סגור

"איימו שישרפו לנו את הבית, דחפו וזרקו לעברנו כסא": הנשים מיד-בנימין משחזרות

"פתאום הוא הרים כיסא וזרק לעברנו" - כך מתארות נשים את אירוע האלימות החריג בשמחת תורה. "הנשים בישוב המומות. היו שם גם ילדות קטנות ונערות. ישנן נשים שבחרו שלא להגיע לבית הכנסת למחרת. היה לנו חג שחור. לאן התדרדרנו?"

גלעד כהן, חדשות כיפה
כג בתשרי התשפ
,
22 באוקטובר, 2019 19:46
אילוסטרציה

אילוסטרציהצילום: shutterstock

נשים בישוב יד בנימין ארגנו, זו השנה השלישית הקפות לנשים בחג שמחת תורה. כפי שפורסם בכיפה, בעקבות הניסיון של נשים מהישוב לארגן את ההקפות החל אירוע אלימות חריג במקום. תושבת המקום מספרת לכיפה: "מתפללים שנכנסו בזמן ההקפות הדפו אותנו באלימות, צעקו עלינו והשיא היה שאחד מהם הניף לעברנו כיסא".  תלונה הוגשה במשטרה נגד המתפרעים.

חשוב לנשים להבהיר, כי הישוב יד בנימין הוא יישוב אורתודוקסי רב-גוני שלא קיימת בו ועדת קבלה. יש מספר בתי כנסת ברחבי היישוב, אך ישנם שני בתי כנסת מרכזיים שנמצאים בסמיכות זה לזה, בית כנסת מרכזי ובית כנסת ספרדי, כאשר לכל אחד מהם יש רב. הקהילות מתקיימות זו לצד זו ולעתים יש אירועים משותפים. 

לפני שלוש שנים התקיימו הקפות לנשים בערב שמחת תורה בספריית בית הכנסת המרכזי. לאור התנגדות חלק מהציבור, בשנה שעברה הועברו ההקפות למבנה המופעל על-ידי המתנ"ס הנמצא בסמוך למתחם בתי הכנסת. כמו בשנה שעברה, הנשים ארגנו הקפות בליל שמחת תורה בהתאם להנחיות ההלכתיות כפי שהתקבלו מרב בית הכנסת המרכזי בשנה קודמת, וכאמור מחוץ למתחם בתי הכנסת. 

כפי שפרסם אמש ועד בית הכנסת המרכזי, פעילות הנשים הובאה לידיעת רב היישוב, הרב יגאל הדאיה, שבחר לא להביע את דעתו בעניין. הרב הודיע לוועד בית הכנסת כי האחריות לפעילות במתקני המועצה נמצאת בידי ראש המועצה ועל פי החלטתו משנה שעברה. משכך, פנה הועד וקיבל את אישורו של ראש המועצה והמתנ"ס וזאת לאחר התייעצות עם רב היישוב ורב בית הכנסת המרכזי.
 
בערב החג, הנשים הגיעו למבנה שהוקצה לשימושן על ידי המתנ"ס ומצאו כי הותקנו מנעולים על השערים. "לא הצלחנו לפתוח את המקום. בהתחלה היינו נאיביות. חשבנו שמישהו נעל את המתחם בגלל ספרי התורה הפרטיים שהנשים הביאו למקום. אחת הנשים הלכה לגבאי כדי לבקש מפתח. בינתיים הגיעו עשרות נשים. ואז הבנו ששמו מנעולים בכל מקום ונעלו את כל המתחם".

"תוך כדי שהנשים מנסות להבין מה קרה, יצא מתפלל מבית הכנסת הספרדי והתחיל לצעוק לעבר הציבור שהיה במקום 'אני לא אתן לכם שדבר כזה יקרה בישוב'. בינתיים, רב בית הכנסת המרכזי הגיע למקום ולאור המצב אישר באופן חריג שהנשים יקיימו את ההקפות בספריית בית הכנסת המרכזי. "באמצע ההקפות  פתאום נכנסו שלושה גברים עם מספר נערים ותוך כדי צעקות  התחילו להדוף אותנו פיסית", מספרת לכיפה אחת הנשים שהיו במקום. "נגעו בנו ממש. נשים פשוט ברחו משם. הבנו שהם הולכים לפגוע בנו פיזית ולחטוף מידנו את הספרים. הכל קרה כל כך מהר".

