סגור

"אבד צדיק מן הארץ": סופדים לרב וישליצקי

שרים, חברי כנסת ואישי ציבור רבים רבים ספדו לרב האהוב. ראש הממשלה נתניהו שיבח את תרומתו לעם ישראל: "תרם תרומה אדירה לייסוד הגרעינים התורניים שמסייעים רבות לחברה הישראלית בכל רחבי הארץ". שר החינוך בנט, כאב על לכתו של הרב: "מגדולי אנשי האמונה בדורנו, נלקח מאיתנו"

מירב כהן
כה בטבת התשעט
,
02 בינואר, 2019 13:21

צילום: כיפה

תגובות כואבות על לכתו של הרב וישליצקי לעולמו, אחרי מאבק במחלק הסרטן. 

ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו ספד לרב:‫ אני מביע צער עמוק על פטירתו של הרב אלישע וישליצקי, מרבני הציונות הדתית. הרב וישליצקי תרם תרומה אדירה לייסוד הגרעינים התורניים שמסייעים רבות לחברה הישראלית בכל רחבי הארץ. הוא אהב את עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל - וכך נזכור אותו תמיד. יהי זכרו ברוך‬

שרת המשפטים איילת שקד הביעה צער על לכתו: "הרב אלישע וישליצקי סימל את כל מה שיפה ביהדות. רב ואיש מעשה, מאיר פנים לכל אדם, ממייסדי הגרעינים התורניים שעשו מהפכה חברתית חשובה ביותר בכל רחבי הארץ. לצד הספרים הרבים שחיבר, הרב היה גם איש של אנשים. יהי זכרו ברוך".

מפלגת הבית היהודי ספדה לרב האהוב: "אבד צדיק מן הארץ. מפלגת הבית היהודי אבלה יחד עם כל עם ישראל,על הסתלקותו של הרב אלישע וישליצקי. הרב אלישע העמיד אלפי תלמידים בכל הארץ והיה מורה דרך לסוגיות ציבוריות ולאומיות. החלל שהשאיר, משמעותי עוד יותר בימים אלו של בירור דרכה הציבורית של הציונות הדתית. חבל על דאבדין ולא משתכחין"

הרב אלישע וישלצקי

הרב אלישע וישלצקיצילום: דניאל מזרחי

יו״ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין כאב את לכתו של הרב: "כאיש מעשה היה ממובילי מהפכת הגרעינים התורניים וכאיש רוח כתב ספרים רבים ולימד אלפי תלמידים את יסודות אמונת ישראל ברוח תורת ארץ ישראל. דמותו, שכרכה בלי הפרד תורה עם דרך ארץ, תחסר לכולנו. תנחומים למשפחתו היקרה, יהי זכרו ברוך.״

שר החינוך ויו״ר הימין החדש, נפתלי בנט: ״הרב אלישע וישליצקי, מגדולי אנשי האמונה בדורנו, נלקח מאיתנו. הרב אלישע אהב כל יהודי ונמנה בין תלמידי החכמים המרבים שלום בעולם. 
בענווה גדולה, באמונה ובאהבה תמימה הוא חיבק כל אחד ואחת כדי להכניס אותם לתוך האוהל. 
הרב תרם תרומה עצומה בהקמת הגרעינים התורניים ומוסדות חסד נוספים שהרבו טוב בעם ישראל.
יהי זכרו ברוך״. 

ח״כ ניסן סלומינסקי מהבית היהודי: "ידיד אמת ויקר, היה ממובלי רבני הציונות הדתית ומהמנהיגים ואנשי הרוח הבולטים בדורנו. אדם חכם, ישר, נעים הליכות, אשר העמיד תלמידים רבים, גרעינים תורניים ועמד בראש בית המדרש מהות, לוחם למען ארץ ישראל, תורת ישראל וחיבור בין כל עם ישראל. "חבל על דאבדין ולא משתכחין".

הרב אלישע וישלצקי

הרב אלישע וישלצקיצילום: דניאל מזרחי

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן:"זכיתי שהרב אלישע וישליצקי היה החברותא שלי בישיבת מרכז הרב. מאז לא נפרדו דרכינו. ראיתי את השפעתו הרבה על כל חלקי עם ישראל במאור פנים, בסובלנות ובדיבור בגובה העיניים לכל אדם באשר הוא. היה הדמות הרוחנית האדירה שמאחורי הגרעינים התורניים ברחבי הארץ. לכתו היא אבידה גדולה לעם ישראל כולו. זכר צדיק וקדוש לברכה."

ח"כ שולי מועלם רפאלי (הימין החדש) הגיבה גם היא לפטירתו של הרב: "הרב אלישע וישליצקי היווה השראה לכולנו. הוא פעל בכל דרך לחיזוק הזהות היהודית בקרב כלל ישראל בין היתר בהגדלת החיבורים לגרעינים התורניים והמשימתיים. הרב יזכר בצניעות הגדולה שלו,  במאור פניו הייחודי ובשיעורי התורה המאלפים שהעביר. הספרים הרבים שכתב הפכו לנכס צאן ברזל בארון הספרים היהודי."

יו"ר האיחוד הלאומי השר אורי אריאל והממונה על הגרעינים התורניים: הרב אלישע וישליצקי זצ"ל, ליווה אותי לאורך כל הדרך. בשותפות להצלחת הגרעינים ופעילותם, ובכל נושא בו יכל לתרום למען ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל. הרב היה מחלוצי הדרך להיאבק על זכותנו להתיישב באדמת ישראל מתוך חרדת קודש ואהבה לזולת. הרב היה ותמיד יישאר עמוד הענווה והמסירות והעין הטובה. סמל ודוגמא לגאווה ישראלית, ציונית ויהודית. אבידה גדולה חווינו היום, על זאת יעיד כל אדם שזכה להכירו מקרוב."

חבר הכנסת מוטי יוגב:  "ברוך דיין אמת. צער גדול ודמע, בלכתו של מורנו ורבנו הרב אלישע וישליצקי זצ"ל. הרב אלישע, תלמיד חכם עצום, בעל מידות ועניו, שכיתת רגליו מישוב לישוב, ללמד תורה ולחזק את הרוח האמונית בכל הארץ. רבות למדנו מהרב אלישע והרבה התייעצנו עימו. חבל על דאבדין ולא משתכחין".

ניר ברקת, ראש העיר היוצא של ירושלים והמועמד לרשימת הליכוד: ״כואב את פטירתו של הרב אלישע וישליצקי. איש של חיבורים, ירושלמי, אוהב גדול של העם והארץ. זוהי אבידה קשה לעם ישראל, לירושלים, למפעל הגרעינים התורניים החשוב ולהתיישבות."

הרב דוד סתיו יושב ראש ארגון רבני צהר התייחס למותו של הרב: "צר לי עליך ועלינו הרב אלישע. הרב אלישע היה מי שהכניס אותי לאהלה של תורה בישיבת מרכז הרב, כחברותא המבוגרת שלי בשעור א.
הוא היה זה ששכנע אותי להמשיך בתורה ולא לפנות למסלולים אחרים. אנקדוטה קטנה על ההתמדה של הרב אלישע: פעם ביקשתי ללמוד איתו אמונה בנוסף ללמודי הגמרא. הוא הסכים וקבע לי זמן בין שמונה בבקר לשמונה ועשרים בחדרו. הגעתי לחדר ומצאתי אותו עם סנדוויץ' לכוס גדולה של תה: כיון שלא רצה לבזבז זמן על ארוחת בקר בחדר-האוכל, הכניס את הלימוד איתי לתוך הארוחה.
לא תמיד היו השקפותינו בתורה דומות. אבל לא היה מפגש שלא התחיל והסתיים בחיבוק כמו זה שרק הרב אלישע יכול היה לתת."

מפלגת האיחוד הלאומי מבכה על לכתו של רבנו הרב אלישע וישלצקי "הרב לימד אותנו בחייו מהי מסירות נפש למען עם ישראל עת כיתת רגליו ברחבי ארצנו להאיר את אור התורה והאמונה.
בענווה עצומה ,מתוך אהבת האדם והארץ חינך הרב אלישע ציבור גדול ,אנשי גרעינים, תנועות נוער, ישיבות ומדרשות ,אנשים חילוניים, מסורתיים ודתיים לתורה ויראת שמיים."

קרן קהילות, ארגון הגג של הגרעיניים התורניים, שלח גם הוא את תנחומיו למשפחה: "הרב אלישע היה אבי הגרעינים, איש אשר רוח בו, מורה דרך נפלא שחי ופעל באמונה ובאהבה כל מגמתו היתה לעשות חיבורים בין עם ישראל לתורתו. את אהבתו העצומה לעם ישראל ביטא בהרבצת תורה ובהעצמה וחיזוק של העשיה החברתית בכל מקום ואתר. אנו נשתדל להמשיך לצעוד בדרכו ולהרבות חסד ואהבה  ואחדות בעם ישראל, מתוך ענווה. ליבנו עם רעייתו ובני המשפחה כולה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אסף פאסי  צילום: באדיבות המצולם

אנרכיה תפרק לנו את הבית

קרא עוד