אחרי פסילת בן ארי: עוצמה יהודית מציבה תנאים לאיחוד מפלגות הימין

בין הדרישות: תפקיד שר לברוך מרזל, הבטחה כי בן גביר יהיה יו"ר ועדת החוקה, וחברות של בן גביר בוועדה למינוי שופטים. "דרישות לגיטימיות. אך טבעי הוא לאפשר לשר מעוצמה ולעו"ד בן גביר לפעול בתחום המשפט". בעוצמה לא ציינו מה יעשו אם לא ייענו דרישותיהם. בבית היהודי ובאיחוד הלאומי סירבו להתייחס

יהונתן קליין, חדשות כיפה 17/03/19 21:59 י באדר ב'

ראשי עוצמה יהודית. בן גביר ובן ארי, צילום: פלאש 90. נעם רבקין פנטון
ראשי עוצמה יהודית. בן גביר ובן ארי, צילום: פלאש 90. נעם רבקין פנטון

הלילה, לאחר פסילתו של ד"ר מיכאל בן ארי מלרוץ לכנסת, מפרסמים אנשי עוצמה יהודית את דרישותיהם ממפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי.

על פי אנשי עוצמה יהודית: "במצב שנוצר כמאה אלף בוחרי עוצמה מרגישים ממורמרים ופגועים, וברור שאם לא יינתן מענה הולם יתקשו בוחרי עוצמה להגיע לקלפי, דבר שיסכן את גוש הימין".  

בין הדרישות שהציבו אנשי עוצמה יהודית: תפקיד שר לברוך מרזל, קידומו של עו"ד בן גביר למקום החמישי ברשימה המשותפת, הבטחה כי בן גביר יהיה יו"ר ועדת חוקה בין אם עוצמה יהודית תהיה חלק מהקואליציה או חלק מהאופוזיציה, וקיומה של ההבטחה לחברותו של בן גביר בועדה למינוי שופטים. 

יש לציין כי הדרישה לקדם את בן ארי למקום החמישי ברשימה תמוהה, כיוון שעל פי החוק, מרגע שנסגרו הרשימות אין אפשרות לשנות מיקום של מועמדים בתוך הרשימות, ובמקרה של פסילה - כל הרשימה מתחת למועמד שנפסל זזה מקום אחד למעלה.

גורמים בעוצמה אומרים הערב כי "הדרישות שהופנו הערב הן דרישות לגיטימיות, ובסיסיות ולאור ההחלטה האומללה של בג"צ, אך טבעי הוא לאפשר לשר מעוצמה ולעו"ד בן גביר לפעול בתחום המשפט ולהביא לשינוי אמיתי שלצערנו לא התרחש בתקופת כהונתה של איילת שקד".

בעוצמה יהודית לא ציינו מה יעשו במקרה שלא ימולאו דרישותיהם. באיחוד המפלגות הימין סירבו להתייחס לדרישות.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר