"במהלך אזעקות בלילות אתה למעשה צריך לבחור איזה ילד לקחת איתך"

רעות שפילמן מספרת על החיים בצל האזעקות: "באיזה מדינה בעולם נותנים לאזרחים לחיות תחת פחד קיומי? הילדים כאן ממש רועדים ושאר הארץ מתנהלת כרגיל. איך המדינה לא משותקת אחרי כל אזעקה?"

חדשות כיפה
כט בחשון התשפ
,
27 בנובמבר, 2019 10:29
ילדי משפחת שפילמן

ילדי משפחת שפילמןצילום: באדיבות המצולם

4 ילדים יש לרעות שפילמן שגרה באשקלון וחיים שהם לא נורמלים. אמש פרסמה רעות סרטון בו היא רואים את ילדיה אחרי האזעקת לילה שהיתה בעיר. רעות מספרת כי הם גרים בבית של 2 קומות והמקלט בחצר לא צמוד לבית. בזמן אזעקה יש להם 30 שניות להספיק להוריד 4 ילדים בעזרת 2 זוגות ילדים. ומה קורה כשאחד מההורים לא נמצא?

אמש בזמן האזעקות, היו רעות ובעלה אצל שכנים והילדים ישנו בבית בהשגחה של בייביסטר. רעות מספרת: "שהתחילה האזעקה רצנו הביתה ובלב התפללתי שהילדים לא שמעו את האזעקה ושהביבסיטר הבינה שהיא לא יכולה לקחת 4 ילדים ישנים החוצה תוך 30 שניות. לצערי הם שמעו את האזעקה ורצו לבד למקלט וכשהגענו 10 שניות אחריי, כבר שמעתי מבחוץ את הרעידות והבכי שלהם. את התינוקת הבייביסטר לא הספיקה להוריד והיא נשארה לישון. שתביני במהלך אזעקות בלילות אתה למעשה צריך לבחור איזה ילד לקחת איתך, להבדיל זה מזכיר את סיפורי השואה שהאמא הייתה צריכה להחליט את מי להעלות לרכבת."

הבעיה היא לא רק בלילות. אלא בכל שעה של היום. הם מפחדים מתמי 4 שנדלק, מאי רובוט, מאופנוע מצליל של רוורס של משאית. אורי, הבת הגדולה שבכיתה ג,  מפחדת להעלות בהסעות כי הנהג שם רדיו והיא שומעת שמדבקים על בלוני תבערה קסאמים וכו והיא ממש מפחדת. ומה יקרה אם תהיה אזעקה בדרך.

רעות מספרת כי בפעם האחרונה, לפני שבועיים, היא ספרה לבת שלה על הרג הבכיר בעזה:" אמרתי לה אורי, צריך לשמוח הרגנו להם בכיר גדול. אז היא אומרת לי מה זה משנה יקום מנהיג אחר הבן שלו או משהו אחר."

פעם אחת לפני, המשפחה ברחה לגור בנחלים אצל הסבתא. כשאמרתי לבת שלי שאפשר לחזור כי יש הפסקת אש היא אמרה: "אמא גם פעם קודמת אמרת את זה"

בסופו של דבר רעות כועסת: "אנחנו חיים במציאות הזויה, באיזה מדינה בעולם נותנים לאזרחים לחיות תחת פחד קיומי? משהו מתאר לעצמו מצב שטראמפ נותן שירו על מנהטן או על פרבר נידח בארה"ב? הילדים כאן ממש רועדים ושאר הארץ מתנהלת כרגיל. איך המדינה לא משותקת אחרי כל אזעקה?? וכן גם אם זה על ישוב קטן בדרום הארץ."

27.11.2019

1. לבכות מהמצב... (מיכל)

ישר לביבי....

דווח על תגובה לא ראויה
27.11.2019

2. חייבים לעשות משהו! זה לא יכול להמשך ככה!???? (דעה)

דווח על תגובה לא ראויה
27.11.2019

3. מצב נוראי והזוי.. (יניי)

חייב פתרון דחוףףף...

דווח על תגובה לא ראויה
27.11.2019

4. אמא רודפת פרסום!!! (איה)

למה את מעלה סרטון כשהבת שלך במצב כזה?
כולה רועדת ומפוחדת.
ממש תמוהה

דווח על תגובה לא ראויה
27.11.2019

5. עצוב (ribel)

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

דווח על תגובה לא ראויה
28.11.2019

6. לאיה... זה ממש לא נכון! (דעה)

היא רצתה לתעד את הרגעים הנוראים האלה!!!!

דווח על תגובה לא ראויה
30.11.2019

7. גם בילדים שלי חיים תית אזעקות וטילים (אחת)

אז מה את מציעה לעשות להפוך עוד יותר את המצב במדינה ? להתסיס עוד ועוד את הסמאלנים נגד הממשלה ונגד ראש הממשלה, אנשים חייו בשנות השישים לפני מלחמת ששת הימים במקלטים וקראו להם עלדי המקלטים לא היה ממד אבל אף אחד לא מחה נגד הממשלה , נכון היו ממשלות סמאל , אם את מפגינה פחד במקום אומץ הילדים יגדלו בחרדות.

דווח על תגובה לא ראויה
04.12.2019

8. תרגעו. אומנם זה חשיפה של הבת שלה במצב מפוחד נורא אבל כנראה היא מקקווה שע"י הפרסום הקורע לב הזה יתחילו לזוז העניינים, אני שאני לא גרה באזור של האז (אחת)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מנקים לפסח. השנה יש להקל צילום: shutterstock

"ביעור חמץ - באקונומיקה. הגעלת כלים - בבית"

קרא עוד