונות הדתית. עם הקמת הרעיון של מפלגת הר המור, המתח או הרצף במגזר מתארך ומתעצם עד לכדי קרע של ממש

גלעד כהן, חדשות כיפה
ט בתמוז התשעט
,
12 ביולי, 2019 11:10
למצולמים אין קשר לכתבה

למצולמים אין קשר לכתבהצילום: Yonatan Sindel/Flash90

השבוע התפרסמה באתר כיפה הידיעה על כוונתם של גורמים בישיבת הר המור להקים מפלגה חדשה שתתמודד בבחירות לכנסת ה-22. המפלגה, היא תולדה של אי ההסכם בין עוצמה יהודית לבית היהודי-האיחוד הלאומי.

הכעס הרב של עו"ד איתמר בן גביר ואנשי עוצמה יהודית בעקבות העובדה שהרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' לא התפטרו מהכנסת אחרי שמונו לשרים, גרם לו לבדוק אופציה להקמת אלטרנטיבה שלטונית במגזר. בן גביר דרש גם לא לעשות שימוש בשם "איחוד מפלגות הימין" בבחירות הקרובות - זאת מכיוון שהשם המפורש הוא תרכובת נדירה של שלושת המפלגות.

ראשי עוצמה יהודית החליטו לעשות השבוע מעשה. הם נסעו לירושלים, על דרך חברון לכיוון דרום, פנו שמאלה לכיוון שכונת הר חומה והתדפקו על שערי שמיים - על שערי ישבת הר המור של הרב צבי טאו. כידוע, זו אינה הפעם הראשונה בה עוצמה יהודית דופקת על שערי ישיבת הקו הידועה. כזכור, בבחירות 2015 תמך הרב טאו במפלגת "יחד" של עוצמה יהודית ואלי ישי שכמעט ונכנסה לכנסת. חשוב להבהיר כי גם כאן יש שתי מפלגות שוות; מפלגת הר המור, ומפלגת עוצמה יהודית.

במהלך הזה של עוצמה יהודית אפשר להגיד כי, הכיפה הסרוגה של המגזר לאט לאט נפרמת, הציציות כבר צהובות ובלויות, והשפמים שמתחת לאפם, נעלמו כבר מזמן מהנוף של הציונות הדתית. המתח או הרצף במגזר מתארך ומתעצם עד לכדי קרע של ממש. קרע בין כיפה לכיפה, קרע בין ישיבה לישיבה, קרע בין רבנים לרבנים.

כל אחד מושך לכיוון שלו

כל אחד מושך לכיוון שלוצילום: shutterstock

המתח שנוצר הוא דו כיווני - הכיוון הליברלי והכיוון התורני. מהצד התורני או החרד"לי, מנסים כאמור להקים מפלגה אמתית שבאמת תייצג את הציונות הדתית, לטענתם. אבל כשחושבים על זה, אין הרבה הבדל בתפיסות של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' לבין תלמיד ממוצע משיעור ו' בישיבת הר המור. האם באמת ישנן סוגיות סבוכות ומפותלות שאינן ניתנות לגישור בין האיש מקדומים לאיש ממבשרת ציון? לא. אבל זו הפוליטיקה. על איזה נושאים מהותיים בדיוק נפערה התהום בין הבית היהודי-האיחוד הלאומי לבין מפלגת הר המור (כשתקום), אם אפילו את הרב רפי פרץ מאשימים כחרד"לניק. הכיצד יחליט אותו תלמיד משיעור ו' לאיזו מפלגה עליו להצביע.

מהעבר השני, נמצאת מפלגת הימין החדש שכבר חטאה בחטא היוהרה בבחירות הקודמות, כשביצעה קריעת ים סוף במגזר. אודות למטה של בנט ושקד שקרע את המגזר (כן, גם שקד החזיקה את המטה בידה)  ספגו בני המגזר על הים ארבע מכות, ארבעה מנדטים שצללו אל מעמקי הים האדום יחד עם הפרעונים. אמור מעתה: בבחירות לקה המגזר בארבעה מנדטים, ובהקמת הממשלה לקו ב-61 מנדטים - של אי הקמת ממשלת ימין. 

בכל פעולה של כל תנועת נוער דתית, תמיד מדברים על אחדות. זהו מושג שחרוט על אבני היסוד של הציונות הדתית. אפילו למפלגה של עוצמה יהודית ואלי ישי קראו "יחד". זה החינוך בישיבות התיכוניות, באולפנות, בשירות הלאומי וכמובן גם בשירות הצבאי. אך בפוליטיקה של המגזר שנגזר - אדם קרוב אצל עצמו,. זה נכון שלפעמים הוא פותח דלת, לקבל מכר. "אבל לרוב, אדם בתוך עצמו נסגר".