מאוחר יותר התברר לנשים כי אחד הגברים שנגדו הוגשה תלונה דרבן את הנערים לעלות אל הספרייה ולהפריע להן. "מצאתי את עצמי עומדת מולו ואומרת לו: 'איך אתה עושה דבר כזה?'. "היה שם עוד אדם שפשוט התנהג כמו משוגע שצעק: 'רפורמיות מסריחות. אני אוציא לכן את העיניים. אני אשרוף לכן את הבית'. פתאום הוא הרים כיסא ורצה לזרוק לכיווני, בחור שהגיע למקום כדי לעזור לנשים פשוט הגן עליי בגופו". 

הנשים מספרות כי ברגעים האלו הגיעו גברים מבית הכנסת המרכזי והדפו את המתפרעים. אחרי שהמתפרעים יצאו נעלו הנשים את הדלת וסיימו בזריזות את ההקפות, כאשר בזמן הזה הגברים חסמו בגופם את הכניסה של המתפרעים לספרייה.

הנשים ביד בנימין עדיין לא התאוששו מהאירוע האלים. "הן המומות. היו שם גם ילדות קטנות. הבת הקטנה שלי והחברות שלו היו שם. זאת היתה חוויה מזעזעת.  ישנן נשים שבחרו שלא להגיע לבית הכנסת למחרת בבוקר. כולן היו באווירה כאובה. מכל הזרמים. היה לנו באמת חג שחור. לאן הגענו? לאן התדרדרנו?".  

22.10.2019

1. קשור לשמואל טל? (אישיהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
22.10.2019

2. עצוב, לא מעניין אבל אפשר ללמוד משהו (פפה)

עצוב לקרוא את הדברים. גם אם זה לא הכי מעניין לקרוא על יישוב די נידח על גבול הפריפיאלי . יחד עם זאת אפשר ללמוד מזה משהו על מקומה של האלימות בחברה הדתית על זרימה השונים. לא שזה חדש, אבל כאמור, עצוב.

דווח על תגובה לא ראויה
22.10.2019

3. גם נשות הכותל המומות מהיחס שהן מקבלות (יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
22.10.2019

4. אלימות מילולית ושקרים (אלימות נוכח )

חבל מאוד שבחרת לשקא ולהשחיר את פניו של רב הישוב
שידוע שהוא מתנגד לכל אלימות , כולל רוב תושבי הישוב .
השקרים שלך הן אלימות ברברית מהסוג האחר

דווח על תגובה לא ראויה
22.10.2019

5. אתר כיפה תתביישו לכם!! שקרנים ומסלפי אמת, התחברתם למיעוט אפסי! קיצוני ורפרומי!! די להסתם די לשקרים. זה מצחיק כמה שזה מגמתי ושקרי. קומץ אליטה. אשכנזית (יי)

לא תנצחו אותנו

דווח על תגובה לא ראויה
22.10.2019

6. בית כנסת מרכזי ובית כנסת ספרדי?! (איציק)

דווח על תגובה לא ראויה
22.10.2019

7. רצה לזרוק הפך בכותרת לזרק!! מאוד לא יפה. (מד)

דווח על תגובה לא ראויה
22.10.2019

8. איש אמת (משה)

אבי טברי הוא איש אמת וחסד שראוי להיות בישוב יד בנימין וכל מה שכתוב בכתבה שקר וכזב ומי שצריך לתת את הדין אלה שבאמת תקפו והרימו ידיים.

דווח על תגובה לא ראויה
22.10.2019

9. הנשים קובת מיעטו המתריסה ללא שום כוונה טובה (בוץ)

הכל כאן זוהי חבורת נשים ואנשים שהחליטו להרוס את המרקם הנפלא של היישוב יד בנימין אין להם וחצי דבר עם תורה וקדושה פשוט חבל

דווח על תגובה לא ראויה
22.10.2019

10. אלו לא רפורמים -והתגובות פה שמצדיקים את אלו שתקפו- פשוט תורידו את הכיפה שלכם וזהו.. (אחד שיודע )

כל מה שנאמר בכתבה הזאת אמת. לא מדובר פה ברפורמים כלל, אלא באנשים יראי שמים לא פחות משאר התושבים ביישוב.

