8 עשה ואל תעשה לחנוכה, מנסיונו של אב מותש

משה נא-אור מסביר לנו איך להחזיק מעמד בשמונה ימים עם הילדים. מה עושים עם הסביבונים כשחנוכה נגמר?במה מיוחד הקניון במודיעין ולמה לא מטגנים לביבות בשמן למאור? על זאת ועוד

משה נא-אור 18/12/17 09:59 ל בכסלו התשעח

8 עשה ואל תעשה לחנוכה, מנסיונו של אב מותש
אב ל-6 וכלב

חנוכה – שמונה ימים של אור ושמן. שמונה ימים של כאב בטן. שמונה ימים של חור בכיס. שמונה ימים שבהם אתה מתפלל לנס שהסבלנות שלך שבדרך כלל לא מספיקה לשעה עם הקטנים, תחזיק מעמד שמונה ימים.

אז הנה מדריך קצר לאב המודאג, שמונה עשה ולא תעשה בחנוכה:

  1. אל תבטיח מראש שום דבר. תלמד מריבונו של עולם: הוא לא הבטיח כלום למתתיהו ותראה איך זה הצליח. אל תבטיח ללכת לפסטיגל, אל תבטיח טיול, אל תבטיח שהשנה הם ידליקו בשמן. פשוט אל תבטיח, לא לפני ולא תוך כדי. אל תבטיח - תפתיע.
  2. אל תאכל סופגניה בימים שלפני החנוכה. כבר בחודש שלפני הימים הבאים עלינו לטובה מפציצות אותנו הרשתות, הקונדיטוריות והמכולות בסופגניות. אתה עושה קניות, הולך בדרך לפגישה, מסתובב, סתם בא לך לנשנש - אל תעשה את הטעות ותבחר בסופגניה. לילדים שלנו יש מערכת משומנת של מנגנונים המיועדים לזהות מצבים, לדוגמה המנגנון המזהה עמידה או ישיבה ומונע ממך כהורה לשבת עם תינוק בוכה. כך יש להם מנגנון המזהה שאכלת כבר סופגניה ואם אתה אכלת כבר למה לא קנית להם? והשאר היסטוריה... לכן אל תתפתה לסופגניה מזדמנת, אחרת לא תפטר מהסופגניות כל החודש.
  3. תקנה מלא סביבונים.  לא יאמן איך הצעצוע הזול והאידיוטי הזה מסוגל להעסיק ילדים בגילאים 0-99. תקנה, תן להם לשחק. זה גם יעביר להם את הזמן וגם יוציא אותך הורה כביר שיודע לפנק במה שחשוב. 
  4. בשניה שהחנוכה מסתיים, תאסוף את כל הסביבונים למעט שניים, ותחביא אותם במגרת הגרביים שלך עד שנה הבא. כך גם תחסוך כסף וגם תימנע ממשחקים בלתי פוסקים במהלך השנה באחד הצעצועים האידיוטיים ביותר שהיהדות הביאה לעולם. כמה אידיוטי? הספינר והבליבד הם חיקויים שלו.
  5. תפתיע אותם בטיול לקניון במודיעין. כך גם תבקר באזור בו פעלו וחיו מתתיהו ובניו וגם תוכל להמחיש לקטנטנים במה הם נלחמו. רווח נקי. חוץ מזה, הקניון נקי רוב הזמן, די מטופח ויש בו אחלה בתי קפה.
  6. תשתדל פעם אחת להדליק בשקיעה 
  7. אל, ובשום פנים, אל תסכים לטגן להם לביבות. זה מסוג הדברים שירדוף אותך עד בית גיל הזהב. אתה מונשם ומחובר לקטטר והם עוד יזכירו לך את החנוכה ההוא שטיגנת את הלביבות בשמן למאור כי חשבת ש"אם מדליקים בזה אז גם אפשר לאכול את זה", וכולם בילו את הלילה בשירותים. 
  8. תנסה לפנות לעצמך זמן להיות אתם ועם רעייתך בימים האלה, כי בסופו של דבר מצוות נר חנוכה איש וביתו. ושמונה ימים של חיזוק הקשר יאירו לך את כל הבית לכל השנה

משה נא-אור הוא מחבר הספר 'מעשה בעץ שרצה להיות הליקופטר'

 

לטורים הקודמים

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר