חדשות כיפה

"אי אפשר להשוות בין הקלקר הלפידי לבין קיר הברזל של ז'בוטינסקי"

יו"ר יש עתיד טען בנאומו בכנסת כי מנהיג בית"ר היה מתנגד לחוק הלאום של הליכוד ותומך בחוק של סיעתו. ראש בית"ר העולמית: "משמח לראות שמנהיג שמאל מבקש להתהדר בנוצותיו של ז'בוטינסקי, אך אסור לעשות זילות בתורתו"

מתהדר בנוצותיו של ז

מתהדר בנוצותיו של ז'בוטינסקי?צילום: פלאש 90. הדס פרוש

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, טען היום (רביעי) בנאומו לציון יום זאב ז'בוטינסקי בכנסת כי המנהיג הבית"רי היה מאצץ את חוק הלאום שסיעתו הגישה, בניגוד להצעה שיזמה הליכוד. בהנהגת בית"ר העולמית היה מה שלגלג על כך.

"אין לי ספק שז'בוטינסקי היה חותם בשמחה על חוק הלאום שאנחנו שמנו לא מזמן בפני הכנסת", אמר לפיד והוסיף, "אין לי ספק שז'בוטינסקי לעולם לא היה חותם על חוק הלאום שהניחה לאחרונה הקואליציה".

לדבריו, אביה הרוחני של תנועת הליכוד היה מתנגד לחוק שמאפשר ליישובים לא לקבל תושבים שאינם יהודיים, "אני יודע זאת כי הוא אמר זאת: 'הלשון העברית והלשון הערבית תהיינה שוות בזכויותיהן ובתוקפן החוקי'. המשפט הזה הוא לא משפט פילוסופי, הוא משפט מעשי".

טוען...

בהנהגה העולמית של בית"ר טענו, למשמע הדברים, כי קיים מרחק רב נין מנהיג יש עתיד למנהיג האצ"ל לשעבר. "אי אפשר להשוות בין הקלקר הלפידי לבין קיר הברזל של ז'בוטינסקי", אמר ראש ההנהגה העולמית של בית"ר נריה מאיר.

לדבריו, "משמח לראות שכל מנהיג שמאל בישראל מבקש להתהדר בנוצותיו המפוארות של ראש בית"ר ז'בוטינסקי, אך אסור לעשות זילות בתורתו. ז'בוטינסקי הוביל את רעיון שלמות הארץ תחת רעיון המדינה היהודית. הלאומיות קדמה אצלו לכל. אי אפשר להשוות בין מדיניות השבשבת של יאיר לפיד שנבחנת כל בוקר לפי הסקרים לבין מדיניותו העקבית של ז'בוטינסקי שעליה שילם מחירים כבדים. בבית"ר נמשיך כבכל יום לחנך לתורתו האמיתית והשלמה".

גיחך לנוכח הדברים שאמר לפיד על ז

גיחך לנוכח הדברים שאמר לפיד על ז'בוטינסקי. מאירצילום: משה בוכמן

עקבו אחרינו בטוויטר
11.07.2018

1. מנהגי ביתר למדו מהבובה ביבי להכפיש (בני)

כל מי שלא חושב כמוהם . מתי האוטובוסים של הערבים נוסעים לקלפי ? ג'בוטנסקי היה מתבייש בליכוד ובביתר של היום . יש עתיד היא הליכוד שאף פעם לא יהיה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו בראיון "ספונטני" באולפן צילום: ציולם מסך, באדיבות חברת החדשות קשת 12

"אבל למה היא כועסת"? על "הספונטניות" של נתניהו ושאלה שנותרה ללא מענה

קרא עוד