לידיעתך הרב דב ליאור והרב אריאל מתירים ריקוד של נשים עם ספרי תורה. והם בכלל לא נחשבים לליברליים.
גם אם אתה חושב שזה אסור, יש דרך להתנהל. אלו שתקפו את הנשים באלימות מילולית גרמו יותר נזק. זאת לא הדרך לשכנע מישהו.
הנשים הרגישו מאויימות,! קיללו אותם, איימו עליהם, דחפו אותם -גרמו לבנות ולילדות לבכות.
זה מה שעושים בשמחת תורה? זה הדרך של אותם אנשים למחות על מה שנראה להם כלא תקין? זה חילול השם במלוא מובן המילה.

תאמין לי שאף רב ביישוב ובעולם לא מתיר לאיים על אישה, לעבור על איסור נגיעה ולנסות להוציא בכוח ספרי תורה מנשים, ולקלל אותם ולהיות אלימים – כן אלימים כלפיהם.

נפלתם על הראש!!
אלו שעשו זאת עברו עבירה חמורה ביותר.
פשוט תורידו את הכיפה וזהו.. היהדות שלהם היא שטחית ופלסטית בלי שום משמעות. ממש לא יאומן. הקב"ה בשביל שלום בית היה מוכן שימחק שמו.. והם בשם התורה תוקפים נשים שרוצות להתקרב לתורה?

מי שם את אותה קבוצה של גברים שתקפה אותם לשפוט אותם?

אין יום הכיפורים מכפר על עבירות שבין אדם לחבירו.

אני מצפה שרב הקהילה של אותם אנשים, וכנ"ל הרבנים החשובים שבאותה קהילה- יודיעו חד וחלק שאם אי פעם בעתיד אותם אנשים יבצעו כזה דבר הם יוחרמו ולא יוכלו לקבל עליות בבית כנסת שלהם, ושעליהם עכשיו להתנצל באופן פומבי- אחרת אותם רבנים חוטאים לתפקידם. לאיים לשרוף את הבתים שלהם(?)
זה עוד יכול להגיע להרבה יותר גרוע מזה.
הם יצטרכו להגיד: ידינו לא שפכו את הדם הזה!

שוב...אין יום הכיפורים מכפר על עבירות שבין אדם לחבירו.
מה שבין אדם למקום-תשאירו לקב"ה. התגובות שפה מראות עד כמה אותם אנשים צריכים לעשות תשובה ולא הנשים שהיו שם. לא יאומן שזאת היהדות שלכם. פשוט תורידו את הכיסוי ראש ואת הכיפות. זה פשוט מזוייף... כ

דווח על תגובה לא ראויה
22.10.2019

11. תגובה 12. אתה שקרן. חצוף. עז פנים ולא מכיר את הנתונים. יש לנו מרא דאתרא אחד והוא שקובע. אתה רוצה תעבור ליישוב אחר. אתה מהאליטה האשכנזית המתנשאת שממיכה (תושב )

לא תנצחו אותנו

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

12. ככה זה, כשרוח הקוידש מפסיק כל מיני דברים רעים מתחילים (שהמ"ש)

לקחו את רוח הקוידש אז ממילא כוחות הטומאה יוצאים מהחורים שלהם.

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

13. ל-12 סופסוף הבנתם את דרעי שצועק כל היום על ההתנשאות שלהם (משה)

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

14. בהצלחה לכל המשתתפים. (גיא)

חרדים דתיים ומאמינים מכל הסוגים, שלא תפסיקו לריב

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

15. 14. אנחנו מציבי שס רק מרן!! (תושב )

זכותו תגן עלינו

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

16. באמת לא מבינה את החלטת הרב של בית הכנסת האשכנזי (לא מבינה?)

מבלי לזלזל בכבודו של הרב, אני לא מבינה איך איפשר לנשים לקיים את הריקודים בספריה של בית הכנסת. הרי ידע כמה העיניין נפיץ ורגיש.. כך היה גם בשנים קודמות.
למעשה היתר זה שהוא בניגוד להחלטת רב הישוב, שאמר שמבני המועצה נתונים להחלטת ראש המועצה ( הספריה לא עמדה על הפרק ) החלטה זו שמה את הנשים במקום שעמדו בו.
במצב כשהמעון נהול ראוי היה להציע חלופה נייטרלית אחרת.. כמו באחד מבתי הנשים שרצו לחגוג בצורה זו.

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

17. ביזיון (נוכח באירוע )

תתביישו לכם. כתבה שיקרתי ומוגזמת, אתם אלו שיוצרים פילוג בקהילה ואחר כך מתלוננים
תפסיקו להפיץ את השקרים האלה. נוכחתי באירוע ואף כסא לא הורם, ולא נגעו באף אישה.
מה כן שהדבר בשום צורה לא אושר על ידי רב היישוב, הוא הביע מספר פעמים את התנגדותו בעניין והנשים פשוט החליטו לשים קצוץ על דברי חכמים ולהחליט בעצמן, בנוסף נקראו קריאות ביזוי בנוגע לרב, אחד האנשים אמר ״איפה הפחדן הזה אם הוא היה פה עכשיו הייתי מביא לו וולה לפרצוף״. אל תתממו, אתם אשמים באלימות לא פחות ואפילו יותר מהגברים הספרדים שבאו להגנת התור ורב היישוב. פשוט ביזיון תתביישו לכם

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

18. מה, האלימות נגד נשות הכותל בסוף הגיעה גם לנשים אורתודוקסיות? לא יכול להיות.... (יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

19. . (תושב יישוב)

ממש ביזיון גדול , נוכחתי באירוע שום אלימות פיזית לא הייתה אם רב היישוב החליט החלטה כל היישוב כולל כולם צריכים לקבל את ההחלטה גם אם הם לא חושבים ככה !
חבל לבזות ככה את שם היישוב הרב והאנשים ואתר כיפה צריך לבדוק קודם אם הנתונים נכונים ורק אחר כך לפרסם . ולא להוציא שם רע והוצאת דיבה על אנשים .

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

20. תגובה 17. שקרן, חצוף ועז פנים. תתבייש לך. אתם אליטה של אשכזים מתנשאים על ציבור שלם ומוציאים לעג. אותם אלו שעלו לספרייה-לשטח משותף לשני בתי הכנסת הם (תושב )

לא תנצחו אותנו

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

21. ל 12 ו 22 (אחד שיודע)

ל-12 ו-22. מה הקשר לאשכנזים וספרדים?

כולם גרים כאן בסדר גמור.
אתם חייים בתסביך נחיתות ובלי שום סיבה. תצאו מזה.
מה יקרה ותגלה שמרא דאתרא של המקום הוא אשכנזי במקור(?) לגלות לך את האמת?

גם לי לא נראה ריקודים של נשים עם ספרי תורה. אבל זה לא מצדיק אלימות וכן, הייתה אלימות. יש מספיק עדים לכך.

הרב הודאיה נתן הסכמתו. מעבר לכך, מישהו נעל את המעון ולכן לא הייתה ברירה וביקשו אישור מהרב של הבית כנסת האשכנזי, וניגשו גם לבית כנסת הספרדי אבל שם נפנפו אותם.

לא פלא שבית המקדש נחרב.
התנהגות מבישה.

תת הרמה של חלק מהתגובות פה ולא רק היום אלא באופן כללי.. אין פלא שמשיח לא בא.

הרב עובדיה היה מתהפך בקברו מהתנהגות שבאה כביכול להגן על כבוד תורה.

ואני אגלה לך סוד.. הרבה מן הנשים שלכם היו שמחות לרקוד עם ספר תורה. תבדוק..אבל בלי פחד ובלי איומים ואולי יגידו לך כת האמת. יש מישרוצה להתחבר ככה. תן לה. תהיה גבר אמיתי ותקשיב למסרים הלא מילוליים גם.

מי אתה שמגיע רק לך התורה?

תתביישו לכם.. שאתם מצדיקים התנהגות שכזאת.
דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

22. יישוב קדוש עם ציבור קודש קודשים רבותי האמת מצורפת למטה מי שמעוניין שייקרא (תושב היישוב)

.

