סגור

מונולוג מרגש| מסר לאמא שבנה אובחן כלוקה ב- ASD

כשהמילים 'אוטיסט', 'בעיית תקשורת נרחבת' ו- 'ASD' נזרקו לאוויר, לא היית מסוגלת לשאת את כובד האבחנה, אך תראי, הוא יתקדם לאט לאט בקצב שלו, יתקשר, ואפילו יקרא לך אמא.

נועה נבון
כג באדר התשפא
,
07 במרץ, 2021 14:54

צילום: נעה נבון

 

כשהרופא ישב מול המחשב וקול תקתוק ההקלדה חתך לך בבשר החי, והמילים 'אוטיסט', 'בעיית תקשורת נרחבת' ו- 'ASD' נזרקו באוויר ונחרטו על דף. כשהמילים הללו נאמרו על הילד היפה שלך, הרגשת כאלו מישהו כיבה את האור בחדר והחשיך את הכל.

ביום ההוא ישבת במסעדה, חשבת שאוכל טוב ינחם, כי לא היית מסוגלת לשאת את כובד האבחנה, את הכותרת, את הילד שלך ואת עצמך. אבל, הצלחת נשארה מלאה, כי לא יכולת להכיל עוד משהו עם כל הצער והדאגות שמילאו בך כל חלקה טובה.

בלילה החושך עטף את הכל, קראת איתו קריאת 'שמע', בתחינה שקטה: הלוואי שזאת טעות, שתשתנה האבחנה, בבקשה!! רק, רק לא זה... רק לא ילד אוטיסט. כהרגלך סיפרת לו כמה וכמה סיפורים, בורחת מסיפור חייך. אבל הפעם לא היית בטוחה שאת פועלת נכון ואולי הוא בכלל לא איתך וחבל על זמנך.

הסתכלת עליו בלילה לפני שנרדם, בתווי פניו היפים, השלווים שלא יודעים דבר מהסערה שמתחוללת בתוכך וחיפשת את עיניו שלא הביטו בשלך, וידעת כי למרות הכל, הוא הכי שלך וכי נכרתה בינכם הברית, בינך ובינו ובין האלוקים -לעולמים.

דעי שקמת! קמת, כי בחרת לקום. כי תמיד יש בחירה. בחרת להסיר את בגדי האבלות על הילד אותו חלמת, שהחלטת לצעוד בגבורה, באומץ, בלי בושה. דעי כי יגיע יום שתצליחי לדבר עליו בלי דמעות כאב וצער.
לא לנצח תתבוססי שם ביגונך, יגיע יום שתהיי גאה ושמחה בו ובצעדים שיעשה, שהקשר בינכם יתגמל ותבחרי לראות את החלקים המוארים, תתאמצי לראות מבין החרכים את האור המבצבץ וכך לאט לאט מקומות אפלים יוארו. את תראי שההתמודדויות והחלקים הכואבים והחשוכים, יבליטו את האור והטוב בחיים שלך.

והוא, הוא יתקדם לאט לאט בקצב שלו, יתקשר, ואפילו יקרא לך אמא. ירקוד את הריקוד המיוחד, בדרכו שלו, עם מילים או בלי. את תביני אותו גם בהעדר מילים ותגידי תודה על כל צעד, תהיי בהודיה על ה'יש', בהקשבה על הכאן ועכשיו ועל עוד צעד שעשה.

תהיי שמחה וצוחקת וגם קצת כואבת ולעולם לא תפסיקי להאמין! את תביני שהדבר שהוא הכי צריך זה את אהבתך ואת שתי עיניך שוחקות ולא את דמעותיך וצערך עליו.

14.03.2021

1. Forgiveness of sins (הרב יוסף בנימין)

Peace be upon the Jewish people
Greetings to Rabbi Ashkenazi
Hello Rabbi Sephardi
Hello Rabbi Mizrakhi
Peace be upon the children of Moses
My children, return to God
Leave the land of Palestine
Repent
Repent
Repent
Escape From Hell
that's mean
Escape from Palestine
The Holocaust means betrayal of the Jewish nation
The Holocaust is not real
We fell into the vortex of Zion's lies
God help Moses help help
Your poor father
Rabbi Yusuf
וגם
הרב ר 'שמעון שפיר

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב איתן שנרב צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

הרב איתן שנרב השיא משואה: "לכבוד החיים הנפלאים שזכינו לקבל"

קרא עוד