סגור

תמים תהיה: איך להיות שלמה עם ה' כשהמציאות חסרה?

איך אני יכולה להיות בשלמות עם האלוקים שלי כאשר יש לי ילד מיוחד שמאתגר את חיי. איפה השלמות של ה' ביחס לברואיו ה'שונים', הלכאורה חסרים? ובכלל מי קובע מה שלם ומה חסר?! ואולי אני ה'חסרה' ביחס לבני השלם והתמים?!

נועה נבון
ו באלול התשעט
,
06 בספטמבר, 2019 12:32

צילום: נועה נבון

"תָּמִים תִּהְיֶה עִם ה' אֱלֹהֶ-יךָ" (דברים י"ח, י"ג)
למילה 'תמים' יש כמה פירושים עיקריים: ציווי על אמונה תמימה ושלמות בעבודת ה'. רש"י מפרש את המילה תמים – ללכת בתמימות בלי לחקור את העתיד, לקבל את שניתן לי בפשטות. הבעש"ט מדבר על שלמות, באופן כזה שהחיצוניות והפנימיות חד הם.כלומר, התמימות לא ממקום נאיבי או לא מבין אלא אדם תמים הוא אדם שלם.

אצלינו בבית התנהגותו של בני המיוחד שחר תמיד מעלה חיוך. בדומה לילדים 'מיוחדים' אחרים, הוא עושה את כל מה שאנחנו היינו רוצים לעשות ונעצרים. אם זה בגלל נורמות חברתיות, מבוכה או חוסר ביטחון. אבל לו, אין עכבות. אם הוא צמא, הוא ישתה מהכוס הקרובה ביותר, הוא יראה מטפחת יפה או בד נעים הוא ישלח יד קטנה לחוש את המרקם, כאשר הוא שמח הוא שר, מתנועע לפי קצב ומוחא כפיים, בבית הכנסת כאשר עוצמות התפילה מרגשות אותו, הוא יצטרף מהמקום שמרומם ומשמח את ליבו ויפזם לו מזמור או שיר לא תמיד בהלימה לקהל המתפללים. אם מישהו מוצא חן בעיניו הוא יזכה לליטוף וחיבוק, כל מה שליבו חפץ הוא עושה בלי עקבות ובלי בלבולים. משהו ראשוני ותמים.

ואני?! הרהורים רבים שמלווים אותי השכם והערב. איך אני יכולה להיות בשלמות עם האלוקים שלי כאשר יש לי ילד מיוחד שמאתגר את חיי. איפה השלמות של ה' ביחס לברואיו ה'שונים', הלכאורה חסרים? ובכלל מי קובע מה שלם ומה חסר?! ואולי אני ה'חסרה' ביחס לבני השלם והתמים?!
נקודה נוספת לפסוק "שֹׁפְטִים וְשֹׁטְרִים תִּתֶּן לְךָ בְּכָל שְׁעָרֶיךָ" (דברים ט"ז, י"ח)
האצבע תמיד צריכה להיות מופנית פנימה, בלי צורך במישהו או משהו חיצוני שינתב את דרכינו לכיוון החיובי. זה התפקיד שלנו, להיות בהתבוננות והתקדמות תמידית.
שבת שלום!

06.09.2019

1. התינוקת שלי בת 3 וחצי חודשים (שר)

ביום שני אמורים למסור לנו את האבחון הגנטי שככל הנראה יש לה תסמונת נדירה. אז להיות שלמה עם אלוקים? ממש לא!בעיני הוא לא קיים. לא יכול להיות שהוא קיים ויש את הכאב והסבל הנוראים האלה. הוא ככ אוהב אותי שהוא שלח לי משהו ככ נדיר? 3 וחצי חודשים אני בוכה, זה כאב ועצב בלתי נתפסים. איפה הוא כדי לעשות ניסים? ואל תגידו לי שהוא נתן לי את זה כי אני יכולה להכיל את זה. הוא לא נתן כי הוא לא קיים.

דווח על תגובה לא ראויה
07.09.2019

2. אז ככה עידן אחרית הימים (אני)

שבוע טוב ומטיב בסבבא
ובחן מה לומר המציאות לא חסרה אלא תחושת אובדן לגיטימציה. זו התחושה היום שאין לגיטימציה לעולם לא למדינת ישראל לא לאדם. התחושה של עליבות נוראה כאילו אתה אפס אין לך אישור. אז זה כניראה משמעות עידן אחרית הימים וניכנסנו אליו. אנחנו בעידן אחרית הימים. ההרס והחורבן מיתחת לשטח כה איום. אם פה בארץ ביפנים. אם בעולם לעולם. אין אישור. ואז ניזכרים בדבר האל לנביאי העתיד. ונתתי לכם לב חדש ורוח חדשה אתן בקירבכם וברית חדשה כי זו הישנה אבדה נדה כאילו הלכה. האדם מרגיש כה עלוב בימינו ממש נמלה כמו נמלה. כי הנשמה כזו ענייה הומלסית עלובה ביותר נעלבת לא מיחסים לה חשיבות. התקופה לא קלה ביכלל ואפילו קשה ביותר. שבוע טוב.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: רועי אלימה, פלאש 90

איפה מטיילים השבוע? סיורי שישי בבוקר באתרים היפים בארצנו!

קרא עוד