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

23. יישוב קדוש עם ציבור קודש קודשים רבותי האמת מצורפת למטה מי שמעוניין שייקרא (ישוב קדוש)

אחים יקרים, לצערי אני רואה הרבה הודעות וכתבות סביב מה שהיה בשמחה תורה, וזה כל כך מקומם ומשפיל כי זה שקר גס.
בתוך כך גם הכתבות השקריות שנעשו, שימוש במונחים לא קבילים.
מאחר ואני מכיר את האמת הצרופה לאמיתה, חשוב לי לשתף את הציבור שלנו שלא ילך שולל אחרי ססמאות ושקרים כוזבים.
קצת סדר:
1. יש החלטה עקרונית ברורה שלא מקיימים ריקודי נשים במרחב ציבורי. מי שרוצה ציטוטים מדוייקים מוזמן לפנות אלי בפרטי.
2. מי שבאמת חפצה לרקוד עם התורה הקדושה, הייתה דואגת לעשות זאת במרחב פרטי יחד עם חברותיה בלי לעורר כל מחלוקת והפרת סדר ציבורי.
לעצם העניין,
נשים מבית הכנסת המרכזי החליטו לפלוש למרחב ציבורי משותף לשתי בתי הכנסת ולרקוד שם עם ספרי תורה, במטרה אחת ברורה לעורר מחלוקת, כעס, פרובוקציה, והפרת הסדר, תוך הפרה בוטה של דעת תורה, הכוללת את כלל רבני הישוב.
לאחר מכן נאמר כי הרב מרצבך אישר לכאורה את העניין, אני במו אוזניי שלי (היו איתנו עוד ששמעו) שמעתי אותו אומר שהוא לא אישר להן כלל ועיקר.
לאחר מכן, נשים סחפו, וסחבו ועודדו ילדות שלנו (גם את בנותיי) להשתתף עימן בריקודים עם התורה הקדושה,
כך התגלה הדבר כאשר שתי ילדות קטנות ומתוקות אמרו לאבא שלהן שיש נשים הכפו עליהן להיצטרף למחול הבזוי הזה.
יהודי יקר מהקהילה הקדושה שלנו עלה לספריה, משראה את החרפה הזו, הכוללת צחוק קנטרני נסוך על פני הנשים הרוקדות "להכעיס", מחה באופן מילולי בלבד במעשה.
היו שם 3 נערים שאף כתב/כתבה לא הזכירו אותם, שהחלו לדחוף אותו למרות מרום גילו והדר כבודו בלי להתבלבל, בעזות שאין אח ורע.
לנערים האלו הצטרפו עוד כמה מבוגרים שניצלו את ההזדמנות לעורר המולה ולדחוף את כל מי שנכח שם, כדי שאחר כך יהיה חומר פקנטי לשלוח לאתר כיפה (שאין לו שום קשר לאיפה חוץ משמו), ולא משנה שזה שקר הזוי....
היה שם איש מכובד לכאורה, מוכר מאוד בישוב שהפליא להלום באגרוף, באחר מחברי הקהילה שלנו, מסיבות מובנות לא אפרט, אני רק רומז שיש עדים שראו זאת בבירור.
אחרי שסבלנו כל כך הרבה, היו "צדיקים" בקרב אחנו האשכנזים שהגיעו לבית הכנסת לצעוק שרבים מכות בשמחה תורה, הם רק התבלבלו בבית הכנסת, היה עליהם לצעוק זאת בבית הכנסת המרכזי, שלצערי מייצר בריונים שקטים בחסות החוק, שעושים ככל העולה על רוחם ואז ממהרים לבעוט את הכדור אלינו, וכשהכדור באויר הם רצים לפרסם כתבות שקריות.
היו במהלך כל ההקפות מתפללים מבית הכנסת המרכזי שהקפידו להפר גם אצלנו את הסדר ולהטריד את הגבאים, אחד אפילו איים שאם לא נברר מי נעל את הגן הוא יעשה זאת בעצמו (אוזניי שמעו ולא זר), כיוון שהם החליטו שאנחנו מקור הבעיה.
(לא ברור לי איך) .
לסיכום,
1. תשפטו אתם מי כופה את עצמו? מי אלים? מי בריון? ומי מפר הסכמים והנחיות ברורות?
2. מי שרוצה באמת לרקוד עם התורה תמצא את הדרך הנכונה להשיג את המטרה ולא לעורר מחלוקת לשם מחלוקת.
3. לגרור את הבנות שלנו למעגל הזה הוא חטא על פשע.
4. לי באופן אישי הרסו את השמחה של ועם התורה השנה.
5. אני ובנותיי מאוד חוששים מהבריונים השקטים שמסתובבים בתוכנו רק בתחפושת של "הקורבן המנומס".
6. מקווה שראשי בית הכנסת המרכזי ידעו לשים קץ לתופעות זרות ומוזרות הבוקעות מתוכם ומחריבות את השקט וכבוד התורה בישוב.
7. אחרון והכי חשוב בעניי, יש בישוב רב, הוא המרא דאתרא, מה שהוא אומר עושים!!! במקרה זה, זה לא חוכמה גדולה כי אין לנו ניסיון בעניין, עם רב כמו שלנו שמקריב את כל כולו לציבור (שבכל הישוב) אין עוד אפשרות כלל.
זכינו ברב הדאיה שליט"א איש אלוקים קדוש, שלא רואה שום דבר חוץ מטובת הציבור ברמה הפרטנית ביותר,
וכבר הזהירו אותנו חז"ל על הפסוק :
ועשית ככל אשר יורוך!
אז איך אפשר אחרת? איך אישה יכולה להמרות את דעת התורה בשם התורה?
ה' עוז לעמו יתן ה' יברך את עמו בשלום.

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

24. תגובה 23 אתה שקרן ורמאי. אולי כותב יפה אבל דבריך מסולפים ואתה ממשיך להסית. גזען. א. לא הייתה אלימות מהצד של המוחים. אני נכחתי בכל האירוע. ב. הרב מעולם (יי)

לא תנצחו אותנו

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

25. שנאת נשים תמיד סופה להתפוצץ (בחורה)

גברים שאומרים כל בוקר ברוך שלא עשני אישה, לומדים מסכת נידה ואישה סוטה... מה בדיוק ציפינו מהם? אחיותיי - הייתי שם. הייתי מלאת אמון ותום כמותכן. די לאשליה. אורתודוכסיה = שנאת נשים. כל עוד אתן בפנים - לא תוכלו לברוח מזה או להתפלא כשזה לא נעים לכן.

דווח על תגובה לא ראויה
24.10.2019

26. רק הרב שמואל טל יכול להכריע בעניין (צדיק בקהילת הקדוש הרב טל)

הכותב הינו פוסטראומטי מהקטטה

דווח על תגובה לא ראויה
24.10.2019

27. שקרנים (חאלס לבלבל תמוח)

גועל נפש של כתבה. למה לבלבל את המוח עם כתבות שיקריות. אתר כיפה תיתביישו פשוט בושה!
מוציאים שם רע לבית כנסת הספרדי שהרפורמיות האלו רוקדות עם ספר תורה.
ממש אתר דתי.

דווח על תגובה לא ראויה
24.10.2019

28. שיכנזים מסכנים (יוסי)

דיי לשחק אותה מסכנות זה היה צריך להסתיים
הרבה יותר גרוע

דווח על תגובה לא ראויה
24.10.2019

29. שיכנזים מסכנים (יוסי)

דיי לשחק אותה מסכנות זה היה צריך להסתיים
הרבה יותר גרוע

דווח על תגובה לא ראויה
24.10.2019

30. שיכנזים מסכנים (יוסי)

דיי לשחק אותה מסכנות זה היה צריך להסתיים
הרבה יותר גרוע

דווח על תגובה לא ראויה
25.10.2019

31. קרדום לחפור בה (אורה ר)

באתי להוקיע את האלימות.
הייתי ביד בנימין.
כבר במשך כמה שנים ניטש הוויכוח ביד בנימין לגבי ריקוד נשים עם ספרי תורה בשמחת תורה, כאשר עמדת הרבנים היא נגד הדבר, ובראשם רב היישוב. השנה סוף סוף הן הצליחו-קבוצה של כעשרים נשים שרקדו עם שני ספרי תורה.
העומד מבחוץ יכל לראות את תגובתן של נשים רבות שעברו מחוץ לדלת השקופה של הספרייה בבית הכנסת שבה רקדו קבוצת הנשים עם ספרי התורה, התגובות כללו הרמות גבה, ונשים רבות שמלמלו לעצמן "משועממות..." "מזעזע" וכדומה, נראה היה שלנשים רבות הדבר מפריע ואף כואב. אבל לנשים הרוקדות בתוך הספרייה - זה לא הפריע לנסות להזמין פנימה מפעם לפעם נשים וילדות אקראיות שבדיוק עברו ליד, ואף לקבל בברכה מדריכה בתנועת נוער שהכניסה פנימה את החניכות שבכיתה ג' לרקוד.
ועל פניהן של קבוצת הנשים הרוקדת עם התורה – בין הקפה להקפה שממש נעשית כסדרה וככתבה - מבט מבסוט, שאומר: "ניצחנו!"

אוקי, סטופ רגע - את מי ניצחנו?
ניצחנו את הרב, שלא הסכים לתת לנו לרקוד עם ספר התורה, ועכשיו אנחנו רוקדות עם התורה תוך כדי רמיסה של הציווי המפורש הכתוב בה "לא תסור מן הדבר אשר יאמרו לך ימין ושמאל".
ניצחנו את כל הנשים הסולדות מהמעשה שלנו, המייצגות את רוב הציבור כפי שניתן היה בפשטות לראות מהתגובות ומעצם כך שבעזרות הנשים היו פי כמה וכמה נשים מאשר בספריה.
אה, וכמובן ניצחנו גם את הגברים, אנחנו לא פחות מהם! גם אנחנו יכולות!

באתי להוקיע את האלימות.
האלימות של כפיית דעה של מיעוט נשים על רוב של ציבור באופן שגורם לאותו רוב כאב גדול.
האלימות של רמיסת כבודו של רב היישוב בפומבי במשך שנים.
ועל כולנה – האלימות שבלקיחת הדבר היקר לכולנו ביותר ושימוש בו ככלי כדי להוכיח ש"גם אני יכולה".
באתי להוקיע את האלימות.

דווח על תגובה לא ראויה
27.10.2019

32. זה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישוב (דוד)

דווח על תגובה לא ראויה
27.10.2019

33. זה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישוב (דוד)

זה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישובזה חלמיש הזבל אחראי על הרפורמים מאחלים לו גהינום ושיעוף מהישוב

דווח על תגובה לא ראויה
27.10.2019

34. נמאס מחלמיש הזבל (דוד)

דווח על תגובה לא ראויה
29.10.2019

35. עד מתי בני פולין עד מתי??? (עו זיצחק נמיר)

מפריע לכם אלימות? תאכלו אותה! אני בטוח שזה מה שמגיע למי שמבזה כבוד תורה! אלימות אלימות ואלימות! אתם חבורה של חוצפנים עזי פנים. ואם המרא דאתרא יקפיד על אחד ממכם אפילו מעט אני לא מקנא! זה גהנום מובטח!!! ורפורמים אחד אחד תדעו שאם לא ספרדים ירדפו אותכם, קללת ה' תרדוף אותכם לנצחחחחחח

דווח על תגובה לא ראויה
29.10.2019

36. עד מתי בני פולין עד מתי??? (עו זיצחק נמיר)

מפריע לכם אלימות? תאכלו אותה! אני בטוח שזה מה שמגיע למי שמבזה כבוד תורה! אלימות אלימות ואלימות! אתם חבורה של חוצפנים עזי פנים. ואם המרא דאתרא יקפיד על אחד ממכם אפילו מעט אני לא מקנא! זה גהנום מובטח!!! ורפורמים אחד אחד תדעו שאם לא ספרדים ירדפו אותכם, קללת ה' תרדוף אותכם לנצחחחחחח

דווח על תגובה לא ראויה
29.10.2019

37. תכבדו את הרב הדאיה!!!!!!!!!!!! (דופנשמיץ)

אתם וכל הנשים שעושים ככה בכל מקום!! אתם מבזים כבוד תורה ועושים חילול ה'!!! מרבים מחלוקות בישראל!!! אוי לכם רשעים ארורים!!!!!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דנה וייס צילום: Hadas Parush/Flash90

משיבים מלחמה: דנה וייס וחדשות 12 יגישו תביעת דיבה נגד יאיר נתניהו

קרא עוד