סגור
חדשות כיפה
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

אורית סטרוק לחדשות כיפה: "אני בדרך לבית הבטוח שלי בחברון"

חברת האיחוד הלאומי שהשתתפה בכנס בתל אביב, הייתה עדה לאזעקה שנשמעה באזור המרכז. "הבנתי שהגעתי למקום מאוד מסוכן. בחברון לא יורים טילים"

בדרך לבית הבטוח בחברון | אורית סטרוק

בדרך לבית הבטוח בחברון | אורית סטרוקצילום: פלאש 90. מרים אלסטר

חברת הכנסת לשעבר והמועמדת מטעם האיחוד הלאומי לכנסת ה-21 השתתפה הערב באירוע לזכר חללי צה"ל שמקום קבורתם לא נודע בתל אביב. סטרוק שהייתה עדה לאזעקה שנשמעה בגוש דן אמרה לחדשות כיפה: "אני כבר בדרך לבית הבטוח שלי בחברון. שם כבר לא יורים טילים. ברוך השם שלא קרה כלום. הבנתי שהגעתי למקום מאוד מסוכן".

כזכור, הערב נשמעה אזעקה ברחבי גוש דן. על פי דיווחים שונים, ככל הנראה בוצע ירי מרצועת עזה לתל אביב. ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו ייכנס בשעות הקרובות התייעצות ביטחונית בעקבות המצב.

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
15.03.2019

1. שכנתך לשעבר (אנונימית)

שלום אורית, אני בוגרת האיזור שלך. כיום אני מגדלת את ילדי בתוך הקו הירוק ואני מצביעת ימין. אני לא מגיבה בד"כ אבל התגובה שלך כ"כ מנותקת מהמציאות ומפריעה לי, כי את אשת ציבור שמייצגת בין השאר את תושבי יוש. זה שנופלת פעם ב רקטה בתל אביב ממש לא אומר שחברון בטוחה יותר. כמות הנרצחים מקרית ארבע חברון גבוהה במאות אחוזים מכל איזור אחר בארץ. זה שהתושבים שם ממשיכים בחיים בשל כוח האינרצייה, הערכים, ההיאחזות בחיים, אמונה שהנרצחים מתו על קידוש ה', לא לשווא, למותם יש משמעות. מה שעצוב הוא שכיום רק אם הרצח היה מזעזע הוא תופס כותרת של יותר מיומיים, אם הוא "סתמי" גג יום. מי זוכר שבילדותי הבענו מחאה על כל פיגוע. אפשר להבין, יש כורח ומציאות ומשפחה לפרנס, והחיים צריכים להמשיך. המשפחות השכולות נשארות עם הכאב עד יומם האחרון ובשל כמות הנפגעים לא יודעת אם הם מקבלים התייחסות מיוחדת מעבר לתקופה של לאחר הרצח. ומי סופר את פצועי הגוף והנפש ויודע בכמה מדובר, הרי כמעט כל תושבי האיזור הזה חוו רצח של אדם קרוב פלוס אירוע בטחוני. אנשים שאני פוגשת בחלקים אחרים בארץ (אולי אני לא מדגם מייצג) אין להם הבנה או הכרה לגבי המציאות הזו.
בואי נודה על האמת:
תושבי יוש ובמיוחד באיזורים מסוימים משלמים את מחיר הבטחון האישי באופן יומיומי מזה 24 שנים וזה גובה מהם מחיר כאשר זה נמשך לאורך שנים! הנושא לא מדובר מספיק. לא מזמן ראיתי כתבה שיש הגירה שלילית מיוש, תמיד התפארנו שההתיישבות צומחת, נכון שאובמה ייבש את ההתיישבות, אבל עדיין, בעיני, הסיבה היא חיפוש אחר איכות חיים. וויתור על הבטחון האישי ממש לא נכנס בתוך איכות החיים. כיום שאני חיה בתוך הקו הירוק אני מבינה כמה המחיר גבוה. להתהדר שחברון בטוחה (בטחונית) מתל אביב חוטא לאמת.

דווח על תגובה לא ראויה
15.03.2019

2. המתנחלים יותר גדולים מאברהם אבינו... (מוטק'ה)

כי אברהם אבינו בסוף לא שחט את הילד,
אבל המתנחלים גרים בשטח עוין, כמו חברון והישובים באזור, ומסכנים את חייהם וחיי ילדיהם.
אבל מתוך אידיאל, שמירה אלוקית משמיים מובטחת לכל מי שימסור את הנפש על הגאווה הלאומית הדתית הזו.
חבל שלא תמיד זה בטוח ומצליח. פיגועים, חטיפות, דריסות, סכינים,
אבל בחברון בטוח, ברוך ה'.
כל הכבוד לאורית, באמת.

דווח על תגובה לא ראויה
16.03.2019

3. מר נתי נתוחה היקר! מטומטם, במחיחה רבה, תקרה רק לעצמך! (מאיר)

אנשי עיה"ק חברון היקרים והאהובים אינם זקוקים ל'ציוניך' והערותיל המטופשות!!! הגיע הזמן שגם אנשיתל אביב-יפו יכירו את המציאות הביטחונית הכאובה ולא ימשיכו בשנאתם הרבה למתישבים היהודיים בעיה"ק חברון!!!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מצביעים ברגלים צילום: באדיבות המצולם

אחוז ההצבעה הסופי - 69.4%

קרא עוד