כל אדם בטוח שהסביבה הקרובה אליו משקפת את המציאות הנכונה והאמתית. מעין שיכרון גדלות או פשוט אי הבנה של המציאות הכללית. הרי, בנט ושקד היו מאוכזבים גם אם היו מגיעים לכנסת עם ארבעה מנדטים, כי הם כיוונו גבוה ופגעו נמוך. ההלם הוא לא רק מהתוצאה האכזרית, אלא מהשקר שבו חיו כשחשבו שאחריהם נוהר עדר של מצביעים. זה לא רק מה שהם קיוו שיקרה, זה מה שהם הרגישו שיקרה.

גם כאן, במפלגה החדשה כשתקום, מפלגת הר המור מכוונים ליותר. גם במפלגתו של הרב צבי טאו ואיתמר בן גביר בטוחים ש"המונים המונים חצי אוטומטי" רצים אצים להם המצביעים אל הקופסה התכולה בהשתוקקות רבה כשתפילה בלבם על שינוי אמיתי בחברה הישראלית. שינוי שעל ידי שלשול הפתק הנכון של המפלגה הנכונה  יקום דבר בישראל. אך ההיסטוריה מראה להם, שיש צורך בייבוא ישיר של מצביעים ממדינות זרות כדי להתחרות היום בשוק הפוליטי הרווי. 

12.07.2019

1. יש אמת אחת (משה )

רק אתם אמיתיים,כל השאר רפורמים. כמה נעם וענווה.

דווח על תגובה לא ראויה
12.07.2019

2. תיאור מציאותי לא נכון. (אביה הכהן)

המתח אינו בין החרדלים לליברלים. המתח הוא בין הפלגנים אנשי הר המור שהתמחו בפלגנות לבין השאר שמאוד רוצים להיות ביחד. - הרב זלמן מלמד והרב צפניה והרב דרוקמן אינם 'ליברלים'. הם אוהבי ישראל.

דווח על תגובה לא ראויה
12.07.2019

3. שקר מוחלט וחוסר הבנה (א)

אין שום קשר לעוצמה יהודית בשלב זה ויש למפלגה מסר שאני ממליץ לכולם ללמוד ולהבין מה קרה פתאום גם אם לא מסכימים

דווח על תגובה לא ראויה
12.07.2019

4. בוחרים נועם (אשקלון)

כבוד היור מר פרץ תחזור למקום ממנו באת

דווח על תגובה לא ראויה
12.07.2019

5. חבל על כל הדמיונות ואי הדיוקים (אבי)

אין שום קשר בין הקרע בעמוד הימין להקמת המפלגה החדשה. זה מהלך שמתרקם כבר המון זמן.
זה שכבוד הכתב לא מבין את ההבדל המהותי בין הבית היהודי לבין המפלגה החדשה לא אומר שהוא לא קיים. והוא גדול.

דווח על תגובה לא ראויה
13.07.2019

6. מי הפלגנים פה? (ציון)

אני לא מבין למה הם מואשמים בפלגנות?
יש אנשים שלא מכבדים הסכמים ולא מפריע להם שחלק ניכר ממצביעיהם מרגיש לא מיוצג.
אלה לא פרטנרים ראויים לאחדות.
אחדות זה עניין הדדי שמי שלא מסוגל - לא מתאחדים איתו.

דווח על תגובה לא ראויה
13.07.2019

7. הר המור לא פראיירים מבינים (חיים)

שלא יעברו לבד את אחוז החסימה. אם יהיו להם מספיק קולות פוטנציאליים אזי יחברו למפלגה קיימת כשיוכיחו לה ע"י שמות ומספרים שיש קליינטים

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2019

8. למספר 4 - כבוד היו"ר הרב פרץ (דני)

בא מהר המור...

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2019

9. יש גם דתיים ואפילו (דוד שם טוב)

הר המורניקים במבשרת ציון.. מהיכרות אישית איתם.

דווח על תגובה לא ראויה
19.07.2019

10. עשו מעשה והתדפקו על שערי שמים ... כשהכוונה לישיבת הר המור?. (סנונית)

מי כאן דיבר על צניעות וענווה?
ובכלל מה כל התיחכום הלשוני הזה. תגיד פשוט.

דווח על תגובה לא ראויה
25.07.2019

11. רוממות אל בגרונם וחרב פיפיות בידם (יהושע )

.

דווח על תגובה לא ראויה
26.07.2019

12. תרוצו ונראה כמה ירצו לבחור במפלגה הטהורה הזו (שולתתתתת1)

מעטים הם בני עליה.


דווח על תגובה לא ראויה
28.07.2019

13. טעות מתמטית (ש)

צריך לתקן כאן טעות מתמטית שחוזרים עליה כל הזמן. אם בנט ושקד היו עוברים את אחוז החסימה ומקבלים ארבעה מנדטים, זה לא עוד ארבעה מנדטים לימין. במקרה הטוב ביותר מדובר בעוד שני מנדטים וגם זה לא בטוח. כל חלוקת המנדטים הייתה משתנה. זה לא ארבעה מנדטים שעוברים משמאל לימין.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

"הצעת חוק לא טובה" קרעי על פסקת ההתגברות של שקד צילום: פלאש 90

ח"כ קרעי: "אני לא מבין מה בוער לשקד להעביר חוק שבמקום לתקן יקלקל אף יותר"

קרא עוד